Ekipa Microsoftu odpowiedzialna za Skype wydała dziś aktualizację programu oznaczoną numerkiem 6.1.0.129. Nowa wersja oferuje, poza typowymi usprawnieniami, integrację z programem pocztowym Outlook.

Dziś światło dzienne ujrzała nowa wersja Skype’a oznaczona numerem 6.1. Nowa wersja wprowadza możliwość integracji Skype’a z Microsoft Outlookiem. Po dokonaniu aktualizacji, użytkownicy będą mogli dzwonić i rozmawiać ze swoimi znajomymi bezpośrednio z poziomu Outlooka. Możliwe będzie również wyszukiwanie oraz dodawanie kontaktów i wyświetlanie ich w nowym oknie profilu.

Poza funkcją integracji Skype’a z Outlookiem, nowa wersja zawiera również zestaw poprawek bugów, które występowały w poprzednich wersjach. Poprawiono błędy związane z wyświetlaniem komunikatów o nastroju, blokowaniem i usuwaniem kontaktów z listy ulubionych i kilka innych drobnych problemów z odpowiednim wyświetlaniem elementów interfejsu.

Aktualizacja również jest dostępna na komputery Mac. Wprowadza ona możliwość wybierania numerów z poziomu przeglądarki Safari oraz wprowadza poprawki w wyświetlaniu profili użytkowników. 

Skype ma niedługo zastąpić całkowicie Windows Live Messengera, który zostanie wyłączony 15 marca. Widać, że Microsoft stara się wprowadzić wiele usprawnień do Skype’a, aby zachęcić użytkowników korzystających z poprzedniego komunikatora do przesiadki na nowy program.

Najnowszą wersję programu możecie ściągnąć z naszej strony.