Jeśli próbujesz przesłać strumieniowo Genshin Impact, ale nie możesz dowiedzieć się, jak sprawić, by pojawił się on poprawnie w OBS. Nie jako pusty ekran. W tym artykule dowiesz się, jak skonfigurować Genshin Impact i OBS, aby poprawnie ze sobą współpracowały.

Powiązane: Jak naprawić błąd serwisu Netflix F7121-1331 (- 1044)

Genshin Impact to obecnie jedna z najlepszych darmowych gier (F2P) w branży. To piękna, tętniąca życiem gra osadzona w magicznym świecie, pełnym unikalnych postaci, stworzeń i zadań. Dla kogoś, kto lubi grać w wiele gier FPS, takich jak Halo, Doom, Apex Legends itp., Genshin Impact jest przyjemną odmianą. Zwłaszcza jeśli jesteś fanem Breath of the Wild. Oprócz tego, że jest to rewelacyjna gra dla jednego gracza, jej system kooperacji jest zdecydowanie olbrzymim plusem Genshins. Umożliwia graczom z dowolnego miejsca łączenie się i pomaganie sobie nawzajem.

Genshin Impact jest również wyjątkowo dobrze zoptymalizowany i działa na niemal każdej konfiguracji sprzętowej z ostatnich 5 lat. Jedynym mankamentem jest to, że transmisja strumieniowa gry jest trudna, jeśli używasz OBS. Chociaż możesz łatwo przesyłać strumieniowo Genshin Impact, jeśli używasz trybu przechwytywania ekranu w OBS, zużycie zasobów jest raczej wysokie.

Na szczęście możliwe jest, aby Genshin Impact streamował za pomocą trybu przechwytywania gier OBS, chociaż istnieje kilka drobnych poprawek, które należy wprowadzić w OBS i Genshin Impact, aby tryb przechwytywania gry działała bez zarzutu.

Jak naprawić Genshin Impact, który nie wyświetla się w trybie przechwytywania gry w OBS?

Na początek musisz wprowadzić dwie zmiany, aby Genshin Impact pojawił się w OSB.

  1. Pierwsza znajduje się w OBS i wymaga uruchomienia OBS z pełnymi uprawnieniami administratora.
  2. Drugi wymaga skonfigurowania Genshin Impact do działania w trybie zgodności z Windows 8. (dziwne, ale działa)

Jak sprawić, by OBS Studio zawsze działało z uprawnieniami administratora.

Aby wymusić uruchomienie OBS w trybie administratora przy każdym uruchomieniu, znajdź skrót, którego zawsze używasz, a następnie kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości. W nowym oknie przejdź do zakładki Zgodność , a następnie zaznacz pole wyboru Uruchom jako administrator. Na koniec kliknij Zastosuj, aby zapisać zmianę.  

Uwaga: musisz to zrobić dla wszystkich skrótów używanych do otwierania OBS tzn. jeśli używasz więcej niż jednego.

 

Jak sprawić, by Genshin Impact działał w trybie zgodności?

Aby wymusić działanie Genshin Impact w trybie zgodności przy każdym uruchomieniu, znajdź skrót, którego zawsze używasz, a następnie kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości. W nowym oknie przejdź do zakładki Zgodność, zaznacz pole wyboru Uruchom ten program w trybie zgodności z i wybierz Windows 8.

 

Czy musisz skonfigurować cokolwiek innego w OBS, aby wszystko działało poprawnie?

To tyle! Teraz, gdy wprowadziłeś te dwie zmiany użyj opcji Przechwytywanie gry. Jeśli masz inne rozwiązania, które mogą pomóc, daj znać w komentarzach poniżej.