10 najlepszych aplikacji do rozmów wideo na Androida

Wideorozmowy stają się coraz popularniejsze. Zobacz najlepsze aplikacje do rozmów wideo na Androida i zacznij rozmawiać ze znajomymi za pomocą przedniej kamerki w smartfonie.

Na rynku aplikacji mobilnych jest mnóstwo pozycji, które pozwalają użytkownikom prowadzić rozmowy wideo, a także nawet wideokonferencje z wieloma osobami jednocześnie. Problem polega w tym, żeby się na którąś zdecydować. Na co warto zwrócić uwagę i jakie aplikacje warto brać pod uwagę?

Przy wyborze aplikacji do wideorozmów trzeba patrzeć nie tylko na możliwości aplikacji, ale również na jej popularność. Jest to dość istotne. Co z tego, że znajdziemy świetną aplikację do rozmów wideo, jak koniec końców okaże się, że nikt z niej nie korzysta? Głównym problemem jest to, że obie strony muszą korzystać z tej samej aplikacji, więc warto wybrać taką, która jest popularna – ułatwi to dodawanie znajomych w przyszłości.

1. Skype

Można lubić Microsoft lub nie, ale jedno trzeba oddać – Skype jest zdecydowanie jedną z najpopularniejszych aplikacji do rozmów wideo na Androidzie. Dzięki temu, że Skype jest równie popularny na komputerach stacjonarnych nie musisz się martwić o bazę użytkowników. Jest bardzo prawdopodobne, że po zarejestrowaniu znajdziesz bez problemu swoich znajomych i dodasz ich do listy kontaktów.

Zaletą Skype’a jest jego dostępność na wielu platformach – oprócz Androida jest on dostępny na urządzenia z iOS (iPhone / iPad), a także na komputerach z Windowsem czy Linuksem. Rozmowy mogą być prowadzone między różnymi platformami, więc jako użytkownik Androida możesz rozmawiać z osobami, które korzystają ze Skype nawet na iPhone czy komputerze z Linuksem.

2. Facebook Messenger

Facebook Messenger w Polsce jest bardzo popularnym komunikatorem. Co prawda wciąż odbierany jest jako narzędzie raczej dla nastolatków lub młodszych użytkowników, jednak coraz częściej można zobaczyć jego wykorzystanie w biznesowych rozwiązaniach.

Wielu osobom Messenger kojarzy się z programem do obsługi czatu Facebooka. Warto jednak wiedzieć, że Facebook wprowadził do swojego komunikatora obsługę rozmów wideo i wystarczy na ekranie konwersacji dotknąć ikony kamery, aby „zadzwonić” do znajomego. Można także prowadzić wideorozmowy z wieloma osobami jednocześnie, rozpoczynając połączenie w grupowej rozmowie.

Powodem, dla którego warto poważnie rozważyć Facebook Messengera w kontekście komunikatora do rozmów wideo jest wspomniany przeze mnie fakt popularności. Przy wyborze jakiekolwiek komunikatora zawsze trzeba brać pod uwagę to, ile osób z niego korzysta, gdyż ostatnią rzeczą, którą chcesz robić jest proszenie się znajomych o to, aby zainstalowali jakąś aplikację. Dziś Facebooka ma prawie każdy, więc po zainstalowaniu Messengera masz od razu na liście kontaktów wszystkich swoich znajomych i możesz od razu z nimi rozmawiać – również za pomocą przedniej kamerki.

3. Google Hangouts

Był Microsoft, był Facebook, pora więc na Google. Tutaj mamy do dyspozycji dwie aplikacje, ale najpierw zajmiemy się pierwszą z nich, czyli Hangouts. Początkowo Hangouts były częścią platformy Google+, jednak później wyewoluowały w osobny projekt. W chwili obecnej jest to po prostu wieloplatformowy komunikator, wykorzystujący konto Google, pozwalający prowadzić czat tekstowy oraz rozmowy wideo i głosowe.

Plusem Hangouts jest to, że do zalogowania się wykorzystujemy konto Google. Wiele osób posiada konta Google, więc jeśli chcemy zacząć z kimś rozmawiać, to wystarczy wpisać jego adres e-mail. Hangouts są dostępne na komputerze w przeglądarce internetowej (bez konieczności instalowania czegokolwiek), a także na smartfonach z Androidem oraz na urządzeniach iOS. Warto także wspomnieć, że „Hangouty” można znaleźć wstępnie zainstalowane na wielu telefonach z Androidem, więc nawet jeśli znajomi nie są tego świadomi, to aplikacja od Google znajduje się już w ich telefonach i wystarczy ją uruchomić.

4. Google Duo

Hangouts skupione są bardziej na rozmowach grupowych, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby prowadzić tam rozmowy tylko z jedną osobą. Google postanowił jednak wydać kolejne komunikatory – Allo i Duo. Allo służy do prowadzenia czatu tekstowego, natomiast Duo jest w całości poświęcony rozmowom wideo.

Duo nie posiada możliwości prowadzenia rozmowy wideo z więcej niż jedną osobą w tym samym czasie, więc jeśli potrzebujesz narzędzia do wideokonferencji z wieloma osobami jednocześnie, to lepiej skorzystać z poprzednich rozwiązań. Duo nastawiony jest na bycie niesamowicie prostym narzędziem do zwykłego „zadzwonienia” do znajomego i przeprowadzenia z nim rozmowy wideo.

Interfejs aplikacji jest dość prosty, a jako unikatową cechę warto wyróżnić funkcję podglądu tego, kto do nas dzwoni. Działa to bardzo prosto – osoba rozpoczynająca wideorozmowę od razu udostępnia obraz ze swojej kamery przedniej. Druga osoba widzi dzwoniącego jeszcze zanim zdecyduje się odebrać połączenie. Dopiero po zaakceptowaniu rozmowy obraz z kamery jest przesyłany obustronnie.

5. Whatsapp

Whatsapp w Polsce nie jest aż tak popularny jak w zachodnich krajach, ale i tak sporo osób z niego korzysta. Ta aplikacja po zainstalowaniu tworzy konto na podstawie numeru telefonu, a następnie importuje całą naszą listę kontaktów. To świetne rozwiązanie, gdyż dzięki temu na liście kontaktów w Whatsapp widzimy te same osoby, które znajdują się w naszych kontaktach.

Jeśli ktoś z twojej listy kontaktów zainstaluje Whatsapp, to od razu zobaczysz go na liście. Działa to w obie strony, więc jeśli zainstalujesz Whatsapp, to osoby z twoich kontaktów od razu zobaczą Cię na liście.

Początkowo Whatsapp pełnił rolę aplikacji do wysyłania darmowych SMS. Teraz jednak stał się popularnym komunikatorem, do którego dodawanych jest coraz więcej funkcji. Jedną z nich jest właśnie funkcja rozmów wideo, które możemy prowadzić z osobami na liście kontaktów. Jako że lista znajomych tworzona jest na podstawie numerów z kontaktów na karcie SIM / telefonie / koncie Google, to od razu startujemy z bazą znajomych.

6. Viber Messenger

Viber to aplikacja funkcjonalnie podobna do Skype – umożliwia prowadzenie czatu, rozmów głosowych, a także rozmów wideo. Rejestracja odbywa się za pomocą numeru telefonu, więc jeśli chodzi o listę kontaktów, to sytuacja wygląda podobnie jak w Whatsapp – kontakty są automatycznie wyświetlane na podstawie numerów telefonu z książki adresowej.

Zaletą Vibera jest to, że działa dobrze nawet na słabym połączeniu z Internetem. Jeśli więc często nie masz dostępu do LTE lub sieci Wi-Fi, zasięg płata Ci figle, a inne aplikacje nie dają sobie z tym rady, to warto wypróbować Vibera.

7. IMO

Wiele z powyższych aplikacji posiada funkcje, z których być może nigdy nie skorzystasz. Jeśli szukasz czegoś ekstremalnie prostego, co skupione jest tylko i wyłącznie na kontaktowaniu się ze znajomymi poprzez rozmowy wideo oraz rozmowy głosowe, to IMO jest świetnym wyborem.

IMO to lekka aplikacja do komunikacji wideo i głosowej ze znajomymi. Oprócz tego posiada proste możliwości związane z wysyłaniem zdjęć czy plików, a także dla osób pragnących prywatności umożliwia szyfrowanie rozmów.

8. JusTalk

JusTalk to komunikator do rozmów wideo, wyposażony w nieco więcej zabawnych funkcji. Oprócz standardowych rozmów wideo możesz wysyłać naklejki, wprowadzać śmieszne efekty do swojej kamery, a nawet uruchamiać gry, w które wspólnie można grać.

Aplikacja posiada obsługę wielu platform, więc nie jest zamknięta tylko dla użytkowników Androida. Umożliwia także prowadzenie rozmów z kilkoma osobami jednocześnie. Możemy także nagrywać swoje rozmowy, aby zapisać je na później.

9. Tango

Tango wystartował bardziej jako serwis społecznościowy, pozwalający szukać nowych znajomych. Aplikacja mobilna z czasem jednak przerodziła się w komunikator do rozmów głosowych i wideo, co obecnie stało się wręcz główną funkcją tego programu. Za pomocą Tango możesz prowadzić czat tekstowy, rozmowy głosowe, a także wideorozmowy.

Stare opcje nie zostały jednak usunięte i cząstka serwisu społecznościowego wciąż pozostała. Tango umożliwia Ci wyszukiwanie nowych osób na podstawie zainteresowań i dodawanie ich do znajomych, a także czatowanie z nimi. W aplikacji dostępne są mikropłatności, ale pełnią one rolę tylko kosmetyczną – pozwalają np. odblokować śmieszne naklejki czy efekty na kamerę.

10. ICQ

Pamiętacie ICQ? To jeden z najstarszych komunikatorów na świecie. Co prawda ze starego ICQ na komputerze już nikt nie korzysta, jednak w jego miejsce został wprowadzony nowy ICQ.

Nowa wersja skupia się właśnie na rozmowach wideo i rozmowach głosowych, ale pozwala również prowadzić zwykłe rozmowy tekstowe. Dostępny jest na smartfony oraz na komputery. Oferuje rozmowy wideo ze zmniejszonym zużyciem danych transferu internetu mobilnego, nakładanie filtrów i efektów na obraz z kamery, zapisywanie rozmów, konwertowanie wiadomości głosowych na tekstowe, a także szyfrowanie.

Komentarze