Tag gracza (GamerTag) to nick, pod jakim jesteśmy widoczni w grach na Xbox. Microsoft udostępnił możliwość jednorazowej, bezpłatnej zmiany GamerTaga. Jak skorzystać z tej oferty, aby zmienić swój tag gracza za darmo? Zobaczmy.

Jak zmienić GamerTag za darmo

GamerTag jest istotnym elementem profilu konta Microsoft. Za jego pomocą identyfikujemy się w grach na Xbox oraz Windows 10, a także stanowi on wizytówkę profilu, do którego przypisane są wszystkie nasze gry i osiągnięcia. W trakcie zakładania konta nie zawsze jednak wybieramy właściwą nazwę dla swojego profilu, zwłaszcza, że wielu graczy korzysta z tego samego profilu jeszcze z czasów konsoli Xbox 360. Z biegiem czasu może się okazać, że wybrany przez nas GamerTag jest dla nas nieodpowiedni i chcielibyśmy go zmienić.

Zmiana tagu gracza jest możliwa, ale wymaga uiszczenia opłaty. Microsoft ogłosił jednak wprowadzenie obsługi dodatkowych znaków w GamerTagu, aby gracze mogli lepiej wyrazić swoją nazwę z uwzględnieniem znaków z języków z całego świata (np. japońskiej katakany i hiragany). Z tej okazji postanowiono dać wszystkim graczom możliwość jednorazowej zmiany tagu gracza zupełnie za darmo. Każdy gracz może teraz dokonać darmowej zmiany GamerTaga, ale tylko raz. Każda następna zmiana będzie już płatna. Jak skorzystać z tej oferty?

Jak zmienić GamerTag za darmo?

Jest to bardzo proste. Promocja jest aktywowana automatycznie na wszystkich dotychczasowych kontach. Wystarczy, że się zalogujemy, a następnie skorzystamy z opcji wyboru nowego tagu gracza. Oczywiście jeśli nie chcemy zmieniać GamerTaga, to możemy tę opcję zignorować.

Przejdź do zmiany GamerTaga na stronie social.xbox.com

Wejdź w powyższy odnośnik, który kieruje bezpośrednio do odpowiedniej sekcji w serwisie social.xbox.com. Pojawi się okno z prośbą o zalogowanie. Wpisz adres e-mail i hasło, które są przypisane do Twojego profilu, z którego korzystasz w konsoli Xbox One lub w systemie Windows 10 z aplikacją Xbox.

Wpisz swój nowy GamerTag

Pojawi się komunikat od Xbox Live, informujący o tym, że możesz wybrać swój nowy tag gracza. Jeśli chcesz zmienić swój GamerTag, to wpisz nowy tag gracza w ciemnym polu. Następnie potwierdź zmiany przyciskiem „Dalej”.

Twój GamerTag zostanie zmieniony. Oczywiście nie spowoduje to żadnej utraty gier, osiągnięć oraz postępów. Wszystko zostanie po staremu, również lista Twoich znajomych. Po prostu Twój profil będzie teraz widoczny pod nową nazwą. Twoi znajomi również będą widzieć Cię na liście znajomych pod nowym GamerTagiem.