Download, sterowniki

Oficjalna prezentacja iPhone 12 już za nami – co nas zaskoczyło?

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
14.10.2020
Ilość komentarzy
0

Zapowiedziana na wtorek 13 października konferencja Apple’a właśnie się zakończyła i o ile w przypadku wrześniowej prezentacji show skradły nowa wersja Apple Watcha czy odświeżony iPad Air, tak w przypadku tego pokazu prym wiódł iPhone 12. Ze względu na panującą pandemię Apple było zmuszone przełożyć premierę swojego flagowego urządzenia i po długim czasie oczekiwania, wielu spekulacjach i plotkach, pokazano, czym tak naprawde będzie iPhone 12. Zaprezentowane modele będą różnić się – oprócz ceną, oczywiście – m.in. przekątną ekranu, rodzajem zastosowanego aparatu czy kilkoma innymi funkcjami. Wybierz iPhone’a 12 dopasowanego do Twoich potrzeb i spraw, że codzienne obowiązki staną się przyjemnością.

iPhone 12

Apple nie zwalnia, ale też nie zaskakuje – iPhone 12 to więcej tego samego

Wraz z końcem roku premierę ma wiele popularnych serii filmowych i growych, jednak jest to również okres ogłaszania i wypuszczania nowego sprzętu elektronicznego. Apple przyzwyczaiło już swoich użytkowników, że premiera nowego iPhone’a jest wydarzeniem, które każdy fan nowych technologii, będzie z pewnością śledził i to z wypiekami na twarzy. Tak było i tym razem i choć samą prezentację ciężko nazwać zaskakującą, to potwierdziło się kilka informacji, o których spekulowano już wcześniej.

Przede wszystkim wiadomo już, że iPhone 12 pojawi się w czterech wersjach, co oczywiście nie jest nową wiadomością, jednak dopiero teraz ujawniono, że flagowiec Apple’a w wersji Mini doczeka się trzech różnych wariantów, które będą różnić się ilością dostępnej pamięci wewnętrznej. Dostępna będzie zatem wersja iPhone’a 12 Mini z 64, 128 i 256 GB wolnej przestrzeni na dane. Nie wiadomo jeszcze, ile z tego zajmie system operacyjny (trzeba będzie poczekać na pierwsze dokładniejsze testy), jednak można mieć pewność, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

iPhone 12 pojawi się w czterech wersjach – co o nich wiadomo?

Jednym z głównych elementów, jaki na pierwszy rzut oka odróżnia od siebie smartfony, jest przekątna ekranu. Choć iPhone’y nigdy nie należały do największych telefonów czy choćby urządzeń produkowanych przez Apple’a, to w przypadku premiery najnowszej wersji tego popularnego smartfona, użytkownicy sami zdecydują, jaka przekątna ekranu będzie dla nich odpowiednia. Oczywiście, nie oznacza to pełnej dowolności, ponieważ przygotowano 3 opcje do wyboru (iPhone 12 i iPhone 12 Pro będą miały taki sam rozmiar):

  • iPhone 12 mini – ekran o przekątnej 5,4 cala
  • iPhone 12 – ekran o przekątnej 6,1 cala
  • iPhone 12 Pro – ekran o przekątnej 6,1 cala
  • iPhone 12 Pro Max – ekran o przekątnej 6,7 cala

Niezależnie od wybranej wersji, wszystkie iPhone’y 12 będą działać w oparciu o procesor Apple A14 Bionic wykonany w 5-nanometrowym procesie technologicznym. Wszystkie wersje “dwusntaski” będą wyposażone również w ekran OLED, a nie, tak jak we wcześniejszych iPhone’ach, LCD. Choć może wydawać się to niewielką zmianą, to w rzeczywistości przełoży się to na znacznie lepszy obraz, który będzie wyświetlany z dużą dbałością o detale i zachowaniem głębi kolorów. Z kolei tylko iPhone 12 w wersji Pro i Pro Max doczekają się zwiększonej częstotliwości odświeżania obrazu. Mowa o 120 Hz, czyli wartości charakterystycznej dla nowoczesnych monitorów gamingowych.

Aparat i bateria w iPhonie 12 – Apple ponownie w formie

Pojemność baterii w iPhonie 12 ma wynosić 2277 mAh, a dzięki zrównoważonemu zarządzaniu mocą, urządzenie działać ma o 30% dłużej niż jego poprzednia wersja, co zwiększy komfort użytkowania podczas długich podróży. Pamiątki z nich zapewni aparat iPhone’a 12 – wersje Pro i Pro Max zostały wyposażone w potrójny aparat tylni z modułem ultraszerokokątnym i obiektywem LiDAR (wariant Mini i podstawowy nie mają tego ostatniego elementu).

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus