Od jutra, czyli od 29 stycznia będzie można dokonać zakupu pakietów Office 2013 oraz Office 365. Premiera odbędzie się w Nowym Jorku, w Bryant Park.

Oficjalna premiera Microsoft Office 2013 oraz Office 365 będzie miała miejsce w dniu jutrzejszym podczas kampanii „Time to 365”, w Nowym Jorku. Tym samym potwierdza się informacja zgodnie z którą Microsoft ma udostępnić do sprzedaży komercyjnej swój pakiet biurowy w pierwszym kwartale 2013 roku.

To, co użytkownik powinien wiedzieć przede wszystkim, to fakt, iż pakiet Office dostępny teraz będzie w dwóch wersjach – 365 oraz 2013.

Office 365 to wersja bazująca na płatnej subskrypcji. Użytkownik płaci kwotę abonamentową i w zamian za to dostaje licencję na użytkowanie pakietu Office 365 przez określony czas. Każda z subskrypcji umożliwia dostęp do sztandarowych elementów takich jak Word, Excel, Outlook, Access czy też PowerPoint, jak również daje dostęp do chmury z określoną przestrzenią dyskową. Dodatkowo dostaniemy wzbogaconą usługę Skype z możliwością wykonywania połączeń telefonicznych na całym świecie.
Pakiet Office 365 będzie dostępny w kilku wersjach:
  • Office 365 Student – licencja pozwalająca przez 4 lata korzystać z pakietu Office na dwóch urządzeniach za cenę 303 zł
  • Office 365 Home premium – licencja, którą można używać na maksymalnie 5 urządzeniach przez okres jednego roku za cenę ok. 359 zł
Poza dostępem do programów pakietowych, obie powyższe licencje dają użytkownikowi co miesiąc 60 minut darmowych rozmów międzynarodowych poprzez usługę Skype oraz dodatkowe 20 GB powierzchni w usłudze SkyDrive.
Z kolei Office 2013 różni się tym, że jest sprzedawany w standardowym modelu. Za pakiet zapłacimy raz i możemy korzystać z licencji do woli, bez ograniczeń czasowych. Minusem jest jednak to, że pakiet jest przypisany tylko i wyłącznie do jednego komputera i nie ma możliwości przeniesienia licencji na inne urządzenie. W tym wypadku ceny za poszczególne pakiety kształtują się następująco (podane ceny zaczerpnięte zostały z portalu agito.pl):
  • Office 2013 dla Użytkowników Domowych i Uczniów PKC – 479 zł
  • Office 2013 dla Użytkowników Domowych i Małych Firm PKC – 915 zł
  • Office 2013 w wersji Professional PKC – 1869 zł
Nowy pakiet Microsoftu będzie posiadał dodatkowe funkcje mające usprawnić korzystanie z aplikacji biurowych na urządzeniach przenośnych i dotykowych. Dodatkowo wyposażony będzie w integrację z chmurą i usługą SkyDrive, co pozwoli pracownikom firm na wspólną pracę przy jednym dokumencie z różnych urządzeń za pośrednictwem chmury.