Wszystkie wersje systemu operacyjnego Microsoft posiadają menedżera urządzeń, z poziomu którego możemy zarządzać dowolnym urządzeniem/sprzętem na Twoim komputerze. Windows 11 nie może być gorszy i także posiada takiego menedżera urządzeń. Jednak menedżer urządzeń systemu Windows 11 nie zawsze pokazuje wszystkie urządzenia i właśnie to naprawisz za pomocą tego samouczka.

W menedżerze urządzeń Windows możemy nie tylko przeglądać wszystkie urządzenia lub komponenty sprzętowe naszego komputera uporządkowane według kategorii, ale także możemy je konfigurować. Z poziomu menedżera urządzeń systemu Windows 11 możemy np.: dezaktywować urządzenie, odinstalować jego sterownik, zaktualizować jego sterownik itp.

Jak dotąd było dobrze, jednak wielu użytkowników skarży się, że kiedy uzyskują dostęp do Menedżera urządzeń systemu Windows 11, nie wszystkie urządzenia lub komponenty sprzętowe są wyświetlane na liście urządzeń. Dzieje się tak, ponieważ ze względów bezpieczeństwa system Windows ukrywa niektóre komponenty sprzętowe na liście menedżera zadań.

Jeśli więc uzyskujesz dostęp do menedżera urządzeń systemu Windows 11 i nie możesz znaleźć urządzenia zewnętrznego lub wewnętrznego, które Cię interesuje. Zalecamy skorzystanie z tego samouczka, aby je wyświetlić, a tym samym skonfigurować.

Jak wyświetlić ukryte urządzenia w Menedżerze urządzeń systemu Windows 11:

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy w "START".
  2. W menu będziesz musiał wybrać opcję: Menedżer urządzeń
  3. Po wyświetleniu okna administratora należy kliknąć: Widok
  4. Spowoduje to wyświetlenie menu, w którym należy kliknąć: Pokaż ukryte urządzenia
  5. Automatycznie lista wyświetlanych urządzeń zostanie zaktualizowana i rozszerzona, dzięki czemu można zobaczyć wszystkie wewnętrzne i zewnętrzne urządzenia z systemem Windows 11 z dowolnej kategorii.
  6. Będziesz teraz mógł wybrać i skonfigurować żądane urządzenie, które wcześniej nie było wyświetlane.

Uwaga: Urządzenia, które są domyślnie ukryte, będą wyświetlane z wyszarzoną ikoną. Jest to sposób na szybką identyfikację