Urządzenia marki Apple, to nie tylko popularne iPhone’y, ale również komputery stacjonarne, laptopy, tablety i monitory. Niektóre z nich chętnie wykorzystywane są przez profesjonalistów w codziennej pracy. Jaki MacBook sprawdzi się najlepiej w zadaniach biurowych: MacBook Air czy MacBook Pro?

MacBook Air

MacBook Air jest komputerem przenośnym występującym w dwóch wariantach: Macbook Air M1 oraz MacBook Air M2. Świetnie sprawdza się w zastosowaniu domowym oraz w niezbyt intensywnej pracy zawodowej. Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujesz, możesz liczyć na wysoką wydajność i niewielkie zużycie prądu (bateria komputerów MacBook Air może pracować nawet przez 18 godzin).

Sercem MacBook’a Air jest ekosystem Apple, w którym zastosowano dobry procesor graficzny. Dzięki niemu użytkownicy MacBook’a nie powinni mieć problemu z wykorzystaniem komputera podczas projektowania graficznego, montażu filmów oraz kreowaniu nieskomplikowanych renderów. Netbook w zależności od tego czy posiada czip M1 czy czip M2, może zostać wyposażony w 8, 16 bądź 24 GB pamięci operacyjnej (24 GB RAM dostępnych jest wyłącznie w wariancie z procesorem M2). W komputerach zastosowano system Neural Engine, dzięki któremu niektóre z zadań wykonasz nawet 15 razy szybciej niż do tej pory. Laptop jest dostępny w pięciu kolorach (srebrnym, złotym, gwiezdnej szarości, księżycowej poświaty i północy) i może znaleźć się w nim dysk o pojemności: 256 GB, 512 GB, 1 TB i 2 TB. System operacyjny zainstalowany na komputerze to macOS.

Za realizm zdjęć odpowiedzialny jest wyświetlacz Retina, a design urządzenia można określić jako nowoczesny i elegancki. Za komfort pisania odpowiada klawiatura, a układ trzech mikrofonów skutecznie niweluje niepożądane dźwięki i umożliwia komfortowe przeprowadzanie rozmów ze znajomymi bądź kontrahentami. Jeśli nie korzystasz z myszki, z pewnością docenisz touchpad oraz Touch ID, który uchroni Twój komputer przed osobami niepożądanymi..

Jeśli chcesz dokonać zakupu MacBook Air, znajdziesz go w ofercie sklepu internetowego Lantre: https://lantre.pl/komputery-apple-mac/macbook-air-33.html

MacBook Pro

MacBook Pro 13 można określić mianem modelu dla wymagających. W netbook’u znajdziesz szybki procesor, który zapewnia pracę wydajną i komfortową. Ten komputer jest dostępny w wersji z czipem M2 i to na nim skupimy się w tej części tekstu. MacBook Pro 13 M2 jest wyposażony w ekosystem składający się z 8-rdzeniowego procesora CPU, 8- lub 10- rdzeniowego procesora GPU oraz 16- rdzeniowego procesora Neural Engine. Zapewnia zdecydowanie większą wydajność niż model wyposażony w czip M1, o czym może świadczyć, że niektóre z aplikacji działają na nim aż o 40% szybciej. Obsługa kodeku ProRes natomiast znacznie usprawnia montaż materiałów wideo. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, jakie jeszcze dobrodziejstwa oferują poszczególne modele MacBook Pro, przejdź pod adres https://lantre.pl/komputery-apple-mac/macbook-pro.html

Konfigurując swój zakup możesz wybrać w model posiadający 8, 12, 16 lub 24 GB pamięci operacyjnej oraz dysk SSD wielkości 256 GB, 512 GB, 1 TB bądź 2 TB. Laptop jest dostępny w kolorze srebrnym i gwiezdnej szarości, a do dyspozycji użytkowników są niezbędne porty oraz gniazda (w tym Thunderbolt 3, DisplayPort czy gniazdo słuchawkowe). Do zestawu dołączona jest ładowarka 67 W, która zapewnia szybkie naładowanie baterii (pełna bateria umożliwia pracę przez nawet 20 godzin). W komputerze zastosowano takie rozwiązania, jak Touch Bar, FaceTime HD czy Touch ID, który ochroni nasz komputer przed osobami nieuprawnionymi.

Komputery Mac dostępne w ofercie firmy Lantre, dostępne pod adresem: https://lantre.pl/komputery-apple-mac.html cieszą się dużym zainteresowaniem, gdyż zapewniają komfortową i wydajną pracę. Decydując się na jego zakup warto zaopatrzyć się również w niezbędne akcesoria Mac, do których można zaliczyć dedykowaną myszkę, czy adaptery i huby, które pozwolą nam na korzystanie z większej ilości urządzeń.

Materiał zewnętrzny