Wśród zabawek, po które bardzo chętnie sięgają zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, warto wymienić przede wszystkim klocki LEGO. Duży wybór różnego rodzaju zestawów sprawia, że można zaproponować je maluchom, lecz również dzieciom w wieku szkolnym. Dlaczego warto się nimi bawić?

Klocki LEGO - od malucha do starszaka

Niektórym klocki LEGO wciąż kojarzą się przede wszystkim z drobnymi elementami, które nie są odpowiednie dla najmłodszych. Tymczasem marka wprowadziła na rynek klocki LEGO Duplo, idealne dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z budowaniem. Dedykowane są one już 18-miesięczym pociechom, które w późniejszym czasie z pewnością zainteresują się innymi seriami, takimi jak LEGO Friends, City czy Classic. Klocki LEGO będą dobrym prezentem dla dzieci w różnych przedziałach wiekowym, w tym również dla nastolatków i dorosłych, którzy z powodzeniem mogą próbować składać skomplikowane budowle.

Dlaczego warto bawić się klockami LEGO?

Klocki LEGO są dobrym wyborem dla pociech w różnym wieku nie tylko ze względu na dużą różnorodność zestawów. Wspomagają one rozwój zarówno fizyczny, jak i umysłowy. Za ich pomocą można bowiem ćwiczyć motorykę małą, przede wszystkim w kontekście pracy palców u rąk. Jednocześnie zabawa klockami LEGO rozwija wyobraźnię i pobudza kreatywność. Pomysłowość dzieci, które na co dzień korzystają z różnorodnych zestawów, właściwie nie zna granic.

Duży wybór klocków LEGO Friends czy z innych serii sprawia, że maluchy nigdy się nie nudzą. Do wspólnej zabawy mogą zaprosić rodziców, rodzeństwo, kolegów czy nawet dziadków. W tym aspekcie warto zwrócić uwagę na socjalizację najmłodszych oraz naukę współpracy i trening dzielenia się.

Odkrywanie świata z klockami LEGO

Małe dzieci oraz starszaki niczym gąbka chłoną informacje z otaczającego je świata. Są niezwykle ciekawe tego, co dzieje się dookoła nich, jednocześnie czerpiąc inspirację do zabawy. Klocki LEGO bawią i uczą, pomagając odgrywać role, wymyślać przeróżne scenariusze zabaw czy nawet wspierając dzieci w zdobywaniu wiedzy. Z klockami LEGO nauka liczenia czy literek staje się przyjemnością, dlatego też dzieci korzystające z tego typu pomocy naukowych znacznie szybciej zdobywają kolejne umiejętności.

Dobór konkretnych zestawów LEGO warto dopasować do preferencji pociechy, pamiętając jednocześnie, że zainteresowania dzieci zmieniają się dynamicznie. Bogata oferta klocków sprawia jednak, że zawsze możemy znaleźć takie, które wywołają uśmiech na twarzy najmłodszych.