Wyszukiwanie piosenek bardzo się zmieniło, Shazam zdecydowanie zrewolucjonizował tę dziedzinę. Problem z tą aplikacją usługą polega na tym, że potrzebujesz odtworzyć piosenkę, którą chcesz poznać. Spotify właśnie dodało funkcję, która pozwala znaleźć utwory z niewielką częścią tekstu. A teraz wyszukiwarka Google właśnie wyszła na prowadzenie i pozwala znajdować utwory poprzez nucenie lub gwizdanie.

Związane z: Jak aktywować lub dezaktywować redukcję hałasu otoczenia na iPhonie | Połączenia

Firma Google właśnie dodała do swoich narzędzi wyszukiwania i Asystenta głosowego Google możliwość znajdowania utworów po prostu nucąc, gwizdając lub śpiewając piosenkę bezpośrednio do mikrofonu telefonu z Androidem lub iPhone'a. W ten sposób dźwięk przechwycony przez mikrofon Twojego urządzenia zostanie przesłany do wyszukiwarki, która wyświetli możliwe dopasowania i pokaże Ci kilka proponowanych utworów.

Ta funkcja jest bardzo przydatna, gdy nie znamy wykonawcy, tytułu ale znamy choć część melodii. Jeśli możesz tylko nucić lub gwizdać piosenkę, teraz Twój asystent głosowy Google lub wyszukiwarka Google na iPhone'a lub Androida odgadną, piosenkę której szukasz.

Google potwierdziło, że nowe narzędzie na razie jest dostępne tylko dla Asystenta i wyszukiwarki Google. W przypadku iOS jest to w tej chwili funkcja możliwa tylko w języku angielskim, a jeśli jesteś użytkownikiem Androida, masz szczęście, ponieważ jest dostępny w 20 językach, w tym polskim.

Poniżej pokazujemy krok po kroku, jak korzystać z nowej funkcji Google, która pozwala znaleźć utwory za pomocą nucenia lub gwizdania piosenki na telefonie z Androidem lub iPhonie:

Jak znaleźć tytuły utworów, nucąc lub gwiżdżąc piosenki w Google na iPhonie lub Androidzie.

- Jeśli korzystasz z asystenta głosowego Google, pierwszą rzeczą, którą będziesz musiał zrobić, jest użycie polecenia: „Hej Google”

- Jeśli korzystasz z wyszukiwarki Google, musisz ją otworzyć i kliknąć ikonę mikrofonu.

1. Kiedy mikrofon jest włączony, wystarczy powiedzieć: „Co to za piosenka? "

Uwaga: jeśli polecenie nie działa w języku polskim, możesz spróbować po angielsku, mówiąc: „What is this song? "

2. Spowoduje to automatyczne aktywowanie funkcji: Słucham muzyki...

3. W tym momencie będziesz musiał zacząć nucić, gwizdać lub śpiewać piosenkę, którą chcesz usłyszeć bezpośrednio do mikrofonu telefonu Android lub iPhone.

4. Po kilku sekundach nucenia lub gwizdania Google pokaże dopasowanie:

- Jeśli korzystałeś z wyszukiwarki Google, piosenka pasująca do Twojego nucenia zostanie wyświetlona jako jeden z wyników wyszukiwania.

 

- Jeśli korzystałeś z asystenta głosowego, pasująca piosenka zostanie wyświetlona bezpośrednio w nim.

Należy zauważyć, że omawiana funkcja będzie w dużej mierze zależała od dokładności nucenia lub gwizdka, jeśli nie będzie zbyt dokładny, Google spróbuje pokazać Ci kilka możliwych dopasowań. W takim przypadku możesz albo ponownie zanucić utwór lub sprawdzić wszystkie wyświetlone utwory, aby znaleźć tę, o którą Ci chodziło.