Optymalizacja zatrudnienia nowych pracowników zarówno w dużych korporacjach, jak i mikrofirmach w naszych czasach wymaga użycia innowacyjnego oprogramowania, pozwalającego zautomatyzować pracę rekrutera. Na liście top najlepszych inteligentnych systemów rekrutacyjnych plasuje się oprogramowanie od CleverStaff, pozwalające ułatwić i przyspieszyć proces doboru kadr i znaleźć najlepszego fachowca odpowiednio do celów strategicznych organizacji.

Możliwości oprogramowania do automatyzacji doboru personelu

CleverStaff to unikalna platforma, która umożliwia pełną automatyzację procesu rekrutacji, stąd też płynie jej popularność nie tylko wśród dużych korporacji w Ukrainie (oprogramowanie jest tworzone właśnie w tym kraju), ale także w całej Europie Wschodniej. Algorytmy systemu CleverStaff pozwalają tworzyć bazy kandydatów i za ich pomocą dobierać najbardziej odpowiednie osoby na wolne stanowiska, a także dostarcza całego wachlarza ustawień i narzędzi, które pomagają gromadzić dane, sortować je i usystematyzować, poszukując najlepszej kadry, odpowiadającą potrzebom Twojej organizacji.

Atutem oprogramowania od CleverStaff są także możliwości:

 • masowego importu i eksportu baz danych;
 • automatyzacji i sporządzania raportów;
 • integracji z Google i Outlook Calendar;
 • integracji z LinkedIn i innymi serwisami z ofertami pracy;
 • korzystania ze wszystkich nowoczesnych funkcji systemu zarządzania kandydatami (ATS);
 • zarządzania dostępem i rolami.

Trochę więcej na temat konfiguracji systemu

Użytkownicy mogą dostosowywać oprogramowanie od CleverStaff do własnych potrzeb, w tym ilości użytkowników oraz objętości informacji, która powinna być z jego użyciem przetworzona. Funkcjonalność systemu, wybierana przez użytkownika, decyduje o kosztach oprogramowania, ale nawet wersja rozszerzona CleverStaff pozostaje przystępna nie tylko dla dużych korporacji, ale i małych organizacji.

Łącznie system rekrutacji CleverStaff to ponad 30 narzędzi pozwalających wielokrotnie zwiększyć wydajność pracy rekrutera, w tym:

 • analiza CV kandydatów;
 • ATS;
 • natychmiastowe raporty;
 • automatyczna publikacja ofert na portalach pracy;
 • integracja w 1 kliknięcie;
 • automatyzacja procesów roboczych;
 • eksportowanie i importowanie gotowych baz danych itp.
 • zarządzanie klientami itp.

Aby w pełni odczuć wszystkie atuty rozwiązań od CleverStaff, użytkownicy mogą skorzystać z wersji testowej oprogramowania, dostępnej za darmo. Ponadto zanim klient złoży zamówienie na oprogramowanie, eksperci firmy udzielają konsultacji w sprawie funkcjonalności systemu, możliwości jego konfiguracji, a także udzielają kompletnych odpowiedzi na wszystkie pytania, pojawiające się u użytkowników. Z kolei po zainstalowaniu systemu użytkownicy mogą liczyć na fachowe wsparcie serwisowe, a także systematyczne aktualizacje oprogramowania, znacznie poszerzające jego funkcjonalność.

Automatyzacja doboru personelu: szybko i skutecznie

Oprogramowanie od CleverStaff otwiera sporo możliwości do automatyzacji procesów rekrutacji, w tym pozwala:

 • uporządkować wszystkie bieżące procesy rekrutacyjne;
 • skrócić czas analizy i sortowania zgłoszonych CV;
 • usprawnić komunikację z kandydatami;
 • zapewnić szybki i wygodny dostęp do bazy kandydatów;
 • umożliwić raportowanie na każdym etapie pracy z aplikacjami.

Oszczędzanie czasu na każdym z etapów rekrutacji

Skonfigurowanie oprogramowania do rekrutacji personelu od CleverStaff jest maksymalnie intuicyjne, ponadto po jego wdrożeniu nie występuje potrzeba zmiany zasad procesu rekrutacyjnego, obowiązującego w organizacji. Co więcej, dzięki wdrożeniu automatycznych narzędzi oszczędza się czas, który można poświęcić na zadania administracyjne, takie jak:

 • przyciąganie pasywnych kandydatów;
 • sprawdzanie CV;
 • organizowanie rozmów kwalifikacyjnych itp.

Wprowadzając system doboru personelu CleverStaff do praktyki organizacyjnej agencji rekrutacyjnej lub firmy, można być pewnym, że każda minuta pracy działu HR będzie maksymalnie wydajna, a jednocześnie rozwiązanie zadań przez pracowników, zaangażowanych w rekrutację personelu, będzie szybsze, prostsze i, co najważniejsze, skuteczniejsze.

Grywalizacja - ekskluzywne rozwiązanie od CleverStaff

Grywalizacja jest coraz częściej wykorzystywana w procesach rekrutacyjnych, a jej skuteczność została udowodniona w licznych badaniach naukowych. Na przykład, jak świadczą wyniki ankiety zrealizowanej przez ekspertów firmy TalentLMS, ponad 78% pracowników działów HR zgadza się z tym, że grywalizacja przyczynia się do wzrostu produktywności ich pracy, a 85% czuje się bardziej zaangażowanych w swoją pracę w przypadku wdrożenia w niej elementów gry.

