Download, sterowniki

Jak zmienić nick na koncie Riot Games (Riot ID)

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
24.07.2020
Ilość komentarzy
0

Nie podoba Ci się nick, pod którym jesteś widoczny w Valorant czy Legends of Runeterra? Te gry wykorzystują nick z konta Riot. Jeśli chcesz zmienić swój nick w tych grach, to musisz to zrobić w ustawieniach całego konta Riot Games. Jak tego dokonać?

Jak zmienić nick w Riot Games

Chcesz zmienić swój nick, pod którym jesteś widoczny w Valorant? A może nie podoba Ci się Twoja nazwa w Legends of Runeterra? Obie te gry należą do Riot Games i wykorzystują ten sam nick, który ustawimy na koncie Riot. Na szczęście Riot Games pozwala zmienić nick raz na 30 dni, całkowicie za darmo.

W jakich grach wykorzystywany jest nick z konta Riot?

Na chwilę obecną zmiana ta obejmie wszystkie gry Riot Games (Valorant, Legends of Runeterra), za wyjątkiem League of Legends.

W League of Legends wciąż obowiązuje odseparowana nazwa, tzw. "Nazwa przywoływacza". To jednak również ulegnie zmianie i prawdopodobnie od 2021 roku nick z konta Riot zastąpi nazwę przywoływacza w League of Legends.

Jeśli zatem korzystasz z jednego konta do wszystkich gier Riot Games, to miej to na uwadze, gdyż docelowo w każdej z nich będziesz widoczny pod tą samą nazwą.

Jak zmienić nick na koncie Riot?

Zmiana swojej nazwy jest bardzo prosta. Wystarczy zalogować się na stronie Riot Games, wejść do zarządzania kontem i wprowadzić nowy nick. Jak wspomniałem, możesz to zrobić raz na 30 dni, za darmo. W tym celu kliknij w poniższy link, by przejść do strony zarządzania kontem Riot:

Ustawienia konta Riot Games

Wyświetli się ekran logowania. Zaloguj się na swoje konto Riot Games. Jeśli masz włączoną weryfikację dwuetapową, to konieczne będzie także przepisanie kodu z maila, który zostanie Ci wysłany.

Zaloguj się na konto Riot Games

Po przejściu do ustawień wyświetlą się dostępne opcje. W kolumnie po lewej stronie wybierz zakładkę RIOT ID. To tu znajdziesz swój aktualny nick.

Zwróć uwagę, że nick jest podzielony na dwie części. Pierwsza część to faktyczna nazwa, pod którą jesteś widoczny dla innych graczy. Druga część (ta po hashtagu) to unikatowy identyfikator, składający się maksymalnie z 5 znaków.

Wejdź do edycji nicku Riot ID

Aby zmienić swój nick, kliknij w ikonę ołówka obok. Pojawi się pole Nowe Riot ID, w którym musisz wpisać swój nowy nick, a także nadać mu unikatowy identyfikator.

W pierwszym polu wpisz nazwę, pod jaką chcesz być widoczny w grze (np. Aleksander). W drugim polu wpisz unikatowy identyfikator - jeśli nie masz na niego pomysłu, to kliknij Losowe.

Ustaw nowy Riot ID

Do czego on służy identyfikator po hashtagu? Otóż niezależnie od wpisanej nazwy w pierwszym polu nadaje on jej unikatowy charakter w systemie Riot Games. Dzięki temu możesz wybrać dowolny, nawet zajęty nick (np. Aleksander), a następnie nadać mu unikatowy identyfikator (np. 13579). W trakcie gry nadal będziesz widoczny jako Aleksander, ale w systemie (oraz na potrzeby zaproszeń do znajomych) będziesz rozpoznawany jako Aleksander#13579.

Po wszystkim kliknij Wyślij. Twój nowy nick zostanie automatycznie przydzielony i zastąpi on starą nazwę. Jeśli jesteś aktualnie zalogowany w Valorant lub Legends of Runeterra, to konieczne będzie przelogowanie się, aby nowy nick był widoczny w grze.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus