Dołączając do kolejki w Valorant możesz wybrać, do jakiego serwera dołączysz. Wpływa to zarówno na ping, jak i w większości przypadków narodowość graczy, z którymi zostaniesz sparowany. Zobaczmy, jak zmienić serwer w Valorant i wybrać, na którym chcesz rozegrać mecz.

Jak zmienić serwer w Valorant

Serwery gier mają bardzo duży wpływ na rozgrywkę, gdyż często decydują o tym, jak niski lub wysoki ping będziemy uzyskiwać. To niezwykle istotne, gdyż w grach nastawionych na rywalizację i e-sport każdy czynnik ma wpływ na jakość rozgrywki, a także na nasze dokonania. Nie inaczej jest w Valorant, gdzie gracze mogą wybrać, na jakim serwerze chcą grać. Ma to wpływ nie tylko na sam ping, ale także (w większości przypadków) na narodowość graczy, z którymi zostaniemy umieszczeni w jednej kolejce.

Domyślnie Valorant postara się podłączyć nas do serwera z najniższym pingiem, jednak nie zawsze może to być pożądane działanie. Jeśli gramy w jednej drużynie ze znajomymi z innych krajów, to możemy chcieć samemu wybrać region. Wpłynie to bowiem nie tylko na ping, ale także na narodowość np. brakujących osób, które wypełnią naszą drużynę. Odpowiedni wybór może w tym wypadku zarówno usprawnić jakość połączenia wszystkim graczom, jak i ułatwić komunikację.

Zmiana serwera (regionu) w Valorant

Za wybór serwera odpowiada zawsze przywódca drużyny, czyli osoba, która zaprosiła innych do drużyny. Jeśli więc grasz w zespole z innymi, to wyboru serwera może dokonać tylko ten, kto zaprosił resztę. Wybór tej osoby automatycznie wpłynie na całą drużynę. Oczywiście w przypadku dołączania solo do kolejki to ograniczenie nie istnieje i sami decydujemy, na jakim serwerze chcemy grać.

Wyboru tego dokonuje się na ekranie wyboru trybu gry (nierankingowy, rankingowy) i dołączania do kolejki. Zatem aby zmienić serwer, zaproś najpierw osoby, z którymi chcesz stworzyć drużynę, a następnie kliknij przycisk "GRAJ" na górnej belce. Zaznacz interesujący Cię tryb gry. W górnym prawym rogu emblematu przedstawiającego Twój profil znajdziesz ikonę serwera.

Wysuń opcje serwera

Po kliknięciu jej wyskoczy dodatkowe okno, w którym znajduje się lista wszystkich dostępnych dla Ciebie serwerów gry. Domyślnie będą zaznaczone wszystkie z niskim pingiem i gra automatycznie będzie wybierać najodpowiedniejszy w danej chwili.

Aby jednak samemu decydować o tym wyborze, odznacz wszystkie niepotrzebne serwery i pozostaw zaznaczony tylko ten jeden, na którym chcesz grać.

Wybierz serwer, na którym chcesz grać w Valorant

Przykładowo, jeśli chcesz grać tylko i wyłącznie na serwerze polskim, to pozostaw zaznaczony serwer "Warszawa", a wszystkie inne odznacz.

Opcja ta zostanie zapamiętana i od teraz przy każdym kolejkowaniu zostaniesz dołączony do rozgrywki odbywającej się tylko i wyłącznie na wybranym przez Ciebie serwerze.