W wersji iOS 18 użytkownicy iPhone'ów mogą znaleźć naprawdę sporą liczbę ciekawych funkcji. Aktualizacje te są częścią nowego poziomu, który Apple chce wdrożyć, aby użytkownicy mieli jeszcze lepsze wrażenia podczas korzystania z ich urządzeń. W tym przypadku chodzi o zmianę rozmiaru widżetów, które możesz mieć na ekranie głównym telefonu. Z pozoru mały, ale jednak istotny aspekt, który znacznie umożliwia personalizację podczas korzystania z telefonu.

Najważniejsze informacje:

  1. iOS 18 został oficjalnie uruchomiony 10 czerwca 2024 roku, przynosząc ze sobą dużą grupę najwyższej klasy aktualizacji dla użytkowników.
  2. Zmiana rozmiaru widżetów pozwoli użytkownikowi znacznie lepiej spersonalizować ekran za pomocą jednego dotknięcia.

Nie masz pojęcia, jak zostanie to zaimplementowane na Twoim iPhonie? Powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o widżetach i o tym, jak można je teraz dostosować. Możesz więc łatwo ustawić żądany rozmiar i zmieniać go tyle razy, ile chcesz, bez żadnych problemów. Zostań z nami i dowiedz się, jak to zrobić w nowej aktualizacji tego systemu operacyjnego.

Czym są widżety na ekranie głównym w iPhonie z iOS 18 i dlaczego zmiana ich rozmiaru poprawia wrażenia z korzystania z systemu operacyjnego.

Jeśli jeszcze o tym nie wiesz, iOS 18 wprowadza możliwość łatwej zmiany rozmiaru widżetów. Jest to część nowych funkcji dostosowywania ekranu tego systemu operacyjnego. Teraz, bez potrzeby korzystania z aplikacji Ustawienia, możesz ulepszyć i jeszcze lepiej niż kiedykolwiek spersonalizować swój ekran.

Widżety to te aplikacje, które są prezentowane w formie ikon, aby zapewnić większą funkcjonalność ich zastosowań. Umożliwia to bezpośredni dostęp nawet z ekranu blokady, dzięki czemu można uzyskać natychmiastowe informacje.

Widżety są niezbędne w systemie iOS, aby pomóc lepiej zorganizować ekran główny. Nowe funkcje umożliwiają użytkownikom zmianę rozmiaru widżetów na ekranie głównym w celu lepszego pogrupowania aplikacji. Możesz więc mieć swój własny układ, z którym jest Ci po prostu najwygodniej.

Niezależnie od tego, czy chodzi o latarkę i aparat w określonym miejscu, czy o jakąkolwiek inną aplikację, do której chcesz mieć lepszy dostęp. Koniec z klasycznym układem, iPady umożliwiają teraz opcje personalizacji, aby rozmieścić widżety dokładnie tak, jak chcesz.

Jak zmienić rozmiar ikon aplikacji Centrum sterowania i widżetów dowolnej aplikacji Apple dzięki nowej personalizacji interfejsu

Nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak skutecznie wprowadzić te zmiany. Ostatni model tego systemu operacyjnego nie miał takich elementów, a teraz nawet sztuczna inteligencja jest częścią Apple. Jest to nowość, której towarzyszy Apple Intelligence i można ją włączyć od momentu aktualizacji.

Naszym zadaniem w tym poradniku jest jednak pokazanie, jak można ulepszyć każdy dostępny widżet. Jeśli chcesz zmienić rozmiar ikon aplikacji, takich jak Facebook, Twitter, możesz wykonać następujące kroki:

  1. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest przełączenie ekranu głównego iPhone'a w tryb Motion.
  2. Spowoduje to wyświetlenie nowego kontrolera w prawym dolnym rogu.
  3. Przeciągając palcem, można łatwo dostosować rozmiar widżetu do własnych preferencji.
  4. Innym sposobem jest naciśnięcie i przytrzymanie widżetu, który chcesz zmienić.
  5. System iOS 18 udostępnia kilka opcji rozmiaru, które można wybrać z pomocą jednego dotknięcia.

Z tych opcji menu będziesz miał również możliwość przekonwertowania widżetu na ikonę aplikacji. Jest to prosty proces, który można wykonać bez większych problemów, nawet jeśli dopiero zaczynasz korzystać z iPhone'a. Zapewni to większą personalizację i sprawi, że ekran telefonu będzie wyglądał tak, jak chcesz.

Osobiste wnioski

Dzięki iOS 18 możesz teraz wybrać rozmiar widżetów, aby w pełni dostosować ekran główny do swoich potrzeb. To prosty proces, który zajmuje tylko kilka sekund. Apple dodał tę funkcję, aby jeszcze bardziej poprawić wrażenia użytkownika z korzystania z urządzenia. Z pozoru jest to niewielka zmiana, ale wpływa na komfort podczas codziennego użytkowania telefonu. Możesz teraz spersonalizować widżety, aby mieć wszystko pod ręką.