Strona usługi wirtualnego dysku SkyDrive doczekała się kilku nowych funkcji. Przyjrzyjmy się, jakimi nowościami Microsoft obdarzył swój serwis do zarządzania plikami.

Jak można przeczytać na oficjalnym blogu (Inside SkyDrive), twórcy dokonali pewnych zmian i ulepszeń na stronie internetowej SkyDrive, czego efektem jest kilka nowych funkcji opartych na technologii HTML5.

Co to w praktyce oznacza dla użytkowników SkyDrive? Możliwe jest teraz przenoszenie plików znajdujących się na wirtualnym dysku do innych folderów za pomocą prostego mechanizmu przeciągania plików z jednego miejsca w drugie. Jeżeli chcemy przenieść jakiś plik, który znajduje się w podfolderze na dysku SkyDrive, to wystarczy, że przeciągniemy go w odpowiednie miejsce. Aby przenieść plik do katalogu głównego, wystarczy, że przeciągniemy go na naszą nazwę użytkownika. 

Ulepszona została również obsługa strony SkyDrive z urządzeń dotykowych. Można teraz łatwiej zaznaczać pliki i foldery.

Poprawione zostały również funkcje udostępniania. Po kliknięciu na wybrany przez nas plik i wybraniu opcji udostępniania, wyświetlona zostanie w jednym miejscu lista wszystkich miejsc, do których możemy udostępnić wybrany plik. Wraz z poprawioną funkcją udostępniania plików, zaimplementowane zostały również odpowiednie poprawki, dzięki którym łatwiej jest zarządzać uprawnieniami do danego pliku.