Download, sterowniki

Jak zrobić ankietę na Messengerze w rozmowie grupowej

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
10.11.2017
Ilość komentarzy
2

W rozmowie grupowej na Messengerze można zrobić ankietę, w której udział mogą wziąć wszyscy rozmówcy. Możesz zapytać znajomych np. kiedy chcą się spotkać lub jaki film chcą wspólnie obejrzeć. Zobaczmy, jak zrobić ankietę na Messengerze.

Tworzenie ankiety w Messengerze

Ankiety stają się dość popularnym rozwiązaniem w mediach społecznościowych. Niewiele osób wie, że można je tworzyć nie tylko na Facebooku czy Twitterze, ale również w rozmowach na Messengerze. Jeżeli masz rozmowę grupową (czyli min. 3 osoby), to możesz stworzyć ankietę, w której zapytasz znajomych np. o to, w jaki dzień chcą się spotkać lub na jaki film chcą iść do kina.

Jest to bardzo przydatne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku, gdy mamy rozmowę grupową z kilkunastoma osobami (lub więcej). Uzgodnienie np. terminu spotkania, który pasuje każdej osobie bywa trudne, tym bardziej, że nie każdy odpisuje na czas, co sprawia, że termin trzeba zmieniać wielokrotnie. Dzięki ankiecie możesz zapytać jednocześnie wszystkich znajomych z rozmowy grupowej o to, kiedy chcą się spotkać, jaki film chcą obejrzeć lub w jakie miejsce chcą pójść, a każdy z nich będzie mógł oddać głos.

Jak stworzyć ankietę na Messengerze na telefonie?

Ankiety można tworzyć zarówno na smartfonie z Androidem i iOS, jak również na komputerze za pomocą serwisu Facebook. Najpierw pokażemy, jak to zrobić w wersji mobilnej aplikacji Messenger.

Otwórz Messengera i udaj się do rozmowy grupowej, w której chcesz stworzyć ankietę. Po otwarciu rozmowy spójrz na dolny pasek narzędzi. Oprócz pola tekstowego do wpisywania wiadomości i przycisków do wysyłania zdjęć znajdziesz tu również przycisk z plusem. Dotknij go, aby wysunąć więcej opcji.

Przejdź do opcji tworzenia ankiet w Messengerze mobilnym

Na liście dostępnych opcji znajdziesz przycisk tworzenia ankiety. Dotknij go, aby zrobić ankietę. Pojawi się nowy ekran, w którym najpierw musisz zadać pytanie do znajomych. Wpisz pytanie, a następnie podaj sugerowane odpowiedzi, które mają być do wyboru.

Tworzenie pytania i odpowiedzi do ankiety

Po wpisaniu pierwszej odpowiedzi dotknij przycisku „+” obok niej, aby móc wprowadzić kolejną odpowiedź. Możesz wprowadzić dowolną ilość odpowiedzi do sondy. Gdy skończysz już wpisywać pytanie i odpowiedzi, to możesz ankietę opublikować od razu przyciskiem „Prześlij głos”. Możesz też tuż przed wysłaniem od razu zaznaczyć swoją odpowiedź, wybierając ją z listy, a dopiero potem wysłać „Prześlij głos”. Wtedy ankieta pojawi się od razu z twoim pierwszym, oddanym głosem.

Ankieta w rozmowie na Messengerze

Po wysłaniu ankieta pojawi się w rozmowie grupowej. Każdy ze znajomych, biorący udział w rozmowie grupowej, zobaczy ankietę i będzie mógł wziąć w niej udział. Warto także wiedzieć, że każda osoba może skorzystać z opcji „Zmień głos”, aby dodać swoje własne odpowiedzi do ankiety. Jeśli więc pytasz o termin spotkania, to dzięki temu osoby będą mogły wybierać nie tylko z twoich propozycji, ale także będą mogli dodawać swoje własne.

Jak stworzyć ankietę w rozmowie grupowej na Facebooku na komputerze?

Ankiety można tworzyć nie tylko za pomocą Messengera w smartfonie, ale również za pomocą serwisu Facebook na komputerze. Wejdź na Facebooka w przeglądarce internetowej, a następnie wysuń okienko z rozmową grupową.

Tuż pod polem wpisywania wiadomości wyświetla się szereg ikon z różnymi opcjami. Po prawej stronie znajdziesz ikonę ze słupkami – to ona odpowiada za tworzenie ankiety.

Tworzenie ankiety na Facebooku na komputerze

Gdy klikniesz w tę ikonę, to pojawi się niewielkie okienko, w którym wystarczy wpisać treść pytanie, jakie chcesz zadać znajomym, a także podać możliwe odpowiedzi. Działa to praktycznie tak samo, jak w wersji mobilnej – najpierw wpisujemy pytanie, a potem odpowiedzi, dodając każdą z nich przyciskiem z plusem.

Gdy dodasz już odpowiedzi, to wystarczy kliknąć w przycisk „Utwórz ankietę”. Ankieta pojawi się w rozmowie i za każdym razem, gdy ktoś w niej zagłosuje, wyświetli się ona znowu na samym dole rozmowy jako najnowsza odpowiedź.

Dołącz do dyskusji

Renata Biskupska Łubniewska

21.03.2018

A jak usunac ankiete?

Renata Biskupska Łubniewska

21.03.2018

A jak usunac ankiete?

comments powered by Disqus