Download, sterowniki

Jak zrobić i wysłać animoji w iPhone

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
05.12.2017
Ilość komentarzy
0

Nie wiesz, jak zrobić i wysłać animoji w iPhone? To nowa funkcja animowanych emotikon, które naśladują nasz ruch i mówią naszym głosem. Zobacz, jak wcielić się w wybraną postać, nagrać animoji i przesłać je do znajomych.

Jak wysyłać animoji w iPhone

Animoji to funkcja, która została wprowadzona w iPhone X. Umożliwia ona stworzenie własnej emotikony lub nagrania, na którym wcielamy się w jedną z dostępnych postaci. Postać naśladuje nasz ruch i mimikę twarzy, nagrywa nasz głos, a także porusza ustami zgodnie z tym, co mówimy. Animoji można wysłać w postaci animowanej (w formie nagrania wideo) lub w postaci zwykłego, statycznego obrazka bez dźwięku (jak klasyczną emotikonę, tylko że spersonalizowaną przez nas wyraz twarzy).

Do tworzenia, nagrywania oraz wysyłania animoji wymagany jest przynajmniej iPhone X. Natomiast do odbierania wystarczy starszy iPhone lub iPad, który ma zainstalowany system iOS 11 lub nowszy.

Tworzenie i wysyłanie animoji w iPhone

Obecnie animoji można wysyłać tylko poprzez aplikację Wiadomości do innych użytkowników urządzeń Apple (iMessage). W tym celu otwórz aplikację Wiadomości, a następnie w polu „Do” wskaż osobę, której chcesz wysłać wiadomość z animoji.

Wysuń pole z aplikacjami

U dołu ekranu dotknij ikony z literką A, aby wysunąć panel z aplikacjami. W tym miejscu wyświetlają się wszystkie formy integracji zainstalowanych aplikacji z wiadomościami. Na liście znajdziesz tu ikonę małpy, która odpowiada z funkcję Animoji. Wybierz ją.

Animoji - wybierz postać

Pojawi się teraz ekran tworzenia animoji. Po lewej stronie znajdziesz przesuwane menu z listą postaci, w które możesz się wcielić. Wybierz postać, która wydaje Ci się najbardziej interesująca. Po wybraniu pojawi się jej powiększona wersja tuż obok.

Upewnij się, że trzymasz telefon naprzeciwko swojej twarzy. Gdy ruszasz głowa lub coś mówisz, wybrana przez Ciebie postać naśladuje twoje ruchy i mimikę. Masz teraz dwie możliwości do wyboru – możesz animoji wysłać znajomemu w postaci filmiku (animowana wersja) lub w postaci zwykłej emotikony (zwykły obrazek statyczny).

Aby wysłać animowaną wersję z głosem, należy nakręcić filmik. W tym celu dotknij czerwonego przycisku nagrywania.

Nagraj wideo z animoji

Upewnij się, że twoja twarz jest w kadrze i nagraj swoją wiadomość – wypowiedz głośno jej treść, poruszaj głową, zrób śmieszną minę. Wszystko zostanie nagrane i odwzorowane w formie animoji. Nagranie może zawierać 10 sekund. Po nagraniu możesz je odsłuchać, a następnie wysłać za pomocą niebieskiego przycisku przesyłania.

Wysyłanie nagranego animoji

Alternatywnie, jeśli nie chcesz nagrywać animowanej wersji animoji, to możesz po prostu wysłać aktualnie widoczne animoji w formie zwykłej emotikony. Aby to zrobić, wystarczy że chwycisz palcem swoje animoji, a następnie przeciągniesz i upuścisz je do okna rozmowy. Emotikona zostanie stworzona i wysłana do znajomego w formie zwykłego obrazka.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus