Mapy Google to potężne narzędzie nawigacyjne, które może pomóc nam znaleźć dowolne miejsce, a także poprowadzić nas do celu. To bezpłatne narzędzie od Google zbiera ogromną ilość informacji o tym dokąd się przemieszczasz. Między innymi dzięki temu gromadzeniu danych możesz znacznie poprawić komfort użytkowania, ponieważ pozwala ono na przykład zapamiętać odwiedzone wcześniej miejsca.

Powiązane: Mapy Google: jak zmienić ikonę nawigacji na samochód.

Zbieranie danych z Google Maps jest dla wielu użytkowników naruszeniem ich prywatności, jednak w przypadku chęci jego dezaktywacji nie będziesz mógł korzystać ze wszystkich funkcji lub opcji, które platforma oferuje swoim użytkownikom. Jedną z tych funkcji jest automatyczne zapisywanie odwiedzanych miejsc.

W ten sposób, gdy wyszukujemy w Mapach Google firmę lub jakiekolwiek miejsce na jej mapach, a także korzystamy z aplikacji, aby do nich dotrzeć, Mapy Google zapiszą wszystkie te miejsca w osobistym rejestrze. Głównym celem tego zbioru odwiedzanych miejsc jest zaoferowanie użytkownikom możliwości zapamiętania tych stron na wypadek, gdyby użytkownik zdecydował się odwiedzić je ponownie w przyszłości.

To powiedziawszy, jeśli masz aktywowaną historię lokalizacji Map Google i chcesz zapamiętać którąkolwiek z odwiedzonych wcześniej witryn, poniżej pokażemy Ci krok po kroku, jak to zrobić.

Jak zobaczyć odwiedzane restauracje za pomocą Google Maps. (lub w jakimkolwiek innym miejscu).

1. Otwórz aplikację Mapy Google na Androida lub iPhone'a.

2. W dolnej środkowej części następnego ekranu będziesz musiał wybrać opcję: Zapisane.

3. Następnie kliknij: Oś czasu.

4. Wybierz u góry: Miejsca.

5. Spowoduje to wyświetlenie mapy ze wszystkimi odwiedzonymi miejscami, które zostały zapisane w historii lokalizacji. Na dole tego ekranu znajdziesz wszystkie te witryny uporządkowane według kategorii, takich jak: sport, jedzenie i picie, zakupy, atrakcje itp.

6. Wybierz jedną z tych kategorii, aby wyświetlić listę wszystkich odwiedzonych miejsc związanych z tą kategorią.

7. Kliknij dowolne z tych miejsc, aby to konkretne miejsce było wyświetlane na mapie Google Maps.

8. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o swojej wizycie w tym miejscu, na przykład o trasie, którą przebyłeś, aby się tam dostać, kliknij ikonę trzech wielokropków obok danego miejsca.

9. Spowoduje to wyświetlenie menu, w którym należy kliknąć: Wyświetl ostatnią wizytę

10. Teraz wyświetli się ekran ze wszystkimi szczegółami trasy, którą przebyłeś w dniu, w którym odwiedziłeś to miejsce.