Aplikacja przywracająca Menu Start do systemów Windows 8 doczekała się aktualizacji. Nowa wersja posiada odświeżony wygląd i parę nowych funkcji. Przyjrzyjmy się, co nowego znalazło się w uaktualnieniu.

Użytkownicy chcący przywrócić klasyczne menu Start do nowego Windowsa 8 z pewnością zetknęli się już z projektem Pokki. Jeżeli nie, to warto to zrobić, gdyż program poza podstawowymi funkcjami menu Start oferuje jeszcze wiele innych funkcji. Zwłaszcza teraz, gdy program doczekał się aktualizacji. Program mogą instalować zarówno posiadacze Windows 8 chcący przywrócić klasyczne menu Start, jak również osoby z systemami Windows XP/Vista/7 – w tym przypadku dodana zostanie ikona obok standardowego menu Start.

Co nowego w Pokki? Przede wszystkim odświeżono wygląd menu Pokki – program posiada większe czcionki oraz odstępy, co sprawia, że interfejs jest o wiele bardziej czytelny. Dodano również jasny schemat kolorów, zatem użytkownik może teraz przełączać się pomiędzy jasną i ciemną kompozycją kolorystyczną.

Wzbogacono również menu kontekstowe Windowsa o nowe funkcje. Użytkownicy mogą teraz dodać do Pokki pliki i foldery po kliknięciu na nie prawym przyciskiem myszy i wybraniu „Add to Pokki”. W samym menu mamy również możliwość edycji wyświetlanych elementów po lewej stronie okna – możemy wyświetlić nasze biblioteki Dokumentów, Muzyki, Obrazów oraz Ulubione, jak również cały nasz folder osobisty.

Poza tym program doczekał się standardowych ulepszeń i usprawnień (zwiększono m.in. szybkość wyszukiwania plików w Pokki).
Najnowszą wersję programu Pokki możecie ściągnąć z naszego działu z aplikacjami zmieniającymi wygląd systemu. Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej na temat Pokki oraz podobnych programów, to zapraszamy do przeczytania naszego artykułu „Jak przywrócić klasyczne menu Start w Windows 8?”.