Download, sterowniki

Jak zrobić jailbreak w iOS 12 (unc0ver jailbreak)

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
26.02.2019
Ilość komentarzy
4

Jailbreak dla iOS 12 jest dostępny od kilku dni i umożliwia odblokowanie urządzenia i zainstalowanie w nim platformy Cydia. Na jakich urządzeniach można aktualnie wykonać jailbreak iOS 12 i jak to zrobić? Zobaczmy.

Jak zrobić jailbreak w iOS 12

Jailbreak jest metodą, która pozwala zdjąć ograniczenia z systemu iOS (w tym wypadku z iOS 12). Procedura ta instaluje w urządzeniu platformę Cydia, z której możemy pobierać aplikacje i modyfikacje systemowe, które nigdy nie mogłyby trafić do App Store ze względu na politykę firmy Apple. Pozwala to na uzyskanie funkcji, które normalnie w iOS 12 są niedostępne.

Jailbreak dla iOS 12 jest możliwy dzięki nowej metodzie zaprezentowanej przez dewelopera Pwn20wnd. Udostępnił on aplikację unc0ver jailbreak, która umożliwia złamanie zabezpieczeń systemów w wersjach od iOS 12 do iOS 12.1.2. Aplikacja nie tylko wykonuje jailbreak, ale również instaluje repozytorium Cydia, z którego możemy pobierać aplikacje i modyfikacje dla bardziej zaawansowanych użytkowników. 

Opisywany w tym poradniku „unc0ver jailbreak” opiera się na metodzie typu semi-untethered, co oznacza, że po każdym ponownym uruchomieniu iPhone’a trzeba jeszcze raz uruchomić aplikację unc0ver i wykonać jailbreak ponownie (tylko krok 3).

Uwaga! Wszystko wykonujesz na własną odpowiedzialność. Przed przystąpieniem do poniższych instrukcji koniecznie wykonaj kopię zapasową swojego iPhone’a wraz ze wszystkimi danymi, aby w razie potrzeby móc odtworzyć backup przez iTunes. 

Które modele iPhone i które wersje iOS 12 są wspierane przez unc0ver jailbreak?

Aktualnie jailbreak dla iOS 12 jest w fazie testów, więc nie wszystkie modele iPhone’a są kompatybilne.

Wspierane modele iPhone:

 • iPhone X
 • iPhone 8 Plus
 • iPhone 8
 • iPhone 7 Plus
 • iPhone 7
 • iPhone 6S Plus
 • iPhone 6S

Wspierane wersje iOS 12:

 • iOS 12.1.2
 • iOS 12.1.1
 • iOS 12.1
 • iOS 12.0.1
 • iOS 12

Na pozostałe modele iPhone i wersje systemu iOS 12 trzeba poczekać. Aktualnie procedura opisana w tym poradniku obejmuje tylko powyższe urządzenie i wersje systemu iOS 12. Upewnij się zatem, że masz odpowiednią wersję systemu iOS 12, gdyż poniższa procedura nie zadziała na nowszych uaktualnieniach.

Krok 1: Usuń aktualizacje OTA oczekującą na instalację

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy w naszym urządzeniu nie znajdują się pobrane i oczekujące na instalację aktualizacje systemu iOS. Jeśli tak jest, to należy je wykasować przed wykonaniem jailbreaka, gdyż w przeciwnym wypadku może się to skończyć zawieszeniem iPhone’a na ekranie ładowania (tzw. Bootloop).

Wejdź do ustawień pamięci iPhone'a

Aby sprawdzić i usunąć oczekujące aktualizacje, wejdź w iPhone do „Ustawienia”, a następnie wybierz zakładkę „Ogólne”. W tym miejscu wyszukaj na liście zakładki o nazwie „iPhone (pamięć)”.

Wyświetli się lista zainstalowanych aplikacji. Wyszukaj na liście pozycji z instalacją oprogramowania iOS 12.1.3 lub nowszą. Jeśli taka pozycja jest na liście, to wybierz ją, a następnie skorzystaj z opcji usuwania aktualizacji.  Po usunięciu aktualizacji OTA uruchom urządzenie ponownie, a następnie przejdź do kolejnego kroku.

