Serwisy społecznościowe, takie jak Instagram, są codziennie używane przez miliony ludzi i firm. Instagram to przykład jednego z serwisów, który oparty jest głównie na zdjęciach i filmach, dlatego jego użytkownikom tak bardzo zależy, aby ich treści były publikowane w jak najwyższej jakości. Przykładowo, jeśli wideo zostało stworzone w rozdzielczości HD, użytkownicy chcą, aby zostało ono opublikowane w tej samej jakości na ich profilach na Instagramie.

Publikując swoje filmy na Instagramie, prawdopodobnie zauważyłeś, że jakość postów nie odpowiada rzeczywistej jakości, z jaką został nagrany materiał. Należy zauważyć, że w dzisiejszych czasach urządzenia mobilne mogą nagrywać filmy w jakości nawet 4K, więc jeśli przesyłasz je na Instagram, zdajesz sobie sprawę, że tracą mocno na jakości, co może powodować złość i irytację.

Może to wynikać z wielu czynników, ale najczęściej jest to spowodowane złą konfiguracją, dlatego nie jest to błąd Instagrama ani urządzenia mobilnego.

Instagram zawsze przeprowadza proces kompresji filmów przesyłanych przez użytkowników na ich profile. Ta kompresja, oprócz usprawnienia przechowywania na serwerach sieci społecznościowych, pozwala również użytkownikom decydować, czy chcą korzystać z większej czy mniejszej ilości danych. W ten sposób możemy skonfigurować Instagram tak, aby obniżyć jakość (zwiększyć kompresję), aby zajmować mniej danych. Jest to konfiguracja, którą musimy odwrócić, jeśli chcemy przesyłać filmy na Instagram w najwyższej jakości.

Czasami problemem są nie tylko ustawienia aplikacji Instagram, ale także ustawienia wideo iPhone'a lub Androida. Uniemożliwi to pełne wykorzystanie możliwości aparatu urządzenia mobilnego; nagrywanie filmów w gorszej jakości, mimo wysokich parametrów, jakie oferuje Twój telefon.

Oczywiście należy wziąć pod uwagę pamięć Twojego urządzenia, ponieważ bez wątpienia im wyższa jakość, z jaką nagrywamy nasze filmy na Instagramie, tym więcej miejsca na Twoim urządzeniu będą one zajmować.

Jeśli jednak zastanawiasz się, dlaczego filmy, które przesyłasz na Instagram są gorszej jakości niż te nagrane za pomocą iPhone'a lub Androida, poniżej pokażemy Ci, jak przesyłać filmy na Instagram w najwyższej możliwej jakości, czyli identycznej z oryginalnym filmem:

Jak przesyłać filmy na Instagram w najwyższej możliwej jakości.

1. Otwórz aplikację Instagram na swoim iPhonie lub Androidzie

2. Przejdź do swojego profilu.

3. Stuknij ikonę trzech poziomych pasków w prawym górnym rogu ekranu.

4. Następnie wybierz opcję: Ustawienia.

5. Teraz wybierz: Konto

6. W następnym kroku kliknij: Zużycie danych

7. Będąc w tej sekcji będziesz musiał aktywować przełącznik przy opcji: Przesyłanie plików w wysokiej jakości. Prześlij filmy w wyższej jakości za pośrednictwem sieci komórkowej lub Wi-Fi. Ponieważ rozmiary plików są większe, może być wymagany dodatkowy czas przetwarzania.

Jak już wspomnieliśmy wyżej, oprócz nieprawidłowej konfiguracji aplikacji Instagram, problem może leżeć w Twoim urządzeniu, to znaczy, że tworzysz filmy w niższej jakości niż Twoje urządzenie jest w stanie nagrywać. Aby to zrobić, musisz przejrzeć konfigurację wideo zintegrowanej kamery twojego Androida lub iPhone'a.