Nie wiesz, jak zmienić nick na Discord? Aplikacja pozwala zmienić zarówno ogólną nazwę użytkownika, której domyślnie używamy na każdym serwerze, jak i ustawić osobny pseudonim dla każdego serwera z osobna. Jak z tego skorzystać?

Jak zmienić nick w Discord

Discord jest, przede wszystkim, komunikatorem przeznaczonym dla graczy. Nic więc dziwnego, że większość osób rejestruje się tam pod tym samym nickiem, którego używają w grach. Z czasem jednak może najść nas ochota na zmianę. Jak w takiej sytuacji zmienić swoją nazwę użytkownika?

Co więcej, Discord coraz częściej jest używany także do komunikacji między osobami, które z grami nie mają dużo wspólnego. W takiej sytuacji możemy chcieć ustawić osobny nick na potrzeby rozmów z osobami spoza społeczności gamingowej. Tu przydaje się opcja pseudonimów, dzięki której użytkownicy Discorda mogą ustawić osobny nick dla poszczególnych serwerów.

Zmiana ogólnej nazwy użytkownika na Discord

Ogólna nazwa użytkownika to nasz podstawowy nick, którego domyślnie używamy, gdy nie ustawimy na danym serwerze żadnego unikatowego pseudonimu. Na szczęście rejestracja pod wybraną nazwą użytkownika nie sprawia, że jesteśmy na nią skazani do końca życia. Można bardzo łatwo zmienić swój nick bez konieczności ponownej rejestracji.

Wywołaj ustawienia Discorda

Uruchom aplikację Discord, a następnie kliknij ikonę koła zębatego w dolnej części programu. Wyświetlą się ustawienia.

Edytuj nazwę użytkownika w Discordzie

Od razu w pierwszej zakładce "Moje konto" możesz zmodyfikować swój nick. W tym celu kliknij przycisk "Edytuj", a następnie wprowadź nową nazwę użytkownika. Po zmianie zastosuj zmiany przyciskiem "Zapisz".

Zmiana nicku na wybranym serwerze Discord

Jeśli nie chcesz zmieniać swojej domyślnej nazwy użytkownika, a jedynie interesuje Cię zmiana sposobu, w jaki wyświetlasz się na wybranym serwerze, to warto skorzystać z opcji pseudonimów. Pseudonimy to funkcja, dzięki której możesz w ramach konkretnego serwera ustawić sobie zupełnie inny nick, pod jakim jesteś widoczny. Zmiana ta obowiązuje tylko w ramach wybranego serwera. Możesz z tego skorzystać na każdym serwerze, który udostępnia taką opcję.

Opcja ta działa tylko wtedy, gdy administrator serwera nie wyłączył uprawnień do zmiany pseudonimu. W większości wypadków nie ma jednego powodu, by to wyłączać, więc opcja ta powinna być dostępna praktycznie wszędzie.

Ustaw pseudonim dla wybranego serwera

Ustawienie pseudonimu jest bardzo proste. Wystarczy, że klikniesz prawym przyciskiem myszy na ikonie serwera, a następnie wybierzesz opcję "Zmień pseudonim". Pojawi się nowe okno, w którym możesz ustawić unikatową dla danego serwera nazwę, pod jaką jesteś widoczny.