Download, sterowniki

Jak zmniejszyć rozmiar Call of Duty Modern Warfare na PC

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
14.10.2020
Ilość komentarzy
0

Call of Duty Modern Warfare zajmuje sporo miejsca na dysku, ale można zmniejszyć rozmiar instalacji gry, usuwając tryby rozgrywki, w które nie grasz. Grasz tylko w darmowego Warzone? Możesz usunąć kampanię, klasyczny tryb wieloosobowy i operacje specjalne. Teraz również na PC! Jak to zrobić?

Jak usunąć zbędne tryby gry w Modern Warfare

Call of Duty Modern Warfare to jedna z większych gier, jakie obecnie można znaleźć na rynku i wcale nie chodzi o wielkość świata w grze czy rozmach, z jakim wykonano grę. Nie, COD:MW może poszczycić się tym tytułem ze względu na rozmiar, jaki zajmuje na dysku twardym. W sieci można znaleźć rozpaczliwe tweety graczy, którym gra przestaje się mieścić na 250GB dysku SSD. Na szczęście jest rozwiązanie tego problemu. Możesz zmniejszyć rozmiar instalacji gry poprzez usunięcie trybów, w które nie grasz.

Gra aktualnie składa się z kilku oddzielnych trybów. Są to:

  1. Kampania (tryb fabularny)
  2. Tryb wieloosobowy (klasyczny tryb multiplayer)
  3. Warzone (darmowy tryb Battle Royale
  4. Operacje specjalne

Każdy z nich zajmuje sporo miejsca na dysku. Warto jednak wiedzieć, że w grze istnieje opcja, która pozwala wykasować z dysku tryby, w które nie gramy. Wcześniej do tej funkcji mieli dostęp tylko gracze konsolowi, ale wraz z najnowszych patchem trafiła ona również do graczy pecetowych. Jak zatem pozbyć się niepotrzebnych trybów i odchudzić Call of Duty Modern Warfare?

Usuwanie niepotrzebnych trybów Modern Warfare na PC (Battle.net)

Jeśli grasz na komputerze, to wszystkiego dokonasz bezpośrednio w launcherze Battle.net. Nowy patch pozwala zarówno usunąć niepotrzebne tryby z już zainstalowanej gry LUB jeśli pobierasz grę od nowa, od razu wybrać, które tryby pobierać, a których nie. Z tej opcji skorzystają zatem zarówno nowi jak i istniejący gracze.

Usuwanie trybów z istniejącej instalacji Modern Warfare

Jeśli masz już pobraną grę, to możesz zmodyfikować jej instalację. W tym celu otwórz Battle.net, a następnie wybierz Call of Duty Modern Warfare z listy w kolumnie po lewej stronie. Po zaznaczeniu gry kliknij przycisk Opcje, a następnie z rozwijanego menu wybierz Modyfikuj instalowaną zawartość.

Wejdź do opcji zainstalowanej gry

Pojawi się nowe okno, w którym wyświetli się podsumowanie aktualnej instalacji. Kliknij ponownie w odnośnik Modyfikuj instalowaną zawartość. Teraz wyświetli się lista trybów, które są aktualnie zainstalowane.

Przejdź do opcji modyfikacji instalacji

Zaznaczone na liście tryby są zainstalowane w Twoim komputerze. Aby je wykasować i zwolnić miejsce, odznacz niepotrzebne tryby i pozostaw zaznaczone tylko te, w które chcesz grać. Następnie kliknij OK i zachowaj zmiany.

Odznacz niepotrzebne tryby

Z gry zostaną usunięte niepotrzebne tryby i od razu odzyskasz kilkadziesiąt gigabajtów wolnego miejsca na dysku.

Wybór trybów przy pobieraniu gry od nowa

Jeśli pobierasz grę od nowa, to podczas instalacji możesz wybrać, które tryby chcesz pobrać. Wywołaj instalację gry z poziomu Battle.net i poczekaj, aż program zapyta Cię, w którym miejscu zainstalować grę. Na ekranie wyboru folderu instalacji zobaczysz sekcję Zawartość gry, a niej przycisk Modyfikuj instalowaną zawartość.

Zmodyfikuj instalację gry i wybierz, co chcesz pobrać

Wybierz ten przycisk, a następnie zaznacz tylko te tryby, które Cię interesują. Gdy teraz rozpoczniesz pobieranie gry, to Battle.net pobierze tylko te tryby, które były zaznaczone. Niepotrzebne tryby będą zignorowane, nie zostaną pobrane na dysk i nie będą zajmować miejsca w komputerze.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus