Download, sterowniki

Wordpress od podstaw – Dodawanie stron i edycja menu

W poprzednich odsłonach poradnika dowiedzieliśmy się, jak dodawać nowe wpisy na naszej stronie na Wordpressie. W tym poradniku pokażemy, jak z kolei dodawać nowe podstrony, a także jak edytować menu i wyświetlić odnośniki do utworzonych stron.

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
25.03.2014
Ilość komentarzy
19

Tak, jak już wiele razy wspominaliśmy, w Wordpressie znajdziemy dwa rodzaje treści – wpisy oraz strony. Te pierwsze już omówiliśmy w poprzednich poradnikach, tłumacząc, że należą one do dynamicznych treści na stronie i wyświetlają się w jednym miejscu, w kolejności od najnowszych do najstarszych. Wpisy to po prostu różnego rodzaju aktualności, nowości, ogłoszenia, w których istotną rolę odgrywa ich data dodania i kolejność wyświetlania.

Oczywistym jest, że gdy chcemy umieścić jakieś stałe informacje na stronie, takie jak formularz kontaktowy, informacje o naszej działalności, zakładkę „O nas”, czy prezentacje naszych prac, to musimy skorzystać z innego rodzaju treści. Z pomocą przychodzą tutaj właśnie strony, czyli statyczne treści, które wyświetlają się na stronie zawsze w postaci podstron, do których linki znajdziemy np. w menu głównym na naszym blogu.

Dodajemy nowe strony

Dodawanie stron nie różni się zbytnio od dodawania wpisów. Odpowiednią zakładkę z listą stron znajdziemy w panelu administratora w zakładce „Strony”. Po wejściu wyświetli się, tak samo jak w przypadku wpisów, sekcja „Wszystkie strony”. Znajduje się tu lista wszystkich stron, które utworzyliśmy w naszym serwisie.

Wordpress - lista stron

Jak można zauważyć, domyślnie znajduje się tu jedna pozycja – Przykładowa strona. Została ona automatycznie utworzona podczas instalacji Wordpressa. Gdy wejdziemy na stronę, to w menu na górze (lub innym miejscu w zależności od szablonu) zauważymy pozycję „Przykładowa strona”. Po kliknięciu zostaniemy do niej przeniesieni. Takich stron możemy dodać więcej i umieścić je w menu na stronie.

Aby dodać nową stronę, należy na liście stron kliknąć w przycisk „Dodaj nową”. Wyświetlony zostanie ekran dodawania nowej strony.

Wordpress - ekran dodawania strony

Podobnie jak w przypadku wpisów musimy podać nazwę strony, (np. O mnie) a także jej treść. W treści możemy wpisywać zarówno tekst, jak również dodawać zdjęcia czy umieszczać filmy na YouTube. Odpowiednie narzędzia znajdziemy na pasku edycji.

Po wszystkim klikamy w przycisk „Opublikuj” w górnym prawym rogu. Strona zostanie opublikowana i możemy teraz przejść na naszego bloga aby sprawdzić, czy odpowiedni odnośnik został dodany do menu.

Dodana strona wyświetla się od razu w menu

Tworzenie i edycja menu

Domyślne ustawienie Wordpressa automatycznie dodaje odnośniki do wszystkich opublikowanych stron do menu. Możemy jednak samemu odpowiednio edytować menu, dodawać własne odnośniki (nawet do innych, ciekawych stron), a także zmieniać ich kolejność i inne parametry.

Aby edytować menu, należy przejść do zakładki „Wygląd” w panelu administracyjnym, a następnie wybrać „Menu”. Wyświetli się panel edycji menu, który póki co jest pusty.

Pusty ekran edycji menu

Domyślnie nie ma żadnego menu, czyli Wordpress po prostu wyświetla wszystkie odnośniki aby wypełnić miejsce dla niego przeznaczone. W polu „Nazwa menu” podajemy jakąś nazwę (np. „Główne menu”), a następnie klikamy „Utwórz menu”.

Tworzenie nowego menu

Menu zostanie utworzone, ale jest teraz puste. Musimy określic, w którym miejscu na stronie ma się wyświetlać (dostępne miejsce są definiowane przez szablon – w przypadku motywu Twenty Fourteen mamy dwa miejsca). W zakładce „Położenie motywu” zaznaczamy wybraną opcję.

Gdy mamy już wybraną pozycję, to teraz trzeba wybrać, co ma się w menu znajdować. Po lewej stronie mamy trzy zakładki – Strony, Odnośniki oraz Kategorie. W sekcji „Strony” znajdziemy listę naszych wszystkich stron, z której możemy dodać wybrane pozycje do menu. Aby dodać utworzoną stronę „O mnie” należy zaznaczyć ją na liście, a następnie kliknąć w przycisk „Dodaj do menu”.

Dodawanie utworzonej strony do Menu

Jeśli chcemy dodać linki do innych stron z sieci, to możemy przejść do zakładki „Odnośniki”. Wpisujemy adres URL strony, do której chcemy dodać link, a następnie jego nazwę i klikamy „Dodaj do menu”.

Dodawanie odnośnika do innej strony

Ostatnia sekcja to „Kategorie”, czyli kategorie wpisów. Jeżeli dzielimy nasze wpisy na blogu na różne kategorie i je wcześniej utworzyliśmy, to możemy dodać do nich odnośnik w menu. Wtedy po jego kliknięciu odwiedzającemu wyświetlą się tylko posty z danej kategorii.

Dodawanie kategorii do menu

Po wszystkim nasze menu może wyglądać tak, jak na zrzucie ekranu. Jak widzimy dodałem link do strony „O mnie”, odnośnik do kategorii wpisów „Nowinki technologiczne”, a także przycisk przekierowujący odwiedzającego na stronę Download.net.pl. Jako położenie menu wybrałem „Górne podstawowe menu”, czyli moje menu zastąpi domyślny pasek nawigacji.

Podsumowanie tworzonego menu

Elementy możemy dowolnie przesuwać w górę lub w dół poprzez przeciąganie myszką w celu zmiany ich kolejności. Możemy nawet tworzyć zagnieżdżone pozycje, co spowoduje wyświetlenie rozwijanego menu – wystarczy dany element przesunąć nieco w prawo. Wtedy będzie to oznaczać, że należy do podmenu elementu, który znajduje się nad nim. Po wszystkim klikamy „Zapisz menu”.

Po odświeżeniu głównej strony zauważymy swoje menu. W taki sposób możemy dodać odnośnik do praktycznie każdego elementu na naszej stronie.

Dołącz do dyskusji

Raoul Duke

27.01.2020

Pytanko mam. Mam stronęgłowną z menu itp, jak dodać menu do innej strony? Np w MENU wybieram stronę PRZPEISy i chcę aby po wejściu na przepisy było nowe MENU?

rasti

15.11.2018

A w jaki sposób do witryny jednostronnej z kotwicami w menu dodac kolejne podstrony tak żeby menu działało z podstrony na kotwicę?

rasti

15.11.2018

A w jaki sposób do witryny jednostronnej z kotwicami w menu dodac kolejne podstrony tak żeby menu działało z podstrony na kotwicę?

Błażej Starosta

19.08.2016

To musisz stworzyć tzw. kotwicę (anchor link), czyli link, który przesuwa użytkownika do odpowiedniego miejsca na stronie. Aby to zrobić, musisz najpierw wyznaczyć miejsce np. w artykule, do którego ma prowadzić link. Załóżmy, że masz artykuł o zdrowym odżywianiu i jeden z podpunktów to "Przepisy na zdrowe jedzenie", tylko znajduje się on pod koniec strony i do niego chcesz stworzyć link. Otwórz ten wpis w panelu administracyjnym Wordpressa i wejdź do edycji wpisu w HTML.

Znajdź miejsce w artykule, gdzie jest sekcja z przepisami. Załóżmy, że wygląda ona tak:

<h2>Przepisy na zdrowe jedzenie<h2>

Jakiś tekst z przepisami

Możesz oznaczyć to miejsce na różne sposoby. Najprostszy sposób to nadanie nagłówkowi H2 jakiegoś unikatowego identyfikatora. Możesz więc zrobić <h2 id="przepisy">Przepisy na zdrowe jedzenie</h2>. W ten sposób miejsce w tekście zostało oznaczone jako przepisy. Teraz pozostaje już tylko stworzyć link do tego miejsca.

To bardzo proste - tworzysz link w dowolnym miejscu (np. w formie tekstu na samej górze artykułu), a następnie w polu z adresem URL, do którego ten link ma prowadzić, wpisujesz #przepisy. I to wszystko - gdy ktoś kliknie w ten link, to zostanie automatycznie przesunięty do miejsca w artykule, które ma oznaczenie "przepisy".

Katarzyna

18.08.2016

A JAK WSTAWIĆ odnośnik WŁASNY na tej samej stronie, tylko, żeby strona przewinęła się niżej?

lukasz

13.12.2015

Witam miałem menu zaczalem cos klikac w wygladzie i menu zniknelo.. jest jakas opcja zeby to ponownie wlaczyc?

Grzegorz

23.07.2015

Witam. A jak w menu zmienić kolejność "Najnowsze wpisy, Najnowsze komentarze, Archiwa, Kategorie, Meta"? Lub coś z tego wyłączyć?

kasiaa.kk83

26.04.2015

mam pytanko strony można hierarchizować tworząc stronę rodzica i strony podrzędne. Do tego juz doszłam ale jak ustawić żeby na stronie rodzica pokazały się te podstrony. Nie chodzi mi o dodawanie tych stron do rozwijalnego menu.

zygmunt

07.04.2015

/*
CSS Name: Default Styles
Description: NextGEN Default Gallery Stylesheet
Author: Alex Rabe
Version: 2.11

This is a template stylesheet that can be used with NextGEN Gallery. I tested the
styles with a default theme Kubrick. Modify it when your theme struggle with it,
it's only a template design

*/

/* ----------- Album Styles Extend -------------*/

.ngg-albumoverview {
margin-top: 10px;
width: 100%;
clear:both;
display:block !important;
}

.ngg-album {
height: 100%;
padding: 5px;
margin-bottom: 5px;
border: 1px solid #fff;
}

/* IE6 will ignore this , again I hate IE6 */
/* See also http://www.sitepoint.com/artic... */
html>body .ngg-album {
overflow:hidden;
padding: 5px;
margin-bottom: 5px;
border: 1px solid #cccccc;
}

.ngg-album {
overflow: hidden;
padding: 5px;
margin-bottom: 5px;
border: 1px solid #cccccc;
}

.ngg-albumtitle {
text-align: left;
font-weight: bold;
margin:0px;
padding:0px;
font-size: 1.4em;
margin-bottom: 10px;
}

.ngg-thumbnail {
float: left;
margin-right: 12px;
}

.ngg-thumbnail img {
background-color:#FFFFFF;
border:1px solid #A9A9A9;
margin:4px 0px 4px 5px;
padding:4px;
position:relative;
}

.ngg-thumbnail img:hover {
background-color: #A9A9A9;
}

.ngg-description {
text-align: left;
}

/* ----------- Album Styles Compact -------------*/

.ngg-album-compact {
float:left;
padding-right:6px !important;
margin:0px !important;
text-align:left;
width:120px;
}

.ngg-album-compactbox {
background:transparent url(albumset.gif) no-repeat scroll 0%;
height:86px;
margin:0pt 0pt 6px !important;
padding:12px 0pt 0pt 7px !important;
width:120px;
}

.ngg-album-compactbox .Thumb {
border:1px solid #000000;
margin:0px !important;
padding:0px !important;
width:91px;
height:68px;
}

.ngg-album-compact h4 {
font-size:15px;
font-weight:bold;
margin-bottom:0px;
margin-top:0px;
width:110px;
}

.ngg-album-compact p {
font-size:11px;
margin-top:2px;
}

/* ----------- Gallery style -------------*/

.ngg-galleryoverview {
overflow: hidden;
margin-top: 10px;
width: 100%;
clear:both;
display:block !important;
}

.ngg-galleryoverview .desc {
/* required for description */
margin:0px 10px 10px 0px;
padding:5px;
}

.ngg-gallery-thumbnail-box {
float: left;
}

.ngg-gallery-thumbnail {
float: left;
margin-right: 5px;
text-align: center;
}

.ngg-gallery-thumbnail img {
background-color:#FFFFFF;
border:1px solid #A9A9A9;
display:block;
margin:4px 0px 4px 5px;
padding:4px;
position:relative;
}

.ngg-gallery-thumbnail img:hover {
background-color: #A9A9A9;
}

.ngg-gallery-thumbnail span {
/* Images description */
font-size:90%;
padding-left:5px;
display:block;
}

.ngg-clear {
clear: both;
float: none;
}

/* ----------- Gallery navigation -------------*/

.ngg-navigation {
font-size:0.9em !important;
clear:both !important;
display:block !important;
padding-top: 15px;
padding-bottom: 2px;
text-align:center;
}

.ngg-navigation span {
font-weight:bold;
margin:0pt 6px;
}

.ngg-navigation a.page-numbers,
.ngg-navigation a.next,
.ngg-navigation a.prev,
.ngg-navigation span.page-numbers,
.ngg-navigation span.next,
.ngg-navigation span.prev {
border:1px solid #DDDDDD;
margin-right:3px;
padding:3px 8px;
text-decoration: none;
}

.ngg-navigation a.page-numbers:hover,
.ngg-navigation a.next:hover,
.ngg-navigation a.prev:hover,
.ngg-navigation span.page-numbers:hover,
.ngg-navigation span.next:hover,
.ngg-navigation span.prev:hover {
background-color: #0066CC;
color: #FFFFFF !important;
text-decoration: none !important;
}

/* ----------- Image browser style -------------*/

.ngg-imagebrowser {

}

.ngg-imagebrowser h3 {
text-align:center;
}

.ngg-imagebrowser img {
border:1px solid #A9A9A9;
margin-top: 10px;
margin-bottom: 10px;
width: 100%;
display:block !important;
padding:5px;
}

.ngg-imagebrowser-nav {
padding:5px;
margin-left:10px;
}

.ngg-imagebrowser-nav .back {
float:left;
border:1px solid #DDDDDD;
margin-right:3px;
padding:3px 7px;
}

.ngg-imagebrowser-nav .next {
float:right;
border:1px solid #DDDDDD;
margin-right:3px;
padding:3px 7px;
}

.ngg-imagebrowser-nav .counter {
text-align:center;
font-size:0.9em !important;
}

.exif-data {
margin-left: auto !important;
margin-right: auto !important;
}

/* ----------- Slideshow -------------*/
.slideshow {
margin-left: auto;
margin-right: auto;
text-align:center;
outline: none;
}

.slideshowlink {

}

/* ----------- JS Slideshow -------------*/
.ngg-slideshow {
overflow:hidden;
position: relative;
margin-left: auto;
margin-right: auto;
}

.ngg-slideshow * {
vertical-align:middle;
}

/* See also : http://www.brunildo.org/test/i... */
.ngg-slideshow-loader{
display: table-cell;
text-align: center;
vertical-align:middle;
}

.ngg-slideshow-loader img{
background: none !important;
border: 0 none !important;
margin:auto !important;
}

/* ----------- Single picture -------------*/
.ngg-singlepic {
background-color:#FFFFFF;
display:block;
padding:4px;
}

.ngg-left {
float: left;
margin-right:10px;
}

.ngg-right {
float: right;
margin-left:10px;
}

.ngg-center {
margin-left: auto !important;
margin-right: auto !important;
}

/* ----------- Sidebar widget -------------*/
.ngg-widget,
.ngg-widget-slideshow {
overflow: hidden;
margin:0pt;
padding:5px 0px 0px 0pt;
text-align:left;
}

.ngg-widget img {
border:2px solid #A9A9A9;
margin:0pt 2px 2px 0px;
padding:1px;
}

/* ----------- Related images -------------*/
.ngg-related-gallery {
background:#F9F9F9;
border:1px solid #E0E0E0;
overflow:hidden;
margin-bottom:1em;
margin-top:1em;
padding:5px;
}
.ngg-related-gallery img {
border: 1px solid #DDDDDD;
float: left;
margin: 0pt 3px;
padding: 2px;
height: 50px;
width: 50px;
}

.ngg-related-gallery img:hover {
border: 1px solid #000000;
}

/* ----------- Gallery list -------------*/

.ngg-galleryoverview ul li:before {
content: '' !important;
}

.ngg-gallery-list {
list-style-type:none;
padding: 0px !important;
text-indent:0px !important;
}

.ngg-galleryoverview div.pic img{
width: 100%;
}

.ngg-gallery-list li {
float:left;
margin:0 2px 0px 2px !important;
overflow:hidden;
}

.ngg-gallery-list li a {
border:1px solid #CCCCCC;
display:block;
padding:2px;
}

.ngg-gallery-list li.selected a{
-moz-background-clip:border;
-moz-background-inline-policy:continuous;
-moz-background-origin:padding;
background:#000000 none repeat scroll 0 0;
}

.ngg-gallery-list li img {
height:40px;
width:40px;
}

li.ngg-next, li.ngg-prev {
height:40px;
width:40px;
font-size:3.5em;
}

li.ngg-next a, li.ngg-prev a {
padding-top: 10px;
border: none;
text-decoration: none;
}

#TB_window {
z-index: 9999 !important;
}

zygmunt

07.04.2015

nie mogę znaleźć "head" w którym to trzeba zmienić te marginesy?

zygmunt

07.04.2015

CSS Name: Default Styles
Description: NextGEN Default Gallery Stylesheet
Author: Alex Rabe
Version: 2.11

This is a template stylesheet that can be used with NextGEN Gallery. I tested the
styles with a default theme Kubrick. Modify it when your theme struggle with it,
it's only a template design

*/

/* ----------- Album Styles Extend -------------*/

.ngg-albumoverview {
margin-top: 10px;
width: 100%;
clear:both;
display:block !important;
}

.ngg-album {
height: 100%;
padding: 5px;
margin-bottom: 5px;
border: 1px solid #fff;
}

/* IE6 will ignore this , again I hate IE6 */
/* See also http://www.sitepoint.com/artic... */
html>body .ngg-album {
overflow:hidden;
padding: 5px;
margin-bottom: 5px;
border: 1px solid #cccccc;
}

.ngg-album {
overflow: hidden;
padding: 5px;
margin-bottom: 5px;
border: 1px solid #cccccc;
}

.ngg-albumtitle {
text-align: left;
font-weight: bold;
margin:0px;
padding:0px;
font-size: 1.4em;
margin-bottom: 10px;
}

.ngg-thumbnail {
float: left;
margin-right: 12px;
}

.ngg-thumbnail img {
background-color:#FFFFFF;
border:1px solid #A9A9A9;
margin:4px 0px 4px 5px;
padding:4px;
position:relative;
}

.ngg-thumbnail img:hover {
background-color: #A9A9A9;
}

.ngg-description {
text-align: left;
}

/* ----------- Album Styles Compact -------------*/

.ngg-album-compact {
float:left;
padding-right:6px !important;
margin:0px !important;
text-align:left;
width:120px;
}

.ngg-album-compactbox {
background:transparent url(albumset.gif) no-repeat scroll 0%;
height:86px;
margin:0pt 0pt 6px !important;
padding:12px 0pt 0pt 7px !important;
width:120px;
}

.ngg-album-compactbox .Thumb {
border:1px solid #000000;
margin:0px !important;
padding:0px !important;
width:91px;
height:68px;
}

.ngg-album-compact h4 {
font-size:15px;
font-weight:bold;
margin-bottom:0px;
margin-top:0px;
width:110px;
}

.ngg-album-compact p {
font-size:11px;
margin-top:2px;
}

/* ----------- Gallery style -------------*/

.ngg-galleryoverview {
overflow: hidden;
margin-top: 10px;
width: 100%;
clear:both;
display:block !important;
}

.ngg-galleryoverview .desc {
/* required for description */
margin:0px 10px 10px 0px;
padding:5px;
}

.ngg-gallery-thumbnail-box {
float: left;
}

.ngg-gallery-thumbnail {
float: left;
margin-right: 5px;
text-align: center;
}

.ngg-gallery-thumbnail img {
background-color:#FFFFFF;
border:1px solid #A9A9A9;
display:block;
margin:4px 0px 4px 5px;
padding:4px;
position:relative;
}