Firma CleverStaff nie mogła przejść obok tego trendu i jako pierwsza wprowadziła elementy grywalizacji do procesu rekrutacji i doboru personelu. To grywalizacja jest tym elementem, który pozwala w całości wyeliminować rutynę z codziennej pracy rekrutera. Wszystko zaczyna się od wyróżnień osiągnięć pracowników, przy czym wyróżnieniu ulegają nie tylko poważne, zauważalne dla całego zespołu sukcesy, ale i małe, niepozorne na pierwszy rzut oka osiągnięcia. Osiągnięcia rekruterów są kumulowane, po czym porównywane raz na miesiąc, kwartał oraz rok.

Za swoje osiągnięcia rekruterzy otrzymują klejnoty, a po wykonaniu każdej nowej misji i zebraniu określonej ilości klejnotów rekruter uzyskuje informacje z pozdrowieniami, co służy jako czynnik motywacyjny do nowych osiągnięć. Jednocześnie każdy użytkownik może dostosować oprogramowanie do własnych potrzeb, podnosząc produktywność swojej pracy oraz redukując powstające w efekcie braku czasu stres i zmęczenie.

W zakładce „Moje osiągnięcia” dla każdego użytkownika są dostępne instrukcje pozwalające szybciej zdobywać klejnoty i przechodzić na nowe poziomy. W tym celu można na przykład umówić się na rozmowę kwalifikacyjną z kandydatem lub przeprowadzić z nim rozmowę telefoniczną. Warto też dodać, że po uzyskaniu przez rekrutera osiągnięcia, informacji o tym widzi nie tylko on, ale też cały zespół, co służy jako dodatkowy czynnik motywacyjny. Jeśli ktoś wątpi w swoje siłach, zobaczenie sukcesów kolegów w pracy może stać się tym samym bodźcem, który zainspiruje go do rozwoju zawodowego.

Zalety oprogramowania od CleverStaff

Wybierając rozwiązania do automatyzacji procesów rekrutacji i doboru kadr od CleverStaff, uzyskujesz sporo zalet, w tym możliwość:

 • usprawnienia pracy działu HR bez wydawania ogromnych sum na zakup nowoczesnego oprogramowania;
 • integrowania i synchronizowania oprogramowania ze stronami, na których są publikowane różnego rodzaju oferty pracy, a także z siecią społecznościową LinkedIn oraz serwisami obsługującymi pocztę elektroniczną kandydatów;
 • szybkiego tworzenia bazy kandydatów pasujących do wakatu, dodając nowych kandydatów jednym kliknięciem;
 • automatycznego analizowania CV, a na tej podstawie tworzenia różnego rodzaju raportów, w których w sposób precyzyjny i uporządkowany prezentowane będą informacje dotyczące kandydatów;
 • automatycznego sortowania CV na podstawie kryteriów wskazanych przez użytkownika w celu wyszukiwania najbardziej odpowiedniej kandydatury pod względem wymogów na konkretne stanowisko.

Ponadto do atutów rozwiązań od CleverStaff można też zaliczyć:

 • znaczną oszczędność czasu pracy dzięki automatycznemu przetwarzaniu CV;
 • możliwość podjęcia pracy z dużą ilością źródeł informacji o kandydatach;
 • automatyczne wysyłanie powiadomień do kandydatów;
 • elastyczność ustawień, pozwalających dostosować oprogramowanie do potrzeb konkretnej firmy;
 • dostępność różnych źródeł pobierania CV.

Rywalizacja między rekruterami w systemie CleverStaff nie odbywa się bez celu, odwrotnie - wszystkie indywidualne osiągnięcia są systematycznie podsumowywane. Ponadto ocenie podlegają nie tylko rutynowe działania rekruterów, ale i inne ważne osiągnięcia, na przykład wzrost ich doświadczenia w wyniku odbywania szkoleń lub brania udziału w kursach podnoszenia kwalifikacji. Dodatkowo celebrowane są każde „okrągłe” osiągnięcia - na przykład wybór 10, 50, 100 pracowników na dane stanowiska.

Należy także dodać, że wszystkie osiągnięcia, do podjęcia których motywuje oprogramowanie CleverStaff są bezpośrednio związane z obowiązkami zawodowymi rekrutera, a więc uzyskanie nowych klejnotów nie wymaga od pracownika pracy w nadgodzinach lub pozyskania nowej wiedzy, tym bardziej tej spoza branży.

Dla kogo oprogramowanie CleverStaff będzie odpowiednie?

Rozwiązania od CleverStaff są zaprojektowane w taki sposób, aby zaspokoić potrzeby szerokiego grona odbiorców, w tym:

 • Firm rekrutacyjnych, których pracownikom narzędzia rekrutacyjne pomogą w zorganizowaniu, śledzeniu i zarządzaniu kandydatami. Za pomocą oprogramowania możliwe jest tworzenie i publikowanie ogłoszeń o pracę, śledzenie zgłoszeń, zarządzanie wywiadami, komunikowanie się z kandydatami i wiele innych.
 • Działów HR w różnych firmach, których pracownicy mogą używać CleverStaff do usprawnienia procesu rekrutacji. Narzędzie szczególnie sprawdzi się w dużych firmach, w których jednocześnie prowadzi się wiele procesów rekrutacyjnych.
 • Rekruterów freelance, którzy mogą korzystać z narzędzia do automatyzacji swojej pracy, a przede wszystkim usprawnienia komunikacji z klientami i kandydatami, a także do śledzenia postępów i wyników.
 • Managerów, którym oprogramowanie CleverStaff pomoże na bieżąco utrzymywać kontrolę nad procesem rekrutacji.

Jak można zauważyć, zakup oprogramowania od CleverStaff jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę, który pozwoli usprawnić procesy rekrutacyjne w Twojej organizacji, zwiększyć produktywność pracowników z działu HR, przezwyciężyć konkurencję i zrealizować cele strategiczne Twojej organizacji.