Truizmem jest stwierdzenie, że nowoczesne technologie mobilne zmieniają nasze życie, również na polu biznesowym. Za prawdziwe wyzwanie można natomiast uznać odpowiedź na pytanie, w jaki sposób wykorzystać je z myślą o rozwoju firmy, marki czy produktu. Poszukujemy jej w poniższym artykule, więc jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o technologiach mobilnych w biznesie, zapraszamy do lektury. W tekście omawiamy kluczowe według nas obszary, na których warto stosować różne rozwiązania z kategorii mobile.

Work flow

Jak rozumieć to pojęcie? Otóż work flow to forma organizacji pracy w przedsiębiorstwie, która obejmuje procesy i czynności pozwalające na sprawne wykonywanie obowiązków. Posiadając internet mobilny bez limitu czy też na kartę, w tym celu można z powodzeniem wykorzystać aplikacje mobilne, takie jak np. Trello czy Asana. To rozbudowane i posiadające wiele możliwości narzędzia pozwalające na zarządzanie pracownikami, przydzielanie i rozliczanie zadań czy zespołową realizację zleceń.

Komunikacja

Technologie mobilne doskonale nadają się do celów komunikacyjnych. Efektywna wymiana informacji jest możliwa w różnych formach – do tekstowego i obrazowego (wideo) porozumienia się można wykorzystać takie aplikacje jak Slack, Microsoft Teams, Facebook Workplace Groups, Bitrix24 i wiele, wiele więcej. Są to uniwersalne rozwiązania przeznaczone również na komputery, więc komunikacja jest możliwa poprzez internet stacjonarny.

Własne aplikacje mobilne

Technologii mobilnych warto używać nie tylko w ramach instalacji zewnętrznych aplikacji, ale również opracowywać je własnym zakresie, tworząc i udostępniając swoje, markowe rozwiązania. Oczywiście nie jest to dla każdego, jednak jeśli widzisz potencjał wdrożenia aplikacji i dysponujesz odpowiednim budżetem, zdecydowanie warto się nad tym zastanowić. To szczególnie interesuje z punktu widzenia przedsiębiorstw dostarczających powszechne produkty czy usługi dla dużych ilości osób. Również różnego rodzaju nowoczesne usługi finansowe czy IT nie mogą się obyć bez aplikacji na smartfony.

Zarządzanie pojazdami

Dysponujesz w firmie dużą liczbą samochodów i szukasz sposobu na usprawnienie zarządzania nimi? Warto rozszerzyć te możliwości o technologie mobilne i skorzystać z rozwiązań, które pozwalają na efektywną obsługę wielu pojazdów z dowolnego miejsca na świecie z dostępem do Internetu. Obecnie większość firm projektujących systemy do zarządzania flotą pojazdów, włącznie ze śledzeniem w czasie rzeczywistym położenia każdego z nich, obejmujące również rozwiązania mobilne.

Mikropłatności

Usługa mikropłatności służy do opłacania wykupywanych usług i produktów za pośrednictwem telefonu. To szybki i prosty sposób rozliczeń doceniamy przez wielu użytkowników, dlatego opłaca się go wdrożyć, żeby przyciągnąć jak najwięcej klientów. Z mikropłatności można skorzystać w przypadku m.in. udostępniania treści online, świadczenia usług w formie zdalnej czy przydzielania dostępu do sprzedawanych informacji.

Pozycjonowanie lokalne

Poszukując restauracji, punktu usługowego, baru, kosmetyczki lub innej firmy w okolicach, coraz więcej osób sięga po telefon i przeszukuje za jego pomocą Internet. Jeżeli chcesz, żeby ktoś taki trafił właśnie na Twoją ofertę, zainwestuj w pozycjonowanie lokalne.

Bezpieczeństwo

W sposób zdalny, z poziomu własnego telefonu komórkowego, możliwe jest również zadbanie o bezpieczeństwo budynku firmowego. Warto korzystać z systemów, które pozwalają na kontrolę obrazu w czasie rzeczywistym za pośrednictwem smartfona i obejmują również powiadomienia w razie wykrycia niepożądanego ruchu. Jeżeli poszukujesz więcej informacji na temat najnowszych technologii, zapraszamy do serwisu https://komorkomat.pl/.

Materiał zewnętrzny