.ngg-gallery-thumbnail img:hover {
background-color: #A9A9A9;
}

.ngg-gallery-thumbnail span {
/* Images description */
font-size:90%;
padding-left:5px;
display:block;
}

.ngg-clear {
clear: both;
float: none;
}

/* ----------- Gallery navigation -------------*/

.ngg-navigation {
font-size:0.9em !important;
clear:both !important;
display:block !important;
padding-top: 15px;
padding-bottom: 2px;
text-align:center;
}

.ngg-navigation span {
font-weight:bold;
margin:0pt 6px;
}

.ngg-navigation a.page-numbers,
.ngg-navigation a.next,
.ngg-navigation a.prev,
.ngg-navigation span.page-numbers,
.ngg-navigation span.next,
.ngg-navigation span.prev {
border:1px solid #DDDDDD;
margin-right:3px;
padding:3px 8px;
text-decoration: none;
}

.ngg-navigation a.page-numbers:hover,
.ngg-navigation a.next:hover,
.ngg-navigation a.prev:hover,
.ngg-navigation span.page-numbers:hover,
.ngg-navigation span.next:hover,
.ngg-navigation span.prev:hover {
background-color: #0066CC;
color: #FFFFFF !important;
text-decoration: none !important;
}

/* ----------- Image browser style -------------*/

.ngg-imagebrowser {

}

.ngg-imagebrowser h3 {
text-align:center;
}

.ngg-imagebrowser img {
border:1px solid #A9A9A9;
margin-top: 10px;
margin-bottom: 10px;
width: 100%;
display:block !important;
padding:5px;
}

.ngg-imagebrowser-nav {
padding:5px;
margin-left:10px;
}

.ngg-imagebrowser-nav .back {
float:left;
border:1px solid #DDDDDD;
margin-right:3px;
padding:3px 7px;
}

.ngg-imagebrowser-nav .next {
float:right;
border:1px solid #DDDDDD;
margin-right:3px;
padding:3px 7px;
}

.ngg-imagebrowser-nav .counter {
text-align:center;
font-size:0.9em !important;
}

.exif-data {
margin-left: auto !important;
margin-right: auto !important;
}

/* ----------- Slideshow -------------*/
.slideshow {
margin-left: auto;
margin-right: auto;
text-align:center;
outline: none;
}

.slideshowlink {

}

/* ----------- JS Slideshow -------------*/
.ngg-slideshow {
overflow:hidden;
position: relative;
margin-left: auto;
margin-right: auto;
}

.ngg-slideshow * {
vertical-align:middle;
}

/* See also : http://www.brunildo.org/test/i... */
.ngg-slideshow-loader{
display: table-cell;
text-align: center;
vertical-align:middle;
}

.ngg-slideshow-loader img{
background: none !important;
border: 0 none !important;
margin:auto !important;
}

/* ----------- Single picture -------------*/
.ngg-singlepic {
background-color:#FFFFFF;
display:block;
padding:4px;
}

.ngg-left {
float: left;
margin-right:10px;
}

.ngg-right {
float: right;
margin-left:10px;
}

.ngg-center {
margin-left: auto !important;
margin-right: auto !important;
}

/* ----------- Sidebar widget -------------*/
.ngg-widget,
.ngg-widget-slideshow {
overflow: hidden;
margin:0pt;
padding:5px 0px 0px 0pt;
text-align:left;
}

.ngg-widget img {
border:2px solid #A9A9A9;
margin:0pt 2px 2px 0px;
padding:1px;
}

/* ----------- Related images -------------*/
.ngg-related-gallery {
background:#F9F9F9;
border:1px solid #E0E0E0;
overflow:hidden;
margin-bottom:1em;
margin-top:1em;
padding:5px;
}
.ngg-related-gallery img {
border: 1px solid #DDDDDD;
float: left;
margin: 0pt 3px;
padding: 2px;
height: 50px;
width: 50px;
}

.ngg-related-gallery img:hover {
border: 1px solid #000000;
}

/* ----------- Gallery list -------------*/

.ngg-galleryoverview ul li:before {
content: '' !important;
}

.ngg-gallery-list {
list-style-type:none;
padding: 0px !important;
text-indent:0px !important;
}