Krok 2: Zainstaluj aplikację unc0ver jailbreak za pomocą programu Cydia Impactor

Gdy masz pewność, że w urządzeniu nie znajdują się już żadne aktualizacje OTA, a twoja aktualnie zainstalowana wersja iOS 12 nie jest nowsza niż 12.1.2, to kolejnym krokiem jest podłączenie urządzenia do komputera kablem USB.

Następnie należy pobrać dwa narzędzia – Cydia Impactor i unc0ver jailbreak. Możesz to zrobić, klikając w linki poniżej:

Cydia Impactor to narzędzie, za pomocą którego wgramy do swojego telefonu plik z unc0ver jailbreak. Na stronie Cydia Impactor możesz wybrać wersję programu dla systemu Windows, Linux lub macOS.

Z kolei na stronie GitHub z unc0ver jailbreak znajdziesz plik IPA o nazwie Undecimus. Pod opisem plików znajdziesz sekcję "Assets", w której znajduje się najnowsza wersja tego pliku. Pobierz wersję z najnowszym numerem (aktualnie jest to Undecimus-v3.0.0-b34.ipa).

Uruchom narzędzie Cydia Impactor

Rozpakuj i uruchom narzędzie Cydia Impactor. Wyświetli się niewielkie okno programu, w którym z rozwijanego menu należy wybrać swojego podłączonego iPhone’a. Jeśli iPhone mimo podłączenia przez kabel USB nie jest wykryty, to w programie Cydia Impactor kliknij w zakładkę „USB” i wybierz „Install driver”, aby zainstalować sterownik.

Wybierz opcję Install package i wskaż plik IPA

Gdy Cydia Impactor wykryje twoje urządzenie i będzie ono widoczne w pierwszym polu, to następnie wybierz z menu górnego opcję „Device > Install Package”. W nowym okienku wskaż pobrany plik IPA z unc0ver jailbreak.

Wskaż plik undecimus IPA

Wyświetli się okno z prośbą o wpisanie swojego Apple ID i hasła. Zaloguj się, aby pobrać certyfikat, którym instalacja zostanie potwierdzona. Program zainstaluje w twoim telefonie aplikację unc0ver, dzięki której będzie możliwe wykonanie jailbreak.

Krok 3: Wykonaj jailbreak za pomocą aplikacji unc0ver w iPhone

Na liście zainstalowanych aplikacji w iPhone znajdziesz teraz aplikacje unc0ver. Uruchom ją i poczekaj ok. 15-20 sekund, aż program zostanie w pełni załadowany. Nie wciskaj przycisku Jailbreak od razu – daj aplikacji chwilę na załadowanie wszystkich potrzebnych komponentów.

Urucom aplikację unc0ver

Po odczekaniu ok. 20 sekund dotknij przycisku „Jailbreak”. Rozpocznie się proces instalacji. Program automatycznie przejdzie przez 38 kroków, instalując wszystko samodzielnie.

W trakcie instalacji pojawi się informacja, że konieczne jest ponowne uruchomienie telefonu. Wybierz „OK”, aby uruchomić telefon ponownie i kontynuować instalację.

Wciśnij przycisk "Jailbreak" w aplikacji unc0ver

Po ponownym uruchomieniu telefonu na liście aplikacji powinna znajdować się Cydia. Jeśli tak jest, to znaczy, że Jailbreak został wykonany pomyślnie i możesz instalować aplikacje.

Jeśli Cydii nie ma, to znaczy, że musimy jeszcze raz uruchomić aplikację unc0ver i ponownie dotknąć przycisku Jailbreak. Nie zawsze działa to za pierwszym razem i często konieczne jest wielokrotnie wykonanie tej operacji, do skutku, aż pojawi się na liście aplikacji Cydia.

Dołącz do dyskusji

Artur_N

11.10.2019

Nie podajesz swojego hasła do iTunes. Tylko kod jednorazowy wygenerowany na swoim koncie

Artur_N

11.10.2019

Nie podajesz swojego hasła do iTunes. Tylko kod jednorazowy wygenerowany na swoim koncie

arek

01.06.2019

caly czas wyskakuje ze hasło do itunes nie prawidłowe a jest prawidłowe

arek

01.06.2019

caly czas wyskakuje ze hasło do itunes nie prawidłowe a jest prawidłowe

comments powered by Disqus