Microsoft rozwija usługę SkyDrive poprzez danie użytkownikom możliwości wspólnej edycji dokumentów przechowywanych na wirtualnym dysku nawet wtedy, gdy współpracownicy nie są zarejestrowani w usługach Microsoftu.

Przechowywanie plików w chmurze ma swoje niewątpliwe zalety. Dostęp do naszych dokumentów z każdego miejsca sprawia, że nie musimy się martwić o ręczne kopiowanie plików na wszystkie nasze urządzenia, a wspólne redagowanie treści ze współpracownikami staje się czystą przyjemnością. Brzmi to pięknie, ale w praktyce wygląda troszkę inaczej, a to ze względu na fakt, iż usług wirtualnych dysków jest wiele, a jak to w życiu bywa, każdy z nas posiada konto w innym serwisie. Microsoft postanowił rozwiązać ten problem.

Aby użytkownicy mogli w szybszy i łatwiejszy sposób wspólnie tworzyć jeden dokument, Microsoft zniósł ograniczenia, które wymagały, aby wszystkie osoby edytujące plik posiadały konto w usłudze SkyDrive.

SkyDrive umożliwia udostępnianie dokumentów Office każdemu.

 

Od dziś wystarczy, że tylko osoba udostępniająca posiada takie konto. Za pomocą programów z pakietu Office 2013 (lub za pomocą aplikacji online najnowszego Office'a) użytkownik może teraz utworzyć link do aktualnie otwartego dokumentu i wysłać go drugiej osobie na podany adres e-mail. Dokument zostanie umieszczony w naszej przestrzeni dyskowej SkyDrive, a odbiorca wiadomości otrzyma odnośnik, który po kliknięciu otworzy dokument za pomocą przeglądarkowej wersji Office’a i pozwoli współpracownikowi wprowadzać zmiany w dokumencie oraz je zapisywać. I to wszystko bez potrzeby posiadania odpowiedniego konta przez osobę edytującą!

Trzeba przyznać, że takie ułatwienie z pewnością jest krokiem w dobrą stronę. Microsoft cały czas rozwija i ulepsza SkyDrive, a integracja z Officem 2013 i Officem 365 wpływa na zwiększoną popularność tej usługi. Zdaniem Microsoftu w usłudze SkyDrive utrzymywanych jest ponad 1 bilion dokumentów Office.