Żyjemy w czasach, w których sprawnie działające systemy informatyczne są niezwykle ważne. Co więcej, często są niezbędne, by biznes mógł w prawidłowy sposób funkcjonować. Kompleksowa obsługa informatyczna jest więc konieczna. Jakie opcje mamy do wyboru w zakresie obsługi IT? Jakie rozwiązania z tego obszaru są najpopularniejsze? Zapraszamy do lektury!

Usługi IT ‒ bezpieczeństwo i wygoda Twojej firmy

Jak już wspominaliśmy powyżej, firmy o różnej specyfice działania w mniejszym lub większym stopniu korzystają z usług IT. Odpowiednio dobrane rozwiązania ułatwiają wykonywanie różnego typu działań, zapewniają bezpieczeństwo danych, zwiększają komfort pracy. Wśród usług firm outsourcingowych wymienić możemy:

  • Sprzęt i oprogramowanie ‒ dobór sprzętu i oprogramowania dostosowanego do potrzeb pracowników, a także pomoc w przypadku awarii sprzętu.
  • Chmura ‒ chmurę zdefiniować możemy jako sieć zdalnych serwerów, przechowujących różnego typu dane. Chmura umożliwia zarządzanie plikami z dowolnego urządzenia, które ma dostęp do internetu, z każdego miejsca na świecie.
  • Czynności administracyjne ‒ administracja sieciami, serwerami, bezpieczeństwem.
  • Backupy ‒ backupy to nic innego, jak kopie zapasowe. Jest to zabezpieczenie plików na wypadek utraty danych, uszkodzenia i innych sytuacji losowych.
  • Systemy IT ‒ projektowanie i wdrażanie systemów ułatwiających i usprawniających pracę.
  • Audyt IT ‒ audyt IT dostarcza wielu informacji, przede wszystkim uzyskujemy dane na temat ochrony plików, ewentualnych problemów i awarii. Na podstawie audytu możemy usunąć usterki i wdrożyć dostosowane do danej firmy rozwiązania.

Outsourcing IT ‒ czym jest? kiedy warto skorzystać?

Wiele firm, w szczególności z sektorów MŚP, decyduje się na powierzenie obsługi IT firmie zewnętrznej. Takie rozwiązanie sprawia, że usługobiorca ma zapewnioną kompleksową obsługę fachowców specjalizujących się w różnych dziedzinach. Pracodawca nie musi tworzyć etatu, martwić się o wygospodarowanie miejsca w biurze na kolejne stanowisko pracy. Znika też problem związany z nieobecnością pracownika, na przykład spowodowaną zwolnieniem lekarskim, urlopem, sytuacjami losowymi. Mamy zapewnione wsparcie przez cały czas.

Lizard - obsługa informatyczna firm

Lizard.pl to zespół specjalistów zapewniających kompleksową obsługę informatyczną firm z różnych części Polski, między innymi z Warszawy, Poznania, Gdańska, Krakowa, Katowic i innych. Zakres usług obejmuje helpdesk IT, administrację chmurą, dobór sprzętu i oprogramowania oraz wiele, wiele innych. Kompleksowa, fachowa obsługa z zakresu IT z pewnością pozytywnie wpłynie na kondycję firmy. Co więcej, pozwoli uniknąć wielu, niepotrzebnych nerwów i zaoszczędzić czas.