Microsoft Word to najpopularniejszy edytor tekstu na świecie ze względu na ogromną liczbę opcji i funkcji, jakie oferuje to oprogramowanie swoim użytkownikom. Jedną z najbardziej przydatnych funkcji dla użytkowników, którzy pracują z dużą liczbą dokumentów, jest możliwość łączenia dokumentów, która jest dostępna poprzez opcję Wstawianie.

Powiązane: Jak usunąć komentarze w Wordzie (pojedynczo lub wszystkie)

Generalnie, gdy chcemy połączyć kilka dokumentów w jeden, zwykle odbywa się to ręcznie, czyli otwieramy dokumenty, które chcemy połączyć i kopiujemy tekst tych dokumentów do jednego z nich lub do pustego dokumentu. W ten sposób uzyskujemy dokument z całą zawartością wszystkich plików.

Sposób ten wybierany jest nadspodziewanie często, tym bardziej, że Microsoft Word domyślnie zawiera możliwość zbierania tekstu dowolnego pliku / dokumentu w celu automatycznego wyświetlania go w jednym pliku.

Niewątpliwie jest to bardzo fajna funkcja dla grup projektowych, gdzie każdy członków z grupy jest odpowiedzialny za jakąś część dokumentu, która później będzie częścią tego samego tekstu, dzięki tej opcji możesz je wszystkie połączyć automatycznie i bez konieczności robienia tego za pomocą Kopiuj/ Wklej.

Pokażemy Ci, jak automatycznie połączyć tekst dwóch lub więcej dokumentów / plików w jeden za pomocą programu Microsoft Word bez konieczności otwierania ich jeden po drugim:

Jak połączyć kilka plików Worda w jeden dzięki opcji wstawiania tekstu z plików.

1. Otwórz nowy dokument w programie Word lub dokument, w którym zostanie uwzględniony tekst innych plików.

2. Po wejściu do programu Word umieść kursor dokładnie w tym miejscu, w którym chcesz umieścić tekst innych dokumentów.

3. Linia po której będziesz musiał przejść do zakładki: Wstawianie.

4. W karuzeli narzędzi należy zlokalizować sekcję Tekst i kliknąć strzałkę.

5. Spowoduje to wyświetlenie menu, w którym należy kliknąć: Wstaw tekst z pliku

6. Otworzy się okno, w którym możesz przejść do lokalizacji, w których znajdują się dokumenty, które chcesz połączyć.

7. Teraz należy wybrać dokument lub dokumenty (jeśli są w tym samym folderze) i kliknąć przycisk: Wstaw.

8. Spowoduje to automatyczne wyświetlenie tekstu z wybranych plików we wskazanym miejscu w głównym dokumencie.

Wskazówka: Jeśli tekst kilku dokumentów musi być łączony w różnych pozycjach / miejscach dokumentu głównego, zalecamy, aby dokumenty, z których tekst ma zostać wstawiony, były wybierane indywidualnie. Pozwoli to łatwiej określić miejsce, w którym go umieścić.