Download, sterowniki

Slack- wyłączenie konwersji tekstu w emoji na Slacku.

Autor
Juan. M
Data dodania
24.01.2021
Ilość komentarzy
0

Emotikony / emoji stały się powszechnym sposobem wzbogacania naszej komunikacji tekstowej. Obecnie praktycznie wszystkie aplikacje, platformy lub usługi internetowe do przesyłania wiadomości mają kompatybilność z emotikonami. Wśród tych usług jest też Slack, jedną z najmodniejszych obecnie platform.

Powiązane: Microsoft Teams: wyłącz potwierdzenie przeczytania wiadomości.

Aplikacje i platformy do przesyłania wiadomości zwykle zawierają sekcję klawiatury lub emotikonów, z której można je dodawać do naszych wiadomości. Jednak istnieje wiele innych, które zawierają również możliwość „tłumaczenia” tekstu na emoji.

Slack daje użytkownikom obie możliwości, to znaczy zawiera sekcję dodawania emotikonów do tekstu, a także przekształcania znaków na emotikony. Należy zauważyć, że Slack domyślnie ma włączone automatyczne tłumaczenie znaków na emoji. Oznacza to, że kiedy napiszemy radosną buźkę w wiadomości za pomocą znaków :D , Slack automatycznie zamieni ją w emotikon.

Jeśli Ci to przeszkadza i nie chcesz, aby Slack przekształcał zestaw znaków na emotikony, powinieneś wiedzieć, że platforma umożliwia wyłączenie tej opcji.

Poniżej pokazujemy krok po kroku, jak wyłączyć automatyczną zamianę znaków na emoji na Slacku:

Jak wyłączyć automatyczną zamianę znaków na emoji na Slacku:

1. Otwórz przeglądarkę internetową i uzyskaj dostęp do Slacka (również w programie)

2. Po zalogowaniu się na swoje konto użytkownika kliknij nazwę- lewy górny róg

3. Po wyświetleniu menu należy kliknąć: Preferences.

4. Automatycznie otworzy się okno, w którym będziesz musiał przejść do sekcji: Messages&media.

5. Teraz w środkowej części okna będziesz musiał przewijać w dół, aż znajdziesz ustawienie: Convert my typed emoticons to emoji.

6. Upewnij się, że odznaczasz pole tej funkcji i jest wyłączona.

7. Po wprowadzeniu ustawień możesz zamknąć okno preferencji i sprawdzić, czy tłumaczenie jest teraz wyłączone.

Ważna uwaga: w tej chwili to ustawienie jest dostępne tylko w wersji internetowej lub w programie komputerowym. Z aplikacji Slack na Androida lub iPhone'a nie będziesz mógł konwertować znaków emotikonów na emoji.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus