Według badań firmy doradczej Deloitte „Tech Trends 2017. The kinetic enterprise”, w Polsce aż 25 mln osób (około 65 % populacji) korzysta z Internetu, spędzając około 2 godzin dziennie na surfowaniu przy pomocy urządzeń mobilnych oraz około 4 godzin używając komputera. Polacy poświęcają jedną czwartą roku (około 91 dni) na nieustanne surfowanie po sieci.

Najszybszy internet domowy - sprawdź możliwości internetu światłowodowego

Nic więc dziwnego, że firmy, które dostarczają internet do domów i mieszkań, nieustannie szukają nowych rozwiązań, by zadowolić coraz bardziej wymagających klientów, dla których korzystanie z sieci jest nieodłącznym elementem życia codziennego. Jednym z obecnie najnowocześniejszych osiągnięć jest ultraszybki internet światłowodowy, który pojawił się w ofercie firmy Orange. O tym, dlaczego warto z niego korzystać oraz w jaki sposób działa, można przeczytać poniżej.

Co to jest światłowód i jak działa

Internet światłowodowy, zwany inaczej technologią FTTH (ang. fiber to the home), wykorzystuje  przewody wykonane z włókien szklanych, które bezpośrednio łączą centralę z mieszkaniem odbiorcy. Sygnał jest przesyłany za pomocą światła, co, jak można się domyślać, umożliwia  niezwykle szybki odbiór. Droga, jaką musi pokonać, nie jest zakłócona żadnymi urządzeniami pośrednimi, dlatego łącze odznacza się niezwykle niską awaryjnością. Jest to jedno z najbardziej nowatorskich osiągnięć w zakresie technologii teleinformacyjnej, które wyróżnia się m.in.:

  • możliwością szybkiego ściągania filmów i plików,
  • szybkim buforowaniem,
  • możliwością korzystania z internetu przez kilku użytkowników jednocześnie, bez ryzyka odczuwalnego spowolnienia prędkości jego działania,
  • stabilnością – brak spadków prędkości,
  • odpornością na zakłócenia, a co za tym idzie niezawodnością,
  • świetnym działaniem bez względu na warunki pogodowe,
  • unikalnością produktu na rynku.

Aby móc w pełni cieszyć się internetem światłowodowym, należy zatroszczyć się o router o odpowiedniej przepustowości, a przede wszystkim wyrazić zgodę na montaż kabli światłowodowych.  Firma Orange oferuje wykonanie tej usługi w sposób bezinwazyjny przez profesjonalnych specjalistów, a dodatkowo wyposaża klientów w nowoczesny modem FunBox 3.0. Instalacja może być wykonana nawet dzień po złożeniu zamówienia i potrwa maksymalnie 3 godziny, a co najważniejsze, jest bezpłatna. Warto również dodać, że światłowody są bardzo cienkie i prawie niewidoczne, dzięki czemu nie należy się obawiać, że będą nieestetycznie wyglądać w domu czy mieszkaniu.

Korzystny pakiet usług

Należy także koniecznie wspomnieć, że internet światłowodowy umożliwia swobodne korzystanie z innych mediów. W swojej unikanej ofercie, Orange proponuje tzw. usługę konwergentną, która w ramach abonamentu umożliwia dostęp do internetu, telewizji, telefonu stacjonarnego oraz komórkowego. Dzięki temu można cieszyć się – z pakietu nowoczesnych i profesjonalnych usług w niewygórowanej cenie, jednocześnie opłacając tylko jedną fakturę miesięcznie. Użytkownicy, którzy potrzebują ultraszybkiego internetu domowego mogą zamówić dostęp do łącza o prędkości pobierania 300 Mb/s. W cenie usługi zawarta jest także telewizja i telefon stacjonarny, a więc jest to bardzo korzystne rozwiązanie. Dodatkowym udogodnieniem jest aplikacja Mój FunBox, która umożliwia bezproblemowe i szybkie zarządzanie dostępem do Wi-Fi, za pomocą smsów lub kodów QR.

Rewolucja w przesyłaniu danych

Warto również dodać, że technologia światłowodu, wciąż się rozwija i jest przyszłością usług teleinformatycznych. Od wielu lat obserwuje się postępującą cyfryzację, która zdominowała rozmaite sektory gospodarki, ale także podstawowe czynności życia codziennego. Znaczne ilości danych można przechowywać w chmurze, oglądanie filmów umożliwiają serwisy VOD, a coraz więcej użytkowników korzysta z książek online. Niezwykle szybki i bezawaryjny internet umożliwi dostęp do nieograniczonej ilości treści oraz stworzy nowe możliwości. Warto zatem pomyśleć o rozwiązaniach, które są innowacyjne, a ze względu na wysoką jakość, z pewnością nie odejdą do lamusa w ciągu następnych lat.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, czym wyróżnia się  technologia światłowodu i poznać szczegóły oferty internetu domowego, wejdź na: https://www.orange.pl/view/internet-domowy i wybierz coś, co będzie najbardziej odpowiadało twoim indywidualnym potrzebom.

Artykuł sponsorowany