Download, sterowniki

Jak zmienić region w MIUI na smartfonach Xiaomi

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
02.07.2018
Ilość komentarzy
0

Chcesz zmienić region w MIUI, aby odblokować funkcje systemu niedostępne w Polsce? W ostatnich wersjach MIUI zablokowano na terenie Unii Europejskiej aplikacje Motywy oraz funkcję SMS-ów w chmurze. Dzięki zmianie regionu na inny możemy przywrócić działanie tych opcji. Jak to zrobić?

MIUI - jak zmienić region?

Zdarza się, że konieczna w systemie jest zmiana regionu na inny, aby ukryć fakt, że używany urządzenia w Europie lub konkretnie na terenie Polski. Przyczyn może być wiele. Zmiana regionu może dać nam pewne profity, jak chociażby uzyskanie szybszej aktualizacji do nowszej wersji systemu. Niektóre uaktualnienia np. do smartfonów Redmi są dostępne szybciej, gdy zmienimy region na azjatycki.

Dla niektórych zmiana regionu w systemie może być także koniecznością, wynikającą z ograniczeń narzuconych przez producenta. Dobrym przykładem jest sytuacja, która pojawiła się w ostatnim czasie odnośnie zaostrzonych regulacji prawnych w kwestii ochrony prywatności w Unii Europejskiej.

W związku z wprowadzeniem nowych rozporządzeń o ochronie prywatności, Xiaomi zablokowało na terenie krajów Unii Europejskiej aplikacje Motywy oraz funkcję SMS-ów w chmurze (Mi Messages). Najprostszy sposób na odblokowanie tych opcji? Ustawienie innego regionu w opcjach telefonu. Jak to zrobić?

Zmiana regionu w MIUI

Na szczęście w smartfonach firmy Xiaomi z oprogramowaniem MIUI można bez większego problemu zmienić region na inny, tak, aby identyfikował się jako urządzenie zlokalizowane w innym miejscu na świecie. Zmiana regionu może odblokować nowsze aktualizacje, a także przywróci działanie aplikacjom Motywy oraz Mi Messages (SMS-y w chmurze).

Procedurę zmiany regionu pokażemy na przykładzie systemu MIUI 9. W poprzednich werjsach powinno to wyglądać ponownie. Aby zmienić region, należy wprowadzić zmiany w ustawieniach telefonu.

W swoim smartfonie wejdź do aplikacji „Ustawienia”. Pojawi się lista ustawień systemowych. Wyszukaj tu opcji o nazwie „Dodatkowe ustawienia”, aby uzyskać dostęp do nieco bardziej zaawansowanych opcji.

MIUI - zmiana regionu

Na liście dodatkowych ustawień powinna znajdować się zakładka o nazwie „Region”. Domyślnie z pewnością będzie tu ustawiona Polska. Aby zmienić region, dotknij to pole, a następnie z listy dostępnych opcji wybierz dowolny kraj, na który chcesz się „przestawić”. Możesz wybrać Stany Zjednoczone lub jeden z krajów azjatyckich.

Oczywiście zmiana regionu nie wiążę się ze zmianą języka w systemie, więc nie musisz się martwić o to, że nagle twoje urządzenie będzie teraz wyświetlać menu po angielsku bądź zacznie wyświetlać „krzaczki” po wybraniu kraju azjatyckiego. Nadal możesz korzystać z urządzenia normalnie w języku polskim. Po zmianie regionu warto zrestartować telefon.

Teraz aplikacja Motywy oraz funkcja Mi Message powinny zostać przywrócone i można z nich normalnie korzystać. Jeśli w przyszłości zechcesz zmieć region na inny, to wystarczy ponownie udać się do powyższej zakładki i wybrać inny kraj.

Jeżeli zakładka „Region” w ogóle Ci się nie wyświetla w ustawieniach, to może to oznaczać, że masz zainstalowane oprogramowanie MIUI CHINA. To oprogramowanie jest przeznaczone na rynek chiński (mimo tego, że można znaleźć wersje z dodanymi językami europejskimi) i nie posiada możliwości zmiany regionu. Opcja zmiany regionu dostępna jest tylko w MIUI GLOBAL.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus