Download, sterowniki

Nawigacja

Menu

Aktualności

 1. Jak aktywować połączenie 5G na iPhonie 12 z systemem iOS.

  28.01.2021

  Dużo słyszy się o nowej szybkości internetu 5G, najnowszy iPhone 12 jest przystosowany do obsługi takiego połączenia, jednak nie zawsze jest ona domyślnie aktywowana. Pokazujemy jak skonfigurować 5G na urządzeniu z systemem iOS.

 2. Jak zablokować możliwość edycji ulubionych w Microsoft Edge.

  27.01.2021

  Coraz częściej zdarza się, że współdzielimy nasze komputery. Może zdarzyć się, że jeden z użytkowników wprowadzi w systemie zmiany irytujące dla innej osoby. Pokazujemy jak w Microsoft Edge zablokować możliwość edycji zakładek w przeglądarce. Można to zrobić w Edytorze rejestru systemu Windows 10.

 3. Jak przeprowadzić weryfikację kontaktu w Signal.

  27.01.2021

  Każda rozmowa w aplikacji Signal ma unikalny numer bezpieczeństwa , który gwarantuje bezpieczeństwo Twoich korespondencji. Weryfikacja numerów konkretnego użytkownika, pozwala potwierdzić tożsamość rozmówcy, aby uniknąć udostępnienia danych hakerom.  

 4. Jak połączyć urządzenia z kontem Signal. Dodaj urządzenia do Signal.

  26.01.2021

  Signal staje się coraz popularniejszym komunikatorem na rynku. Zyskuje wielu zwolenników, ze względu na gwarancję dużej prywatności. W tym artykule znajdziesz prostą instrukcję jak skonfigurować Signal jak kilku urządzeniach.    

 5. Jak tworzyć wspólne notatki na iPhonie.

  26.01.2021

  Notatnik to bardzo ciekawa aplikacja na urządzeniach z systemem iOS. Poza oczywistą funkcją, posiada bardziej zaawansowane zastosowania, które warto poznać. Omówimy jedną z nich, możliwość współtworzenia i edycji notatek przez kilku użytkowników równocześnie.

 6. Jak zarejestrować się w Halo: Infinite beta. (Halo 6 beta)

  25.01.2021

  Program Halo Insider to nowa platforma, dzięki której w jaki fani Halo i członkowie społeczności mogą współpracować z twórcami gry w celu ich ulepszania. Pokażemy Ci jak się zarejestrować aby mieć szansę na przedpremierowe testowanie Halo: Infinite.

 7. SCRCPY dla Androida (wersje od 5 do 10. SCRCPY v1.17 i nowsze)

  25.01.2021

  Scrcpy, czyli wyświetlanie ekranu smartfona na komputerze. Bardzo przydatna aplikacja dla posiadaczy urządzeń z systemem Android. W tym artykule pokażemy krok po kroku jak skonfigurować aplikację na swoim komputerze.

 8. Jak ustawić Signal jako domyślną aplikację do SMS-ów na Androida.

  24.01.2021

  Signal staje się coraz bardziej popularną aplikacją, komunikatorem. Teraz może służyć nie tylko do komunikacji online ale także do wysyłania i odbierania SMSów i MMSów. Na Androidzie Signal może być domyślną aplikacją do obsługi wiadomości tekstowych.

 9. Slack- wyłączenie konwersji tekstu w emoji na Slacku.

  24.01.2021

  Emoji powoli opanowują naszą komunikację, Jeśli denerwuje się automatyczna funkcja na Slacku, która zamienia emotikony na emoji, to z tego artykułu dowiesz się jak to dezaktywować.

 10. Jak zresetować iPhone'a 12 Pro, Mini lub Max.

  24.01.2021

  Resetowanie iPhona bywa niezbędną czynnością, która pozwalać rozwiązac wiele podstawowych problemów. Z modelu na model sposób wykonania takiego wymuszonego ponownego uruchomienia zmienia się, sekwencja czynności które należy wykonać choć z pozoru prosta może przysporzyć sporo problemów. Omówimy restart iPhone'a 12 Pro, Mini lub Max.

 11. Jak wykonać kopię zapasową i przywrócić Signal lub przenieść Signal na nowy telefon.

  20.01.2021

  Signal to aplikacja do komunikacji, która zapewnia swoim użytkownikom dużą prywatność. W związku z tym zyskuje coraz większą ilość zwolenników. Przedstawiamy jak wykonać i przywrócić kopię zapasową Signal, a także odtworzyć ją na nowym urządzeniu.

 12. Jak wyłączyć rozwijane sugestie wyszukiwania w Microsoft Edge.

  20.01.2021

  Sugestie przeglądania na pasku adresu mogą być pomocne ale bywają także bardzo irytujące. W Microsoft Edge lista sugestii jest wyjątkowo długa i pojawia się już po wpisaniu pierwszych znaków. Pokazujemy jak dzięki zmianom ustawień, ukryć pole sugestii wyszukiwania.

 13. Problem: Lightroom lub Photoshop nieoczekiwanie kończy pracę

  19.01.2021

  W tym tekście omawiamy często pojawiający się problem, gdy nieoczekiwanie zamykają się popularne programy graficzne Lightroom i Photoshop. Omawiamy co może być przyczyną tych błędów i krok po kroku pokazujemy rozwiązanie. 

 14. Twitter- wersja robocza. Edycja i publikacja Tweeta.

  19.01.2021

  Twitter uruchomił bardzo przydatną funkcje wersji roboczych. Dzięki niej można teraz napisać tweeta, ale w danej chwili go nie publikować. Pokazujemy jak odnaleźć wersje robocze niepublikowanych tweetów aby wrócić do ich edycji i wysyłki.

 15. Jak zaprosić znajomych i rodzinę do korzystania z Signal.

  18.01.2021

  Facebook zmienia politykę udostępniania danych użytkowników Whatsapp, w związku z tym wielu z nich zdecydowało się na zmianę platformy do komunikacji na aplikacje Signal. Pokażemy Ci jak poinformować Twoich znajomych i rodzinę o tym, że korzystasz teraz z nowej aplikacji i zaprosić ich aby zrobili to samo.

 16. Jak przenieść dane czatu WhatsApp do Telegrama.

  18.01.2021

  W związku z planowanymi zmianami polityki udostępniania danych z Whatsapp, wielu użytkowników rozważa alternatywne aplikacje. Jedną z nich jest Telegram. Pokazujemy jak eksportować historię czatów z Whatsapp, aby nie stracić historii swoich korespondencji.

 17. Jak włączyć lub wyłączyć dźwięk startowy Maca lub MacBooka.

  17.01.2021

  Dźwięk, który odtwarzany jest podczas uruchamiania sprzętu z systemem MacOS jest bardzo charakterystyczny. Dla jednych to dobrze, dla innych jest to irytujące. Pokazujemy jak w konfiguracji włączyć lub wyłączyć odtwarzanie dźwięku po uruchomieniu na Macu lub MacBooku.

 18. Jak usunąć recenzje z Map Google.

  14.01.2021

  Opinie w Mapach Google są bardzo przydatną funkcją dla użytkowników, wiele osób sprawdź je przed udaniem się w jakieś miejsce. Warto wiedzieć, że dodane opinie można zarówno edytować lub usunąć, jeśli nasza ocena danego miejsca ulegnie zmianie.

 19. Jak usunąć biały pasek z boku Chrome Mobile. (Android i iOS)

  14.01.2021

  Od jakiegoś czasu w Chrome Mobile na telefonach z Androidem i iOS pojawia się irytujący biały pasek, pusta przestrzeń z boku ekranu. Jest to problem Google, który powinien zostać naprawiony wraz z kolejnymi aktualizacjami, pokazujemy jak tymczasowo sobie z nim poradzić.    

 20. Jak wyłączyć powiadomienie o gotowym oknie w Ubuntu

  14.01.2021

  Denerwuje Cię okienko "Okno jest gotowe" w Ubuntu, które wyświetla się, gdy próbujesz wywołać okno z poziomu aplikacji np. Firefox? Możesz wyłączyć to powiadomienie i od razu wyświetlać okno na pierwszym planie.

 21. Jak używać hashtagów do znajdowania filmów na Youtube.

  13.01.2021

  Youtube umożliwia przeszukiwanie filmów i kanałów po hashtagach. Można w ten sposób łatwo wyszukać filmy o interesującej nas tematyce. Pokazujemy jak łatwo i sprawnie korzystać z tej funkcjonalności.

 22. WhatsApp: ochrona za pomocą odcisku palca, Face ID/Touch ID

  13.01.2021

  Whatsapp wprowadził możliwość dodatkowego zabezpieczenia dostępu do aplikacji. Teraz nawet jeśli ktoś zna kod zabezpieczający Twój telefon nie będzie mógł otworzyć aplikacji, ponieważ będzie ona wymagała odcisku palca, Face ID czy Touch ID.

 23. Jak oglądać Baby Yoda/Grogu w 3D za pomocą Google (VR)

  11.01.2021

  Gratka dla fanów Star Wars i pierwszego serialu aktorskiego osadzonego w świecie Gwiezdnych wojen The Mandalorian. Google udostępnia możliwość oglądania Baby Yody wirtualnej rzeczywistości na Twoim telefonie. Możesz poczuć jakby Grogu/ Dziecko stało zaraz obok Ciebie.    

 24. Microsoft Teams: wyłącz potwierdzenie przeczytania wiadomości.

  11.01.2021

  Jeśli chcesz dezaktywować potwierdzenie odczytu wiadomości na Microsoft Teams, aby nadawca nie wiedział czy już przeczytałeś wysłaną przez niego wiadomość, możesz zmienić to w ustawieniach aplikacji.

 25. Ranking telefonów z 2020 – który warto kupić?

  11.01.2021

  Zastanawiasz się, jaki telefon wybrać? Postawić na pojemną baterię, świetny aparat czy dobry stosunek ceny do jakości? Poznaj ranking telefonów 2020, w którym znajdziesz najbardziej wydajne modele, budżetowe smartfony i te o kompaktowych rozmiarach . Z tekstu dowiesz się, jaki telefon warto kupić.

 26. Jak blokować lub filtrować słowa kluczowe na osi czasu na Facebooku.

  11.01.2021

  Dzięki zainstalowaniu jednego prostego rozszerzenia do przeglądarki internetowej, będziesz miał możliwość filtrowania i blokowania słów kluczowych na Facebooku. Będziesz mógł w znacznym stopniu kontrolować treści pojawiające się na Twojej osi czasu. 

 27. Jak włączyć i używać adnotacji w spotkaniach Zoom.

  10.01.2021

  Aplikacja Zoom stała się bardzo popularna ze względu na ilość osób, które w jednym czasie zaczęły pracować zdalnie. Program jest bardzo łatwy w obsłudze, ale posiada kilka zaawansowanych funkcji, o których część użytkowników może nie wiedzieć. Pokazujemy jak skonfigurować opcję adnotacji na spotkaniach w aplikacji Zoom.

 28. Jak tłumaczyć wiadomości z postów, konwersacji i czatów w Microsoft Teams.

  10.01.2021

  Jeśli korzystasz z Microsoft Teams pewnie zainteresuje Cię możliwość tłumaczenia otrzymywanych w innym języku wiadomości bez konieczności przełączania się na inne okno/ program. Pokazujemy jak łatwo przetłumaczyć zaznaczony tekst otrzymany na Microsoft Teams.    

 29. Jak przetłumaczyć tekst bez opuszczania aplikacji za pomocą Tłumacza Google

  07.01.2021

  Google wprowadził bardzo przydatną funkcję, która pozwala na tłumaczenie tekstów w aplikacjach. Nie ma już konieczności kopiowania fragmentów i wklejania ich w Tłumacza Google. Pokazujemy jak skonfigurować tę funkcję, aby tłumaczenie odbywało się bez opuszczania danej aplikacji, w której znajduje się tekst do przetłumaczenia.

 30. Jak zobaczyć odwiedzone miejsca w Mapach Google (restauracje itp.)

  07.01.2021

  Google Maps może nie tylko służyć jako nawigacja, posiada wiele innych przydatnych funkcji. Zapisuje np. miejsca wcześniej odwiedzane, możesz zobaczyć, kiedy ostatnio byłeś w jakimś sklepie lub restauracji, informacje o tych punktach i archiwalną trasę dotarcia do tego celu.