Download, sterowniki

SCRCPY dla Androida (wersje od 5 do 10. SCRCPY v1.17 i nowsze)

Autor
Juan. M
Data dodania
25.01.2021
Ilość komentarzy
0

Jeśli wcześniej miałeś do czynienia z oryginalną wersją SCRCPY i kilku innych wersji, które pojawiły się po niej, wiesz, że kiedy już wszystko skonfigurujesz, korzystanie z niej jest naprawdę przydatne. Wiesz również, że skonfigurowanie aplikacji nie jest tak łatwe. Na szczęście najnowsza wersja SCRCPY v1.17 (w momencie pisania) jest prawie na etapie plug and play. Więc postępuj zgodnie z instrukcjami, przeprowadzimy Cię przez zaktualizowaną konfigurację SCRCPY.

Powiązane: Jak ustawić Signal jako domyślną aplikację do SMS-ów na Androida.

Możliwość przeglądania i kontrolowania telefonu z Androidem z komputera to jedna z najbardziej przydatnych rzeczy, które możesz zrobić ze swoim urządzeniem. Dodaje zupełnie nowy poziom użyteczności. Jest to również świetny sposób na nagrywanie ekranu telefonu, jeśli tworzysz treści dla YouTube lub innej usługi. Wielu mobilnych graczy będzie używać SCRCPY do przechwytywania rozgrywki na ekranie komputera. 

Nie tak dawno omawialiśmy oryginalną wersję SCRCPY i proces jej konfigurowania. W zależności od urządzenia te przewodniki nadal działają dobrze i działają na większości telefonów z systemem Android 10, jednak konfiguracja jest bardziej skomplikowana niż w nowszych wersjach. Zdecydowaliśmy się zaktualizować wszystko do najnowszej wersji SCRCPY. Na szczęście najnowsza wersja jest bardzo prosta i wymaga jedynie wprowadzenia kilku zmian na urządzeniu. Wszystkie elementy zostały teraz spakowane, posortowane i uproszczone. 

Przygotowanie urządzenia z systemem Android do korzystania z SCRCPY.

  • Włącz opcje programisty (sprawdź, jak to zrobić na swoim urządzeniu)

  • Włącz debugowanie USB.

  • Niektóre urządzenia wymagają włączenia debugowania USB (ustawienia zabezpieczeń). Jeśli masz tę opcję, upewnij się, że jest ona również włączona. Jeśli nie możesz kontrolować SCRCPY za pomocą myszy i klawiatury, to może być przyczyna.

  • Po podłączeniu telefonu do komputera upewnij się, że udostępnianie plików jest włączone. (Sprawdź również, czy używasz kabla, który umożliwia przesyłanie danych). Jeśli nie widzisz telefonu jako urządzenia pamięci masowej, nie masz włączonego udostępniania plików lub kabel jest niewłaściwy.

 

Konfigurowanie SCRCPY na komputerze w celu udostępniania ekranu i sterowania telefonem.

Teraz, gdy Twoje urządzenie z Androidem jest gotowe do pracy, reszta procesu jest naprawdę łatwa.

  • Aby rozpocząć, podłącz telefon do komputera za pomocą kabla, który umożliwia przesyłanie danych i potwierdź monit o zezwoleniu na udostępnianie plików.
  • Następnie pobierz  i wyodrębnij SCRCPY do lokalizacji na komputerze, w której chcesz go przechowywać 
  • Teraz po prostu kliknij dwukrotnie plik scrcpy.exe w folderze SCRCPY, a uruchomi SCRCPY i wyświetli telefon na ekranie. Jeśli nic się nie dzieje, możesz spróbować kliknąć prawym przyciskiem myszy plik. exe i wybierz Uruchom jako administrator. 
  • Jeśli nic się nie wydarzy, musisz wrócić i dokładnie sprawdzić, czy wszystko na telefonie jest poprawnie ustawione. Niektóre telefony automatycznie wyłączają debugowanie USB po pewnym czasie. Z mojego doświadczenia z SCRCPY wynika, że ​​zazwyczaj problemy wynikają z tego, że przypadkowo użyłem kabla do ładowania lub nie zaakceptowałem monitu o udostępnienie plików, gdy po raz pierwszy odblokowałem podłączony telefon. 

Uwaga: Jeśli chcesz otworzyć SCRCPY bez konsoli poleceń, możesz użyć pliku scrcpy-noconsole.vbs do uruchomienia go zamiast pliku scrcpy.exe .

 

Kilka ogólnych wskazówek dotyczących korzystania z SCRCPY. Skróty klawiaturowe SCRCPY.

Jeśli chcesz jak najwydajniej wykorzystać SCRCPY, musisz poświęcić trochę czasu na poznanie skrótów. Poniżej znajduje się aktualna lista wszystkich dostępnych klawiszy skrótów. Mod to Alt na twojej klawiaturze. Warto zajrzeć na poniższą stronę, aby uzyskać bardziej zaawansowane polecenia https://github.com/Genymobile/scrcpy Tutaj znajdziesz wszystkie polecenia, które dają zwiększają wydajność działania SCRCPY na twoim komputerze.

 

W jaki sposób przesyłać dźwięk na komputer z urządzenia z systemem Android, gdy używasz SCRCPY.

Jeśli chcesz lub potrzebujesz przesłać dźwięk jako część pakietu podczas korzystania z SCRCPY, będziesz musiał użyć SNDCPY, siostry SCRCPY, która umożliwia przekazywanie całego dźwięku z urządzenia z systemem Android na komputer. Możesz ją pobrać, korzystając z poniższego linku. 

Uwaga: Wygląda na to, że działa tylko na urządzeniach z Androidem 10, jednak jeśli okaże się, że działa na starszych wersjach, daj nam znać w komentarzach lub w jednym z naszych serwisów społecznościowych. Będziesz także potrzebował VLC zainstalowanego na swoim komputerze.

 https://github.com/rom1v/sndcpy 

 

Czy możesz używać SCRCPY do kontrolowania urządzenia z systemem Android w systemie macOS?

Zaskakujące jest, że tak, możesz użyć SCRCPY do sterowania urządzeniem z Androidem w systemie macOS. Proces instalacji jest bardzo podobny, jednak do instalacji systemu macOS będziesz musiał użyć innych plików. Poniżej znajdziesz oficjalny przewodnik z konfiguracją.

https://github.com/Genymobile/scrcpy

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus