Valve opublikowało badania sprzętu użytkowników korzystających z platformy Steam. Zgodnie z nimi nowy system Microsoftu staje się coraz bardziej popularny i dogania Windowsa XP. 

Badanie sprzętu na styczeń 2013 przez firmę Valve.

Wyniki opublikowane przez firmę Valve wskazują, że 8.76% użytkowników korzysta z nowego Windowsa 8 (32-bit + 64-bit). To całkiem nieźle, biorąc pod uwagę, że wyniki za grudzień 2012 wskazywały na udział w wysokości 6.93%. Nie są to może ogromne liczby, niemniej jednak wskazują na to, że system zaczyna być coraz chętniej kupowany również przez graczy.

Ostatnio pisaliśmy o najnowszej publikacji Net Applications, według której Windows 8 doganiał system z jabłkiem – Mac OS X 10.8 Mountain Lion – uzyskując 2.45% udziału pośród użytkowników Internetu.

Wygląda na to, że Windows 8, pomimo że dość chłodno przyjęty, to z czasem przekonuje do siebie użytkowników. Gdyby obecna tendencja się utrzymała, to być może za jakiś czas zacząłby zagrażać silnej pozycji Windowsa 7. Chociaż do tego chyba jednak wciąż daleko, gdyż siódma odsłona okienek twardo utrzymuje się na komputerach graczy osiągając łączny wynik 69.73% udziału (32-bit + 64-bit).