League of Legends to zdecydowanie najpopularniejsza gra typu MOBA na PC. Co byście jednak powiedzieli o League of Legends na telefon? Gra jest już dostępna na urządzenia mobilne! Możesz graćw LoLa na swoim telefonie lub tablecie z Androidem bądź iOS. Jak pobrać grę?

League of Legends na telefon

League of Legends jest już dostępne dla urządzeń z Androidem oraz iOS. Od teraz możesz pograć w najpopularniejszą grę MOBA bezpośrednio na ekranie swojego telefonu. Mobilna wersja nosi konkretnie nazwę League of Legends: Wild Rift i została odpowiednio dostosowana do obsługi za pomocą ekranu dotykowego, co pozwala rozegrać mecz będąc w dowolnym miejscu.

Do niedawna League of Legends na telefon dało się pobrać tylko poprzez zmianę regionu, gdyż dostępność tytułu była ograniczona do określonych regionów. Wiązało się to, niestety, z możliwością wyłapania bana. Teraz jednak gra została udostępniona globalnie, więc każdy posiadacz urządzenia z Androidem lub iOS może pobrać najnowszą grę Riot Games za darmo.

Jak pobrać League of Legends na telefon?

Nie ma tu zbyt wielkiej filozofii. Gra jest udostępniona w Sklepie Play oraz App Store, więc wystarczy chwycić swój telefon lub tablet, udać się do sklepiku z aplikacjami i wyszukać League of Legends: Wild Rift. Możesz też skorzystać z jednego z linków poniżej:

Pobierz League of Legends: Wild Rift na Androida

Pobierz League of Legends: Wild Rift na iOS

Upewnij się, że Twoje urządzenie jest podłączone do sieci Wi-Fi - gra zajmuje 1.87GB, więc jest trochę danych do pobrania i lepiej, aby nie skonsumowały one Twojego miesięcznego limitu transferu sieci komórkowej.

Pobierz grę

Po uruchomieniu gry sprawdzi ona wszystkie pliki lokalne. Wyświetli się pasek postępu "Checking local files" - daj grze nieco czasu na zweryfikowanie plików i wypakowanie archiwów. Może zostać także pobrana aktualizacja do najnowszej wersji.

Wypakowywanie plików gry

Przy pierwszym uruchomieniu wyświetli się także możliwość pobrania wybranej przez siebie paczki językowej odpowiadającej za głosy. Możesz samemu ustawić osobny język dźwięku i tekstu - jeśli więc wolisz angielskie głosy, ale chcesz zachować polski tekst, to nie ma z tym problemu.

Wybierz język

Po zaktualizowaniu gry należy zalogować się do gry. Możesz to zrobić za pomocą konta Google lub Facebook bądź zalogować się na konto Riot Games. Możesz użyć tego samego konta Riot Games, za pomocą którego logujesz się do gry w wersji na PC. Pamiętaj jednak, że League of Legends: Wild Rift to osobna gra, więc nie przeniesiesz tu swoich postępów z League of Legends w wersji na PC.

Jakie są wymagania sprzętowe do gry w League of Legends na telefonie?

W przypadku urządzeń z Androidem minimalne wymagania sprzętowe prezentują się następująco:

System: Android 5 lub nowszy
Pamięć: 2GB RAMu
Procesor: czterordzeniowy o taktowaniu 1.5GHz (32 lub 64-bit)
Układ graficzny: Mali-T860

Z kolei dla urządzeń z system iOS minimalne wymagania sprzętowe są następujące:

System: iOS 9 lub nowszy
Pamięć: 2GB RAMu
Procesor: dwurdzeniowy o taktowaniu 1.8GHz (Apple A9)
Układ graficzny: PowerVR GT7600

Gra oferuje kilka trybów graficznych, dzięki którym możesz zmniejszyć efekty w celu zwiększenia wydajności gry. Jeśli masz wystarczająco wydajne urządzenie, możesz także włączyć w opcjach tryb 60 klatek na sekundę. Domyślnie bowiem gra jest ustawiona na działanie w trybie 30 klatek na sekundę.