Download, sterowniki

Wyłącz ekrany powitalne po aktualizacji systemu Windows 10

Autor
Juan. M
Data dodania
25.11.2020
Ilość komentarzy
0

Windows 10 to system operacyjny dla komputerów, który otrzymuje częste aktualizacje w celu poprawy komfortu użytkowania. Istnieją ważniejsze aktualizacje, które zawierają nowe funkcje i narzędzia, dzięki którym za każdym razem, gdy komputer jest ponownie uruchamiany po aktualizacji, system Windows 10 wyświetla rodzaj przewodnika po nowych funkcjach zawartych w właśnie zainstalowanej aktualizacji.

Związane z: Jak ustawić wyświetlanie powiadomienia: kamera internetowa włączona w systemie Windows 10

Gdy instalujemy aktualizację systemu Windows 10, przy pierwszym uruchomieniu komputera zostanie wyświetlony tak zwany: Ekran powitalny. To nic innego jak kilka stron wyświetlanych w trybie pokazu slajdów.

System Windows 10 czasami otwiera okno Porady, aby pokazać nowości w systemie operacyjnym w ramach „Powitania” po aktualizacji. Jeśli uważasz, że to denerwujące, łatwo je wyłączyć.

Te ekrany zasadniczo witają Cię w nowej wersji lub aktualizacji systemu Windows 10, którą właśnie zainstalowałeś. Pokażą również szczegółowe informacje o nowych funkcjach lub opcjach, które zostały zawarte w tej aktualizacji.

Wielu użytkowników może pomyśleć, że te informacje są istotne i przydatne, jednak zdecydowana większość uważa, że ​​nie jest to konieczne i powoduje spowolnienie pierwszego logowania po aktualizacji systemu operacyjnego Windows 10.

Na szczęście system Windows 10 oferuje możliwość wyłączenia ekranu powitalnego, aby nie był wyświetlany przy logowaniu i uruchamianiu systemu operacyjnego po aktualizacji:

Jak wyłączyć powitanie po aktualizacjach systemu Windows 10.

1. Skorzystaj ze skrótu klawiaturowego: klawisz Windows + I

2. Spowoduje to otwarcie ustawień systemu Windows 10.

3. Tutaj będziesz musiał przejść do opcji: System

4. Na nowym ekranie po lewej stronie będziesz musiał przejść do sekcji: Powiadomienia i akcje.

5. Teraz w głównej części ekranu będziesz musiał przewijać w dół, aż znajdziesz opcję:

Pokazuj powiadomienia usługi “System Windows- Zapraszamy!” po aktualizacjach oraz w celu przedstawienia nowych i proponowanych funkcji

6. Usuń zaznaczenie pola obok tej opcji konfiguracji.

Gotowe, od teraz, gdy komputer zostanie ponownie uruchomiony po aktualizacji systemu Windows 10, ekrany powitalne z informacjami o dodanych nowych funkcjach nie będą wyświetlane.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus