Google ciągle dodaje nowe funkcje, z których można korzystać za pomocą aparatu w telefonie. Od roku najeżdżając aparatem na tekst, Google przetłumaczy go w czasie rzeczywistym na inny, dowolny język. Teraz jest również w stanie rozwiązywać równania i inne zadania matematyczne bezpośrednio za pomocą aparatu w telefonie iPhone lub Android.

Związane z: Jak robić serie zdjęć i QuickTake na iPhonie.

Wszystkie urządzenia mobilne posiadają kalkulator, który pozwala nam wykonywać obliczenia matematyczne. Jednak dane należy wprowadzić ręcznie, to znaczy, aby wynik był poprawny, trzeba będzie wprowadzić wszystkie liczby i funkcje matematyczne po kolei na kalkulatorze zainstalowanym w telefonie.

Ma to jedną podstawową wadę, przy dłuższych obliczeniach użytkownik może popełnić błąd, który zmusza go do ponownego wprowadzenia całego zadania od początku. Aby to ułatwić i zniwelować możliwość popełnienia błędu, Google właśnie uruchomił nowe narzędzie połączone z Google Lens, które umożliwia skanowanie równań matematycznych i automatyczne ich obliczanie.

Oczywiście, aby móc skorzystać z tej opcji, musisz mieć rozpisane zadanie matematyczne, aby zeskanować go aparatem iPhone'a lub Androida. Równanie można zapisać na papierze lub wyświetlić w wersji cyfrowej, ponieważ Google Lens umożliwia również skanowanie bezpośrednio z ekranu dowolnego urządzenia elektronicznego. Google zajmie się resztą, czyli wykona wskazane obliczenia.

To powiedziawszy, poniżej pokazujemy krok po kroku, jak automatycznie wykonywać obliczenia matematyczne, skanując równanie aparatem telefonu z Androidem lub iPhone'a dzięki Google Lens

Jak rozwiązywać zadanie matematyczne z aparatem na iPhone'ie lub Androidzie dzięki Google Lens

1. Otwórz aplikację Google na telefonie z systemem Android lub telefonie iPhone.

- Aplikacja Google na Androida

- Aplikacja Google na iPhone'a

2. Tutaj będziesz musiał uzyskać dostęp do narzędzia, aby to zrobić naciśnij na ikonę kwadratu z kropką w środku

3. Po kliknięciu tego narzędzia uzyskasz dostęp do aparatu swojego urządzenia.

4. Tuż pod obrazem znajdziesz karuzelę opcji, w której będziesz musiał wybrać: Zadanie domowe

5. Spowoduje to aktywację funkcji obliczeniowej. Teraz musisz skierować aparat na zadaniu matematycznym, tak aby mieściło się na ekranie.

6. Gdy równanie zostanie poprawnie wyświetlone na ekranie, kliknij na ikonę w postaci biretu.

7. Spowoduje to wykonanie zdjęcia i wyświetlenie go na ekranie. To zdjęcie przedstawia pole, które możesz przesunąć, aby zaznaczyć równanie, które chcesz obliczyć.

8. Po kilku sekundach Google pokaże menu u dołu ekranu, należy przejść w górę, aby znaleźć zeskanowane obliczenie i jego rozwiązanie (i inne powiązane opcje) 

9. Wśród tych opcji znajdziesz: Rozwiąż.

10 Kliknij tę opcję, a zostaniesz przekierowany do ekranu, który pokazuje, jaki jest wynik zadania i jak zostało rozwiązane.