Jeśli używałeś The Great Suspender do zarządzania, porządkowania i uśpienia kart i okien w Google Chrome przez ostatnie kilka lat. W tym artykule dowiesz się, jak je odzyskać. Niestety nie jest to skuteczne w 100%, ale w tej chwili jest to lepsze niż nic. 

Powiązane: Jak podnieść szybkości połączenia internetowego Windows 10.

The Great Suspender został usunięty ze sklepu internetowego Chrome, co spowodowało, że wiele osób straciło dane zapisane w rozszerzeniu. Mówi się, że deweloper sprzedał The Great Suspender za pewną sumę pieniędzy, wkrótce po tym, jak (rzekomo) złośliwe oprogramowanie zostało wprowadzone do rozszerzenia. Rezultat jest taki, że Firma Google usunęła to rozszerzenie z Chrome Web Store. 

Uwaga: powinieneś rozważyć zmianę hasła używanego w TGS. Jeśli korzystasz z LastPass, sugeruję również aktualizację podstawowego hasła. 

Użytkownicy zaczynają zdawać sobie sprawę, że utracili wiele kart i danych. Pojawiło się rozwiązanie, które pozwoli odzyskać choć część z nic. Nie jest to rozwiązanie perfekcyjne, jednak warte podjęcia próby. Poniżej znajdziesz wszystkie instrukcje, których możesz użyć do odzyskania / przywrócenia jak największej liczby kart i okien z The Great Suspender za pomocą Session Buddy.

Jak przywrócić wszystkie okna i karty utracone z The Great Suspender? Użyj Session Buddy. 

Niektórych kart i okien nie da się odzyskać i prawdopodobnie nie będziesz w stanie zweryfikować dokładnie, których po wykonaniu poniższych czynności.. Ale to wciąż lepsze niż nic. Jeśli brakuje linków, zwykle pochodzą one z tej samej grupy, na przykład jednej witryny.

  1. Najpierw wyeksportuj sesję jako plik JSON (zaznacz pole separacji okien)
  2. Następnie otwórz plik w Notatniku (lub innym podobnym narzędziu)
  3. Naciśnij Ctrl + F, a następnie przejdź do "replace"
  4. Upewnij się, że na dole jest zaznaczone pole "regular expressions"
  5. Zignoruj ​​nawiasy dla następnych dwóch kroków (skopiuj tylko to, co jest w nich)
  6. Kopiuj / wpisz: ("url": "chrome-extension: //klbibkeccnjlkjkiokjodocebajanakg.*? & Uri =) w polu wyszukiwania
  7. Wpisz ( „URL”: „) yes ,
  8. Kliknij replace all, a następnie zapisz plik. 
  9. Na koniec zaimportuj plik.

Po zaimportowaniu pliku powinieneś zobaczyć długą listę danych. Pytanie jaki jest to procent z utraconych kart i linków.

Opcja 2 Odzyskiwanie zakładek i linków The Great Suspender.

To rozwiązanie pochodzi bezpośrednio z serwisu Reddit opublikowanego tutaj przez u/avatar_ENG i jest bardzo proste, wystarczy przeszukać historię pod kątem następujących informacji: klbibkeccnjlkjkiokjodocebajanakg

To powinno pokazywać wszystko, co zostało utracone razem z The Great Suspender.

 

Opcja 3 Odzyskiwanie zakładek i linków The Great Suspender. 

Jeśli nie miałeś szczęścia, możesz wypróbować nowe rozszerzenie Chrome, które ma na celu wyodrębnienie danych z bazy danych Great Suspender. https://www.producthunt.com/posts/the-great-suspender-recovery-tool  Jest tak nowy program, że nie został zweryfikowany w 100%. Jednak jeśli jesteś zdesperowany, wydaje się, że działa całkiem dobrze dla wielu użytkowników.