Download, sterowniki

Nachodzi iPhone12 – co już teraz powinieneś o nim wiedzieć?

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
27.11.2020
Ilość komentarzy
0

Sieci 5G szybko rozwijają się na całym świecie, a dodatek MagSafe może okazać się przełomowy - te rzeczy w połączeniu z ulepszonym projektem i ekranem oznaczają, że iPhone 12 stanie się bardziej przydatny, im dłużej będziesz go mieć. Jest jednak droższy niż wcześniejszy iPhone 11. Co jeszcze powinieneś o nim wiedzieć? Zapraszamy do lektury, a przekonasz się, dlaczego warto zainwestować właśnie w ten model. 

Nachodzi iPhone12 – co już teraz powinieneś o nim wiedzieć?

  1. Jak wygląda iPhone 12?
  2. Jakie iPhone 12 trafią do sklepów?
  3. iPhone 12: procesor i RAM
  4. Jaki aparat będzie mial iPhone 12?
  5. Jaka bateria w iPhone 12?
  6. iPhone 12: data premiery i cena

Każdy fan gadżetów od Apple chce wiedzieć jak najwięcej o nowościach iPhone – nie inaczej jest w przypadku kolejnej już „12” serii. W tym miejscu zbieramy najważniejsze informacje dotyczące tych smartfonów, wraz z datą premiery i spodziewanymi cenami, jakie trzeba będzie uiścić za te technologiczne cuda.

Jak wygląda iPhone 12?

Projekt iPhone'a 12 został poprawiony w porównaniu do jego poprzednika. Ten iPhone znów cieszy zgrabnymi, kwadratowymi krawędziami, które bardzo przypominają iPhone'a 4 i iPhone'a 5 z przeszłości. Jeszcze większą uwagę jednak zwraca nowy front tzw. Ceramic Shield, który ma być aż cztery razy bardziej trudniejszy do rozbicia niż iPhone 11 – co na pewno zostanie docenione przez jego nowoczesnych i wymagających wszystkiego, co najlepsze użytkowników.

Wyświetlacz również został zmodernizowany: teraz jest to ekran OLED, ta sama technologia, której używa się w iPhonie 12 Pro, oferuje bogate kolory i głęboką czerń, a także łączy prawdziwy HDR, aby zapewnić kompatybilne treści. Wyświetlacz również został zmodernizowany: teraz jest to ekran OLED, ta sama technologia, której używa się w iPhonie 12 Pro, oferuje bogate kolory i głęboką czerń, a także łączy prawdziwy HDR, co zapewnia kompatybilne treści. Można też na takich stronach jak https://www.neonet.pl/smartfony/iphone.html regularnie zaglądać na telefony apple aby być na bieżąco i mieć większe pojęcie na temat różnic i podobieństw poszczególnych modeli.

Jakie iPhone 12 trafią do sklepów?

Rodzina Apple nieustannie się powiększa, a jeśli ktoś myśli, że Iphone 12 jedno ma imię może mocno się zdziwić, ponieważ do sklepów trafi cała rodzinka tych smartfonów. Mianowicie chodzi o  iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max. oczywiście fani Apple mogą spodziewać się naprawdę różnych wersji kolorystycznych tych telefonów, dlatego jeśli ktoś będzie chciał spędzać marzenia o iPhone'ie idealnym – jest duża szansa, że wraz nadchodzącą '12' generacją – w końcu będzie mogło zostać to osiągnięte.

iPhone 12: procesor i RAM

IPhone 12 i iPhone 12 mini są wyposażone w 4 GB pamięci RAM, a iPhone 12 i iPhone 12 mini w 4 GB pamięci RAM. W modelach iPhone'a 12 znajduje się pierwszy układ w branży smartfonów – jest to nowy układ A14. Jego zadaniem jest poprawa wydajności, dlatego jest zbudowany w procesie 5-nanometrowym. Zdaniem firmy Apple 4-rdzeniowy procesor graficzny w A14 oraz  6-rdzeniowy procesor są o połowę szybsze chipy do smartfonów konkurencji, określane, jako najszybsze. Czip A14 ma 16-rdzeniowy silnik neuronowy, który odpowiada za wzrost wydajności w zadaniach uczenia maszynowego na poziomie aż 80 %. A14 zawiera o 40 procent więcej tranzystorów (11,8 miliarda) niż A13, co zapewnia lepszą żywotność baterii i szybszą wydajność.

Jaki aparat będzie mial iPhone 12?

Smartphone apple z serii iPhone12 mogą się też pochwalić całkiem fajnymi parametrami, jeśli chodzi o aparat. IPhone 12 i 12 mini są pod wieloma względami podobne do modeli Pro, ale aparat jest głównym czynnikiem różnicującym. Podczas gdy modele Pro zawierają konfigurację aparatu z potrójnym obiektywem ze skanerem LiDAR i innymi dodatkami, iPhone 12 i 12 mini mają prostszą i mniej zaawansowaną konfigurację aparatu z dwoma obiektywami. Oczywiście jednak nadal istnieją znaczące ulepszenia aparatu w nowych modelach iPhone'a 12 w porównaniu z iPhone'em 11. Jest aparat ultraszerokokątny f / 2.4 i aparat szerokokątny z nową przysłoną f / 1.6, która wpuszcza 27 procent więcej światła dla lepszego wydajność w warunkach słabego oświetlenia wraz z 2-krotnym zoomem optycznym i 5-krotnym zoomem cyfrowym. Dostępna jest też funkcja Smart HDR 3, która dostosowuje balans bieli, kontrast, teksturę i nasycenie na zdjęciach, aby uzyskać bardziej naturalnie wyglądające obrazy.

Jaka bateria w iPhone 12?

Jeśli chodzi o żywotność baterii, iPhone 12 ma się czym pochwalić. Każdy użytkownik może liczyć nawet na 11 godzin strumieniowego odtwarzania wideo, 17 godzin odtwarzania filmów lub 65 godzin nieprzerwanego dźwięku. IPhone 12 mini to nieco inna propozycja – tutaj można liczyć na między innymi 10 godzin strumieniowego odtwarzania wideo, nawet do 15 godzin odtwarzania wideo, czy 50 godzin odtwarzania dźwięku. W każdym wypadku możliwe jest szybkie ładowanie, do którego wystarczy zasilacz o mocy 20W. Już po 30 minutach można cieszyć się naładowaniem w pięćdziesięciu procentach.

iPhone 12: data premiery i cena

Debiut iPhone 12 przypada na 13 października. Jeśli chodzi o ceny nie są zatrważające, gdyż cena wyjściowa w przypadku  iPhone 12 Mini ma startować już od 649 dolarów, natomiast  iPhone 12 na ten moment wyceniany jest na kwotę 749 dolarów.

Materiał zewnętrzny

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus