Download, sterowniki

Jak zmienić region serwera na Discord

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
28.09.2020
Ilość komentarzy
0

Region ustawiony na Discord odpowiada za serwer, przez który odbywa się czat głosowy. Jeśli masz problemy z czatem głosowym, to możesz zmienić region na Discord na inny, aby łączyć się przez inny serwer. Jak to zrobić?

Zmiana regionu serwera Discord

Jeśli często używasz Discorda do rozmów głosowych, to z pewnością niejednokrotnie udało Ci się trafić na problemy z połączeniem w trakcie czatu głosowego. Czasem może się to przejawiać osłabioną jakością rozmowy i przerywaniem lub rozciąganiem dźwięku, z kolei innym razem możemy w ogóle zostać odcięci od rozmówców, a w oknie Discorda zobaczymy tylko komunikat o próbie połączenia RTC. Takie problemy wynikają z serwerów Discorda, ale można je obejść - wystarczy tymczasowo zmienić region na Discord.

Zmiana regionu jest przydatna nie tylko w przypadku, gdy występują problemy z połączeniem głosowym. Może się okazać pomocna także w sytuacji, gdy rozmawiamy z kimś, kto mieszka na innym kontynencie. Wybranie innego serwera (regionu) może wtedy pomóc rozwiązać ewentualne problemy z połączeniem lub jakością rozmowy. Zatem, jak to zrobić? Jak zmienić region na Discord?

Zmiana regionu serwera na Discord

Zmiana regionu serwera jest całkowicie bezpieczna, nie wpływa w żaden sposób na zawartość serwera lub uprawnione osoby. Możesz przełączać serwer między regionami w dowolnej chwili. Jest tylko jedno ograniczenie. Zmiany tej może dokonać tylko administrator serwera, czyli osoba, która zarządza danym serwerem.

Zmiana ustawień serwera Discord na PC

W przypadku klienta Discord na komputery PC należy wywołać program, a następnie w kolumnie po lewej stronie wybrać serwer, do którego mamy uprawnienia administratorskie.

Po wybraniu serwera kliknij w jego nazwę u góry okna programu Discord. Spowoduje to wysunięcie menu z dostępnymi opcjami. Wybierz Ustawienia serwera.

Wejdź do ustawień serwera Discord

W nowej karcie znajdziesz przegląd wszystkich podstawowych ustawień, które wpływają na działanie serwera. Właśnie w tym miejscu znajdziesz opcję Region.

Ustaw inny region na serwerze Discord

Aby zmienić region, kliknij przycisk Zmień i wybierz w nowym oknie nową lokalizację serwera. Zmiana zostanie wykonana od razu - możesz teraz sprawdzić, czy jakość komunikacji głosowej lub wideo uległa poprawie.

Zmiana ustawień serwera Discord na urządzeniach mobilnych

W przypadku aplikacji mobilnej Discord zmiana jest bardzo podobna. Uruchom Discorda w telefonie, a następnie wybierz z kolumny po lewej stronie swój serwer. Po wybraniu serwera dotknij jego nazwy na górnej belce.

Wejdź do ustawień serwera Discord w aplikacji mobilnej

Pojawi się ekran z dostępnymi opcjami serwera. Wybierz w tym miejscu Ustawienia, czyli ikonę z kołem zębatym. Pojawi się nowy ekran z ustawieniami serwera, do którego masz uprawnienia administratorskie.

Wybierz teraz zakładkę Przegląd. To właśnie w tym miejscu znajduje się opcja zmiany regionu. Dotknij pola Region serwera, aby wprowadzić zmiany.

Zmień region serwera Discord w aplikacji mobilnej

Wyskoczy przewijana lista z wyszczególnionymi wszystkimi regionami, które możemy wybrać. Zaznacz na liście nowy region, a następnie wycofaj się z ustawień. Zmiany zostaną zastosowane automatycznie.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus