Download, sterowniki

Steam - jak sprawdzić ilość graczy w danej grze

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
30.09.2020
Ilość komentarzy
0

Zastanawiasz się nad zakupem na Steamie, ale chcesz sprawdzić ilość graczy w danej grze? Oto, jak sprawdzić, ile osób gra w grę, a także w jakich grach obecnie jest najwięcej osób.

Steam - jak sprawdzić ilość graczy?

Popularność gier mierzy się po tym, ile osób w nie gra. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku gier wieloosobowych. Jeśli planujemy zakup takiej gry, to logiczne, że chcemy wiedzieć, ile osób gra w grę. W końcu nie chcemy kupować gry, której serwery świecą pustkami. Na szczęście dane te nie są żadną tajemnicą. Zobacz, jak sprawdzić ilość graczy w danej grze. Możesz zbadać zarówno wybrane gry, jak i sprawdzić ranking aktualnie najpopularniejszych tytułów. Posłuży nam do tego serwis SteamCharts, od lat zbierający dane statystyczne o rozgrywanych grach.

Sprawdzanie ilości graczy w wybranej grze

Zacznijmy od przebadania wybranej gry, która nas interesuje. W tym celu przejdź na stronę SteamCharts.com, a następnie w górnym prawym rogu znajdź pole wyszukiwarki.

Wyszukaj wybranej gry

W polu Search games wpisz nazwę gry, którą chcesz sprawdzić pod kątem ilości graczy, a następnie zatwierdź ją klawiszem Enter. Wyświetlą się teraz wyniki wyszukiwania z pasującymi grami.

Już od razu na liście możesz zobaczyć tabelkę, zawierającą potrzebne Ci dane do szybkiego rozeznania w temacie.

Wyniki wyszukiwania w SteamCharts

W kolumnie Current Players zobaczysz aktualną ilość graczy. Tuż obok znajdziesz kolumny, które pokazują średnią liczbę graczy w ciągu ostatnich 30 dni (30-Day Avg.), ilość nowych graczy w ostatnim miesiącu (30-Day Gain), a także procentowy wzrost liczby graczy w ciągu ostatniego miesiąca (30-Day % Gain).

Jeśli interesują Cię bardziej szczegółowe statystyki, to możesz wybrać grę na liście, aby wyświetlić dodatkowe informacje na jej temat. Tu znajdziesz wykresy popularności z ostatnich 48 godzin, 7 dni, 3 miesięcy, 6 miesięcy, 1 roku, a także od początku premiery (All).

Szczegóły wybranej gry

Zobaczysz tu również 24-hour peak, czyli największą ilość graczy w ciągu ostatnich 24 godzin, a także all-time peak, czyli największą ilość graczy w jednym momencie od początku premiery gry.

Które gry są obecnie najpopularniejsze na Steam?

Z serwisu SteamCharts warto skorzystać nie tylko wtedy, gdy chcemy sprawdzić konkretną grę, ale także wtedy, gdy szukamy czegoś nowego do pobrania. Popularność gry to bez wątpienia spory czynnik decydujący o naszym zainteresowaniu tytułem, a dzięki SteamCharts możesz błyskawicznie sprawdzić, w co aktualnie się gra na Steamie.

Najpopularniejsze gry na Steam

Wystarczy, że przejdziesz na główną stronę SteamCharts, a następnie przewiniesz stronę nieco w dół do sekcji Top Games. Tu wyświetla się ranking gier oparty na tym, ile osób gra w grę. Domyślnie wyświetla się tu 10 najpopularniejszych gier na Steam, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyświetlić ich więcej. Wystarczy kliknąć przycisk More w dolnym prawym rogu.

Wyświetli się wtedy pełna lista z podziałem na podstrony i możemy do woli przeglądać listę gier ze Steama, posortowaną po tym, ilu graczy aktualnie znajduje się w grze. To świetne narzędzie do sprawdzania, czym aktualnie warto się zainteresować. Zwłaszcza wtedy, gdy nie masz pomysłu, w co zagrać.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus