O tym, że Microsoft przeniesie użytkowników Windows Live Messengera na platformę Skype wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. Niewiadomą był jednak dokładny termin odłączenia starej usługi. Dziś ogłoszono, że Messenger zostanie wyłączony 15 marca.

Gigant z Redmond wspomniał w listopadzie zeszłego roku, że w niedalekiej przyszłości przestaną kontynuować rozwój swojego komunikatora o nazwie Windows Live Messenger. Microsoft nie zostawił jednak swoich użytkowników na pastwę losu – wszystkie konta z listą znajomych od jakiegoś czasu są już dostępne w usłudze Skype, bowiem to właśnie on zastąpi dotychczasowy komunikator.

Niestety, o ile obecnie nasze konto działa w obu usługach, o tyle w połowie marca nie pozostanie nic innego, jak zapomnieć o komunikatorze WLM i przerzucić się na Skype’a. 15 marca komunikator Microsoftu zostanie oficjalnie wyłączony. Jedynym krajem, który wciąż będzie miał do niego dostęp, będą Chiny (ze względu na ogromną popularność programu w tym kraju). 

Jeżeli do tej pory używaliście tego komunikatora, a nie do końca uśmiecha się Wam przesiadka na Skype’a, to zawsze możecie przejrzeć nasz artykuł o multikomunikatorach internetowych. AQQ oraz WTW.im wspierają (po doinstalowaniu odpowiedniej wtyczki) Skype’a i pozwalają na prowadzenie rozmów głosowych bez konieczności instalowania oficjalnego klienta.

Przypomnijmy, w maju 2011 roku Microsoft zgodził się zapłacić 8.5 biliona dolarów za Skype. Program stał się częścią Microsoftu, jednak wciąż oddziałem za niego odpowiedzialnym kieruje dawny CEO, Tony Bates.