Społecznościowe

Facebook
Najpopularniejszy serwis społecznościowy w internecie. Za pomocą tej aplikacji połączysz się z Facebookiem, przejrzysz wiadomości od znajomych i opublikujesz własne posty.

Skype
Popularny komunikator internetowy. Za jego mocą możemy prowadzić rozmowy wideo i tekstowe, a także połączenia wideo.

Duolingo
Ciekawa aplikacja do nauki języków obcych. Możemy nauczyć się angielskiego, hiszpańskiego czy francuskiego - za darmo.

 

W chmurze

Dropbox
Jedna z najpopularniejszych usług w chmurze. Pozwoli nie tylko na synchronizację danych ze smartfona i komputera, ale też np. na automatyczne wysyłanie zdjęć z telefonu na konto w chmurze.

Box.com
Alternatywa dla Dropboksa. Dla użytkowników iPhone'ów teraz znacznie większa przestrzeń za darmo - 50 GB.

Sugarsync
Jeszcze jedna usługa w chmurze dublująca możliwości Dropboksa. Pozwala na jednoczesny dostęp i edycję przez wiele osób.

SkyDrive
Oficjalna usługa w chmurze Microsoftu. Teraz nazywa się OneDrive, ale oferuje te same możliwości - zapisywanie danych w chmurze i synchronizację z komputerami z Windows.

Flickr
Usługa dla fotografów i osób robiących wiele zdjęć iPhone'em. Pozwala na automatyczne przesyłanie zdjęć na nasze konto. Oferuje, uwaga, 1 TB danych za darmo. Zdjęcia możemy oglądać potem w przeglądarce internetowej i udostępniać znajomym.

 

Poczta e-mail

Gmail
Nie tylko alternatywa dla domyślnej aplikacji Mail Apple'a. Gmail to świetne narzędzie do obsługi poczty online Google'a. Posiada te same funkcje i rozwiązania co klient Gmail w przeglądarce na komputer.

Yahoo Mail
Coś dla użytkowników poczty Yahoo - prosty, ale oferujący sporo funkcji klient e-mail.

 

Muzyka i filmy

Shazam
Świetna aplikacja do rozpoznawania muzyki. Nie wiesz, jaki utwór leci w radio? Zastanawiasz się, co to za piosenka puszczana jest w sklepie? Wystarczy włączyć Shazam, a program sam wyszuka informacje na temat odtwarzanego utworu.

Soundcloud
Ogromny zbiór muzyki online udostępnianej za darmo przez twórców. Możemy tworzy playlisty i zapisywać do odtwarzania całe albumy.

Spotify
Chyba najpopularniejsze obecnie radio internetowe. W odróżnieniu od desktopowego klienta pozwala na losowe odtwarzanie playlist zapisanych na naszym koncie.

YouTube
Oficjalna aplikacja firmy Google do odtwarzania filmów wideo z serwisu YouTube. Cechuje się prostotą i niezawodnością. Warto przetestować, zamiast łączyć się z YouTube przez przeglądarkę internetową.

VLC Media Player
Jeden z najlepszych odtwarzaczy wideo w App Store. Uruchomi niemal każdy format wideo, który wrzucimy na naszego smartfona. Co więcej, pozwala na odtwarzanie wideo z internetu w formie strumienia.

 

Gazety i książki

Feedly Reader
Czytnik RSS na iPhone. Umożliwia szybki dostęp do najważniejszych informacji z kanałów, które sami zasubskrybowaliśmy, bądź też z tych sugerowanych przez aplikację. Posiada webową wersję, dzięki czemu dostęp do naszego konta możemy mieć również z poziomu komputera czy tabletu.

Flipboard
To właściwie nie tyle czytnik RSS, co własny magazyn. Dzięki pięknej szacie graficznej, Flipboard umożliwia użytkownikowi zbudowanie własnej kolorowej gazety. Na podstawie kanałów RSS, mediów społecznościowych czy ulubionych stron internetowych.

Kindle
Jeden z ciekawszych czytników e-booków na iPhone. Posiada kilka trybów czytania książek, nie jest jednak przeładowany funkcjami. Dzięki usłudze Cloud Reader, książki możemy zapisywać również w chmurze.

 

Przeglądarki internetowe

Google Chrome
Przeglądarka Chrome dla miłośników usług Google. Oprócz znanego interfejsu, mamy dostęp do dodatków i aplikacji z Chrome Web Store. Możemy też skorzystać z kompresji danych, dzięki czemu zaoszczędzimy na transferze.

SkyFire
Nie możesz oglądać filmów we Flash na iPhonie? Możesz - wystarczy zainstalować SkyFire. Głównym celem tej aplikacji jest umożliwienie internautom korzystanie z serwisów, gdzie zamieszczane są klipy wideo we Flash.

Opera
Alternatywne podejście do przeglądarek internetowych. Ciekawy interfejs, kompresja danych, proste rozwiązania - to najciekawsze elementy Opery. Swojego czasu najlepsza mobilna przeglądarka internetowa.

 

Narzędzia

Google Maps
Świetne mapy firmy Google. Dostępne za darmo i wielokrotnie lepsze od oficjalnej aplikacji Mapy zainstalowanej w Twoim iPhone. Oprócz wyznaczania tras, nawigacji i informacjo o korkach możemy skorzystać z możliwości zapisywania map w trybie offline.

Evernote
Świetny notatnik przeznaczony nie tylko dla twórców treści. Za jego pomocą dodamy notatkę tekstową, zdjęcie czy nagranie audio. Wszystko może być łatwo posegregowane - np. wg. tagów. Co więcej, dane są synchronizowane z naszym kontem online.

SplashID
Jeden z kilku ciekawszych menadżerów haseł na iPhone'a. Pozwala na zapisywanie na naszym koncie online haseł do popularnych usług i serwisów internetowych. Dzięki temu nie zapomnimy nigdy hasła do poczty e-mail, ulubionego forum internetowego czy sklepu.