Download, sterowniki

Jak znaleźć i używać kolekcji w Microsoft Edge.

Autor
Juan. M
Data dodania
16.02.2021
Ilość komentarzy
0

Jeśli korzystasz z Microsoft Edge i chcesz używać z najnowszej funkcji w przeglądarce. W tym artykule zapoznasz się z kolekcjami w Edge, które umożliwiają przechowywanie i organizowanie obrazów, informacji, produktów i wszystkiego, co tylko przyjdzie Ci do głowy. Fajna nowa funkcja jest innym podejściem do zakładek.

Powiązane: Edge: wyłącz powiadomienia na zablokowanym ekranie macOS

Oryginalna wersja Microsoft Edge była jedną z najbardziej nielubianych przeglądarek na rynku i była używana (przez większość ludzi) tylko do pobierania najnowszej wersji Chrome lub innej alternatywnej przeglądarki. Nowe wcielenie Edge to jednak zupełnie inny temat, jest szybki, akceptuje rozszerzenia Chrome i ma wiele unikalnych funkcji, których Chrome jeszcze nie ma. 

Kolekcje umożliwiają użytkownikom zapisywanie treści w wielu różnych formatach, na przykład możesz dodawać obrazy do kolekcji, a także treści, między którymi chcesz porównać ceny. Łatwe w użyciu interfejsy typu „przeciągnij i upuść” sprawiają, że dodawanie treści do kolekcji jest jeszcze łatwiejsze niż oczekiwano, a dołączona możliwość dodawania przypisów i odsyłaczy do linków zwiększa użyteczność.

Szybkie kroki, aby włączyć kolekcje w Microsoft Edge:

  1. Zaktualizuj Edge do najnowszej wersji (wersja 90 lub nowsza)
  2. Jeśli opcja nie jest automatycznie włączona, przejdź do  edge://settings/look
  3. Na tej stronie przełącz Kolekcje na Włączone.

Jak włączyć kolekcje w Microsoft Edge?

Na początek pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest zaktualizowanie wersji Edge do wersji 90 lub nowszej. Po zaktualizowaniu Edge do prawidłowej wersji będziesz mieć możliwość włączania i uzyskiwania dostępu do kolekcji.

Aby włączyć Kolekcje skopiuj i wklej: edge://settings/look w pasku adresu, a następnie naciśnij Enter. Na tej stronie znajdź przełącznik Pokaż przycisk Kolekcje- włącz go . Dzięki temu ikona kolekcji będzie widoczna w górnej części interfejsu Edge. Alternatywnie możesz użyć skrótu klawiaturowego Ctrl + Shift + Y.

 

Jak zacząć korzystać z kolekcji w Microsoft Edge?

Teraz, gdy kolekcje są włączone, możesz utworzyć nową kolekcję, klikając przycisk Ikona kolekcji. Teraz po prostu przeciągnij i upuść zawartość na kartę kolekcji, tak jak chcesz. Możesz również użyć ikony trzech kropek poniżej X, aby wysłać swoją kolekcję do programu Excel, OneNote, Word lub Pinterest. Jeśli klikniesz prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu na karcie kolekcji, możesz także dodać notatki lub edytować swoją kolekcję.

Kolekcje doskonale nadają się do krótkich sesji przeglądania i umożliwiają szybki, łatwy i bardziej widoczny dostęp do treści w linkach i obrazach. Zakładka kolekcji działa wyjątkowo dobrze również na monitorach Ultrawide i świetnie pasuje do pionowych zakładek. Jeśli jeszcze nie wypróbowałeś pionowych zakładek w Edge, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat ich włączania tutaj.

Jeśli znudzą Ci się kolekcje w Edge, możesz po prostu powrócić do edge://settings/look za pomocą paska adresu i je dezaktywuj. Osobiście bardzo lubię kolekcje i prawdopodobnie będę ich używać do szybkich sesji przeglądania i sprawdzania cen produktów.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus