Pracowali 20 lat dla studia Microsoft Rare. Postanowili jednak je opuścić i zacząć interes na własną rękę. Czym zajmować się będzie Flippin Pixels?

Piątka pracowników studia Microsoft Rare, odpowiedzialnego za takie tytuły jak GoldenEye, Blast Corps, Viva Pinata czy Kinect Sports, opuściło swoje stanowiska. Zebrali się razem i utworzyli nowe studio o nazwie Flippin Pixels.

Nadal będą skupiać swoje działania wokół gier, tym razem jednak na prężnie rozwijającym się rynku smartfonów i tabletów. Nowe studio twierdzi, że ze swoim dwudziestoletnim doświadczeniem w tworzeniu gier na konsole są w stanie wprowadzić dużo świeżości i nowych rozwiązań w przestrzeni urządzeń mobilnych.

W skład Flippin Pixels wchodzą: Steve Brand (prezes studia), James Ackroyd (odpowiedzialny za oprogramowanie), Steven Hurst (dyrektor artystyczny), Shaun Read (dyrektor ds. designu) oraz Gary Richards (dyrektor techniczny).

Grupa cieszy się z nowego wyzwania i ma nadzieję, że obrana droga okaże się dobrym wyborem. Steve Brand poinformował, że przejście z konsol na urządzenia mobilne jest związane nie tylko z dynamicznie rozwijającym się rynkiem smartfonów i tabletów, ale również z prywatnymi zainteresowaniami developerów. Studio ma już kilka ciekawych pomysłów na nowe gry, a jeden z projektów jest już nawet w trakcie tworzenia.

Oficjalna strona Flippin Pixels.