Ostatnie miesiące to dla wszystkich nowa rzeczywistość i nowe możliwości. Przedłużająca się izolacja nie tylko udowodniła, że zdecydowana większość branż może pracować zdalnie, ale przede wszystkim - w nas wszystkich obudziła nieznane wcześniej pokłady kreatywności. Lockdown szczególnie mocno pozwolił się odczuć przedsiębiorcom opierającym swój sukces na kontakcie z ludźmi - właścicielom restauracji, fryzjerom i kosmetyczkom.

Skuteczny biznes w nowych czasach? Poznaj 8 pomysłów na firmę bez wychodzenia z domu!

Chcesz rozpocząć własną działalność w nowych czasach? Postaw na biznes, który sprawdzi się bez względu na ograniczenia. Poznaj osiem pomysłów na firmę, którą poprowadzisz bez wychodzenia z domu!

Własna firma w nowych czasach?

Wiele osób odradza Ci założenie własnej działalności u progu kryzysu gospodarczego? Sprawdź, jakich zalet i jakich wad musisz być świadomy, decydując się na prowadzenie biznesu na własną rękę.

Własna firma to przede wszystkim niezależność. Musisz jednak mieć świadomość, że od momentu uruchomienia działalności, staje się ona Twoim źródłem dochodu i często właśnie od Ciebie zależy, ile ostatecznie zarobisz.

Własna firma to także obowiązki - odpowiednio wcześnie zapoznaj się z harmonogramem opłat ZUS i podatkami. Jeśli zatrudniasz kolejnych pracowników, pamiętaj, że pojawią się kolejne opłaty.

Zainspiruj się sposobem na sukces!

Nowe czasy, to nowe możliwości - sprawdź, jak możesz pracować, nie wychodząc z domu i ciesz się swobodą działania.

1. Korepetycje online

Jeśli udzielasz korepetycji, możesz dodatkowo podnieść efektywność swojej pracy i maksymalnie zminimalizować koszty, przenosząc swoje usługi do Internetu! Język obcy, matematyka, biologia lub chemia - niemal wszystkiego możesz nauczać zdalnie. Wystarczy odpowiedni program umożliwiający udostępnianie ekranu, połączenie z Internetem i praktyczne narzędzia do pracy zdalnej.

Nie musisz się obawiać o ilość zleconych godzin - wbrew pozorom z korepetycji nie korzystają wyłącznie uczniowie w trakcie trwania roku szkolnego. Coraz częściej języków obcych chcą uczyć się również dorośli, a wakacje w szkole nie zawsze oznaczają całkowitą przerwę od nauki.

2. Tłumaczenia z języka obcego

Swobodnie władasz językiem obcym? Wykorzystaj swoje umiejętności i przygotuj ofertę profesjonalnych tłumaczeń z konkretnego języka. Wbrew pozorom możesz pomóc nie tylko w tłumaczeniu oficjalnych dokumentów i pism urzędowych. Twoje umiejętności mogą okazać się przydatne dla prywatnych osób, korespondujących z rodziną z zagranicy albo planujących zagraniczną podróż.

3. Korekta tekstu

Lubisz czytać, a szukanie i poprawianie błędów jest dla Ciebie czystą przyjemnością? Postaw na edycję i korektę tekstu. Zarabiając w sposób, jaki lubisz, nie będziesz czuł, że pracujesz!

4. Tworzenie stron internetowych

Posiadasz odpowiednią wiedzę, umiejętności i doświadczenie w zakresie tworzenia witryn internetowych? Wzbogać je o dostępne w Internecie kursy HTML i PHP i rozpocznij samodzielną pracę. Szybko przekonasz się, że praca z domu może zapewnić odpowiednio wysokie zarobki - zwłaszcza jeśli dzięki swoim usługom systematycznie będziesz powiększał grono swoich zadowolonych klientów.

5. Tworzenie kursów online

Możesz pochwalić się zaawansowanymi umiejętnościami w konkretnej dziedzinie? Umiesz szyć, wykonać profesjonalny makijaż albo uczesać skomplikowaną fryzurę? Może doskonale czujesz się w pracach kreatywnych albo świetnie gotujesz? Zajmij się tworzeniem kursów online! Takie rozwiązanie pozwoli Ci, bez wychodzenia z domu, dzielić się swoją wiedzą!

6. Wirtualna asystentka

Zawód cieszący się coraz większą popularnością, wbrew pozorom nie jest dedykowany wyłącznie kobietom. Propozycja doskonała dla wszystkich, którzy cenią sobie możliwość pracy zdalnej, jednocześnie chcąc pracować w biurze. Wirtualna asystentka zajmuje się sprawami administracyjnymi firmy, odpowiada na maile i obsługuje firmowy profil na Facebooku lub Instagramie. W roli wirtualnej asystentki doskonale sprawdzą się młode mamy, chcące dzielić pracę z opieką nad dzieckiem.

7. Sklep internetowy

Prowadzisz sklep stacjonarny? Zadbaj, by lockdown już nigdy Cię nie dotyczył i wprowadź sprzedaż do Internetu. Początkowe koszty, zwłaszcza jeśli chcesz traktować sklep internetowy jako drugi biznes, nie będą wysokie, co więcej - będą wiązały się wyłącznie z utworzeniem i prowadzeniem strony internetowej. Decydując się na współpracę z lokalną hurtownią, dodatkowo możesz skorzystać z możliwości realizowania przez nią wysyłki. Więcej na ten temat na stronie.

8. Usługi graficzne

Nowe logo, efektowna ulotka albo modny projekt graficzny strony - dobrzy graficy są stale poszukiwani! Takie zapotrzebowanie na usługi graficzne pozwoli Ci z łatwością pozyskiwać zlecenia, stale powiększać swoje portfolio i grono zadowolonych klientów!

Tekst przy wspołpracy z https://carted.pl/.