Download, sterowniki

Jak zmienić swój nick w Apex Legends na PC

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
20.02.2019
Ilość komentarzy
0

Grasz w Apex Legends, ale nie podoba Ci się twój nick i chcesz go zmienić? Nic prostszego! Możesz zmienić swój nick i ustawić dowolny, bez utraty aktualnych postępów i skórek w grze. Jak to zrobić?

Apex Legends - jak zmienić nick?

Apex Legends bardzo szybko zdobył miano nowego króla Battle Royale. Dostępna na platformie Origin gra w błyskawicznym tempie zdobywa nowych użytkowników, którzy wcześniej nie korzystali z platformy od Electronic Arts. W związku z tym wielu graczy nie wie, jak zmienić swój nick w grze.

Nasza nazwa w Apex Legends jest bezpośrednio powiązana z nazwą wyświetlaną, którą mamy ustawioną w platformie Origin. Nie ma możliwości ustawienia unikatowej nazwy tylko dla samej gry Apex Legends. Jeśli chcemy zmienić, to musimy dokonać zmiany na naszym koncie Origin. Jak to zrobić?

Zmiana nicku w Apex Legends

Na szczęście zmiana nicku w Origin, a więc również i w Apex Legends, jest bardzo prosta. Każdy użytkownik może ustawić inną nazwę wyświetlaną w ustawieniach swojego konta. Nie ma więc problemu, aby zmienić swój nick, ale trzeba pamiętać o tym, że ta zmiana obejmie wszystkie gry, w które gramy na Origin. Zmiany dokonujemy bezpośrednio na stronie EA, w ustawieniach swojego profilu.

Przejdź na stronę EA (Apex Legends)

Wejdź na stronę Apex Legends w serwisie EA, klikając w link powyżej.

Zaloguj się na stronie EA (Apex Legends)

Następnie w górnym prawym rogu kliknij w ikonę z profilem użytkownika i wybierz opcję „Zaloguj się”.

Po zalogowaniu się na swoje konto ponownie kliknij w ikonę profilu na stronie Apex Legends i wybierz „Ustawienia konta”. Zostaniesz przekierowany/-a do strony z ustawieniami swojego całego profilu EA.

Wejdź do ustawień konta Apex Legends

Po przejściu do ustawień profilu kliknij w przycisk „Edytuj” w sekcji „Podstawowe informacje”. Pojawi się nowe okienko, w którym musimy potwierdzić swoją tożsamość.

Wybierz opcję edycji podstawowych ustawień

 

Na nasz adres e-mail zostanie wysłana wiadomość z kodem potwierdzającym, który musimy tu przepisać. Zaloguj się na swoje konto pocztowe i odbierz wiadomość od EA. Znajdziesz w niej kod, który należy skopiować i wkleić w okienku edycji swojego profilu, aby potwierdzić tożsamość i uzyskać dostęp do edycji profilu.

Po potwierdzeniu tożsamości pojawi się okno zmiany naszego ID. Nasze ID to właśnie nasz nick, który wykorzystywany jest w Apex Legends.

Ustaw nowy nick (ID) na koncie Origin

 

Wpisz w to pole inną nazwę, której chcesz używać w grze, a następnie kliknij „Zapisz zmiany”. I to wszystko. Od teraz w grze będziesz widoczny/-a pod nową nazwą, którą ustawiłeś/-aś w opcjach swojego profilu EA.

Zmiana ta obejmie wszystkie gry na Origin. Żadne postępy nie zostaną utracone – zachowasz wszystkie swoje skórki, poziomy i inne elementy do odblokowania. 

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus