Jeszcze wczoraj pisaliśmy o tym, jak Google zablokowało dostęp do usługi Google Maps z urządzeń z zainstalowanymi systemami Windows Phone na pokładzie. Wszystko wskazuje jednak na to, że blokada nie potrwa zbyt długo.

Google oświadczyło dziś, że nie będzie już dalej blokować użytkownikom Windows Phone 7 i 8 dostępu do Google Maps. Powodem wprowadzenia blokady było zagwarantowanie użytkownikom wysokiej jakości oferowanej usługi, a nie celowe blokowanie urządzeń z konkurencyjnym systemem operacyjnym.

Przypomnijmy, wg oficjalnego oświadczenia wydanego przez Google, usługa Google Maps została zablokowana dla urządzeń Windows Phone ze względu na brak odpowiedniej kompatybilności przeglądarki Internet Explorer z usługą przeglądania map.

Blokada wywołała wrzawę na wielu portalach, a użytkownicy doszukiwali się celowego zablokowania dostępu z powodów marketingowych.

W oświadczeniu dla The Next Web, Google poinformowało, że co jakiś czas testują kompatybilność swoich usług z popularnymi przeglądarkami mobilnymi. W ostatnim teście, Internet Explorer - zdaniem Google - nie spełniał oczekiwań i nie oferował wystarczającej funkcjonalności do komfortowego użytkowania usługi. Z tego powodu zdecydowano o przekierowaniu użytkowników na stronę Google.com, gdzie mogli tradycyjnie wyszukać potrzebne informacje. Jednakże ostatnie ulepszenia w Internet Explorerze i Google Maps zwiększają ich kompatybilność i komfort użytkowania, co poskutkuje zniesieniem blokady w najbliższym czasie.