Jeśli nadal używasz przeglądarki Internet Explorer do przeglądania i uzyskiwania dostępu do starszych witryn internetowych, w tym artykule dowiesz się, jak włączyć tryb IE w nowej wersji przeglądarki Microsoft Edge. Umożliwienie przeglądania ulubionych starszych witryn internetowych przy jednoczesnym korzystaniu z najnowszych aktualizacji zabezpieczeń i ulepszeń zawartych w najnowszej wersji przeglądarki Microsoft Edge. 

Powiązane: Jak zsynchronizować karty Microsoft Edge.

Wiele osób, które codziennie korzystają z Internetu wciąż są przekonaniu,, że Google Chrome jedyna słuszna przeglądarka internetowa. Nie mają pojęcia, o tym że ​​pierwotny król Internetu, Internet Explorer, został daleko w tyle za konkurencją. I choć IE praktycznie nie istnieje w większości krajów zachodnich, wciąż jest wielu ludzi na całym świecie, którzy go używają.

Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Aby uzyskać dostęp do starszych witryn, które nie działają tak dobrze lub wcale na nowoczesnych przeglądarkach internetowych. IE wykorzystuje również ułamek zasobów systemowych w porównaniu z Chrome, Edge, Firefox czy każdej innej nowoczesnej przeglądarki. Szukając kompromisu Microsoft dodał odpowiednią obsługę IE w Edge, umożliwiając bezpieczne przeglądanie starszych treści witryn internetowych z poziomu nowoczesnej przeglądarki. Ponieważ tryb IE w Edge jest domyślnie wyłączony, musisz włączyć go ręcznie, więc postępuj zgodnie z instrukcjami, a przeprowadzimy Cię przez proces konfiguracji poniżej.   

Jak włączyć tryb Internet Explorer (IE) w nowej przeglądarce Microsoft Edge?

Aby włączyć tryb Internet Explorer w Edge, musisz upewnić się, że masz najnowszą wersję. Następnie możesz wykonać następujące czynności. 

  • Otwórz Edge na swoim urządzeniu, kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu, a następnie wybierz Ustawienia z listy.
  • Przejdź do zakładki Przeglądarka domyślna w menu po lewej stronie. Gdy to zrobisz, upewnij się, że przełącznik obok Zezwalaj na ponowne ładowanie witryn w trybie programu Internet Explorer jest włączony (niebieski). Po ponownym uruchomieniu przeglądarki zostanie funkcja zostanie włączona.

Uwaga: jeśli przejdziesz do tej lokalizacji i nie możesz znaleźć Zezwalaj na ponowne ładowanie witryn w trybie programu Internet Explorer, oznacza to, że nie masz aktualnej wersji Edge. 

 

Jak otwierać strony internetowe w trybie Internet Explorer w Edge?

Jeśli masz włączony tryb IE, musisz wykonać następujące czynności, aby ponownie załadować witrynę w trybie IE. Edge nie zawsze i automatycznie naprawia te rzeczy za pierwszym razem. Aby wymusić załadowanie strony w trybie IE, odwiedź witrynę, a następnie kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu, a następnie Ustawienia> Więcej> Załaduj ponownie w trybie Internet Explorer. Jeśli otworzysz kartę i nie widzisz niczego innego na liście poniżej Opcje programisty, nie masz włączonego trybu Internet Explorer w swojej przeglądarce.

Jeśli nadal korzystasz z Internet Explorera i masz wystarczająco przyzwoity komputer do korzystania z nowoczesnych przeglądarek, zdecydowanie sugeruję przejście na nową wersję Edge. Albo przynajmniej inna nowoczesną przeglądarkę. Dalsze korzystanie z Internet Explorera jest obecnie dość ryzykowne, zwłaszcza w obliczu ogromnego wzrostu liczby hakerów i innych wirtualnych zagrożeń.