.ngg-galleryoverview div.pic img{
width: 100%;
}

.ngg-gallery-list li {
float:left;
margin:0 2px 0px 2px !important;
overflow:hidden;
}

.ngg-gallery-list li a {
border:1px solid #CCCCCC;
display:block;
padding:2px;
}

.ngg-gallery-list li.selected a{
-moz-background-clip:border;
-moz-background-inline-policy:continuous;
-moz-background-origin:padding;
background:#000000 none repeat scroll 0 0;
}

.ngg-gallery-list li img {
height:40px;
width:40px;
}

li.ngg-next, li.ngg-prev {
height:40px;
width:40px;
font-size:3.5em;
}

li.ngg-next a, li.ngg-prev a {
padding-top: 10px;
border: none;
text-decoration: none;
}

#TB_window {
z-index: 9999 !important;
}

zygmunt

03.04.2015

wgrałem aktu ponieważ na starej nie reagowała wtyczka schortcode (dokładnie chciałem skrócić długi tekst i wstawić coś w stylu rozwiń"czytaj dalej")

zygmunt

03.04.2015

ktoś inny robił tą stronę , ja wgrałem aktualizację na 4.4.1 i kilka rzeczy się rozsypało wszystko naprawiłem po za tym nie mogę tego obniżyć

blazejstarosta

03.04.2015

Witam. Udało mi się znaleźć wasza stronę i zobaczyć to na własne oczy w przeglądarce ;) Co spowodowało ten problem? Zmienialiście jedynie pozycje w menu, czy też może wprowadzane były jakieś zmiany w stylu strony? Z tego, co widzę, to problem jest w pliku ze stylem CSS. Dokładnie to plik style.css, linia 47. Dla ".header form input" trzeba zmienić ustawienia marginesu. Obecnie jest "margin: 0px 4px 0 0". Po zmianie na podglądzie na "margin: 24px 4px 0 0" pole z wyszukiwarką wyświetla się na równi.

zygmunt

02.04.2015

Witam ! w pasku menu jeden z elementów przesunął mi się do góry jak go obniżyć? poniżej jest zdjęcie chodzi o "wyszukaj produkt"

blazejstarosta

16.03.2015

Można prosić o adres strony? Albo chociaż zrzut ekranu? Zawsze łatwiej ogarnąć temat, gdy widać problem jak na dłoni ;) Ale po kolei. Kategoria i podkategoria a wpis to dwie różne rzeczy. W menu wyświetlają się tylko kategorie i podkategorie, czyli np. może być kategoria główna "Produkty" i podkategorie dla niej "Spodnie", "Koszule", "Bluzy" itp. Te podkategorie wyświetlą się w menu po najechaniu na produkty w rozwijanym menu. Z kolei wpisy bądź, w przypadku sklepu na Wordpressie, produkty przypisane do danych podkategorii w menu się już nie wyświetlą, ale dopiero po wejściu do danej podkategorii na zupełnie nowej stronie. W czym leży problem? Wpisy nie wyświetlają się w menu, czy w ogóle na stronie się nie wyświetlają?

Ala

13.03.2015

Mam problem. Stworzył mi kolega kategorie podmenu w nagłówku. Niestety gdy dodaje nowy wpis i przypisuję do kategorii nie wyświetla się ona w tym "podmenu" nie mam pojęcia dlaczego?

blazejstarosta

18.02.2015

To zależy, czy do stworzenia menu została wykorzystana opcja wbudowana w Wordpressa czy może za menu odpowiada jakaś dodatkowa wtyczka - różne szablony mają różne sposoby implementowania menu. Jeżeli jednak jest tam wykorzystana wbudowana opcja w Wordpressa, to nie powinno być z tym problemu - wystarczy w panelu admina wejść do ustawień menu i przestawić ich kolejność. Przesunięcie danego elementu w górę przesunie go w lewo na stronie, natomiast przesunięcie go w dół sprawi, że będzie "dalej", czyli bardziej po prawej stronie. W teorii tak być powinno :) Pytanie jak to zostało jeszcze dokładnie wykonane na stronie.

bartman83

17.02.2015

A co jeśli menu chcę przesunąć w prawą lub w lewą stronę?... jak potrzebuję na www. dolinaorla. pl

comments powered by Disqus