Wszyscy gracze czekali na tą premierę. Pod koniec roku 2020 ukazała się nowa konsola do gier PlayStation 5. Konsola bardzo szybko stała się sprzedażowym hitem, bijąc wszelkie dotychczasowe rekordy sprzedaży. Jak już wiadomo, konsola PS5 w rekordowym czasie osiągnęła sprzedaż na poziomie 10 milionów egzemplarzy, a kolejni gracze ciągle sięgają po najnowszy produkt od Sony.

Co stoi za tak ogromnym sukcesem nowej konsoli? Jakie są jej nowe funkcje i dlaczego warto ją kupić?

  1. Poznajemy nową konsolę PlayStation 5 - co ją wyróżnia?
  2. Pady do PlayStation 5 i efekt Trigger - Jak sprawdza się nowy kontroler bezprzewodowy?
  3. Problemy z dostępnością PlayStation 5
  4. Ulubione gry użytkowników nowej konsoli - "God of War Ragnarok" oraz inne tytuły dostępne z konsolą

1. Poznajemy nową konsolę PlayStation 5 - co ją wyróżnia?

Najnowsza konsola PS5 jest doskonałym przykładem na postęp i rozwój technologiczny w branży gier wideo. Dzięki niestandardowej integracji systemów konsoli PS5, dane z dysku odbierane są z zawrotną szybkością. To z kolei sprawia, że gracze mogą cieszyć się dużo większym komfortem gry. Producent PlayStation zadbał także o wiele innych aspektów, żeby zapewnić graczom rozrywkę na najwyższym poziomie.

Sama konsola zmieniła swój design. Nowy, smukły kształt sprawia wrażenie nowoczesnego urządzenia rodem z kosmosu. Niestety, co może niektórym graczom się nie spodobać, konsola jest większa od swoich poprzednich wersji.

Ważniejsze jednak od tego jak konsola prezentuje się na zewnątrz, jest to, co ma w środku, a najnowszy typ konsoli może zaskoczyć niejednego wyjadacza gier wideo. Producent zdecydował się na zastosowanie w konsoli nowoczesnego dysku SSD o pojemności 825 GB, co znacząco wpływa na wydajną oraz szybką pracę urządzenia. Z kolei zastosowanie niestandardowego procesora graficznego pozwala obsługiwać najnowszą technologię gry. Teraz możesz przenieść się w realistyczny świat, który dzięki błyskawicznej obsłudze odświeżania jest przyjemny dla oka.

Warto wspomnieć, że nowa konsola jest kompatybilna ze starszymi grami, dzięki czemu, nie musimy rezygnować z ulubionych tytułów, lecz zobaczyć je w nowej, poprawionej grafice.

2. Pady do PlayStation 5 i efekt Trigger - Jak sprawdza się nowy kontroler bezprzewodowy?

Nowe pady do PS5 także prezentują się świetnie. Firma Sony zdążyła przez lata przyzwyczaić swoich fanów do funkcjonalności i eleganckiego wyglądu swoich padów. Design kontrolera do najnowszej konsoli został poprawiony i trzeba przyznać, że robi wrażenie.

Pad DualSense to najnowsza wersja kontrolera, który posiada wbudowany mikrofon oraz przycisk tworzenia. Dzięki tym funkcjom mamy możliwość nagrywania i transmitowania na żywo naszej rozgrywki. Pady do PS5 wyposażone są również we wbudowane podwójne aktuatory, dzięki czemu nasza rozgrywka nabierze autentyczności. Będziemy bowiem mogli na własnej skórze odczuć realistyczne efekty dotykowe, dzięki generowanym przy pomocy aktuatorów wibracjom. Ten rodzaj efektów działa w wybranych grach, które są kompatybilne z opisywaną funkcją. Co ucieszy wielu graczy, dostępne są w sprzedaży zestawy z dwoma padami.

Nowy kontroler działa bezprzewodowo przy pomocy baterii. Do jej naładowanie potrzebny będzie kabel USB typu C, a dzięki nowej technologi bateria osiąga błyskawiczne czasy ładowania.

3. Problemy z dostępnością PlayStation 5

Nowa konsola PlayStation 5 to zdecydowanie sprzedażowy hit. Świadczy o tym między innymi fakt, że błyskawicznie znika ona ze sklepowych półek, gdy już tylko się na nich pojawi. Z jej dostępnością w sklepach również bywają problemy. Producent konsoli tłumaczy to trudną sytuacją na rynku podzespołów, jednak jak wskazuje ciągle trwają prace nad zwiększeniem produkcji nowych konsol, żeby zaspokoić potrzeby rynkowe i poprawić dostępność produktu.

4. Ulubione gry użytkowników nowej konsoli - "God of War Ragnarok" oraz inne tytuły dostępne z konsolą

Konsola PS5 pozwala na płynną rozgrywkę we wszystkie najnowsze tytuły gier. Najlepsze gry na PS5 dostępne są w wyspecjalizowanych sklepach, a niektóre z nich nabędziemy w zestawie wraz z konsolą. Dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym, wirtualny świat zachęca bardziej, niż kiedykolwiek do wielogodzinnych rozgrywek.

Najpopularniejsze aktualnie gry na PS5 to:

  • Fifa 23
  • Need For Speed Unbound
  • Gran Turismo 7
  • Marvel's Spider Man Miles Morales
  • God of War Ragnarok

W ostatnim z wymienionych tytułów, czyli popularnym God of War, gracz przemierza lokacje znane z mitologii nordyckiej, żeby zapobiec wojnie pomiędzy bogami i gigantami Ragnarok. Gra na nowej konsoli Sony Playstation prezentuje się znakomicie, postacie poruszają się naturalnie, a przemierzając kolejne światy, z przyjemnością podziwia się krajobrazy przygotowane przez producentów.

Za wyjątkowe wrażenia w czasie gry odpowiada niestandardowy ośmiordzeniowy procesor oraz nowoczesny procesor graficzny, które zasilają konsolę PlayStation 5. Ciekawym dodatkiem są słuchawki bezprzewodowe, które dostaniemy w zestawie z konsolą.

Materiał zewnętrzny